10.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

İlişkinizin Evlilik Yolunda Olduğuna Dair 7 İşaret

evlilik-o-kadin-mklKadınlar bütün birlikteliklerine evlenmek amacıyla başlar. Her ne kadar, erkeklerin ilk düşünceleri bu olmasa da beraberlikler kadınların istediği gibi evlilikle de sonuçlanabilir. Ancak, sürecin erkekleri nikah masasına oturtup oturtmayacağı belli olmadığı için, kadınlar sürekli evlilik teklifi bekleyen taraf olurlar.

Birliktelik boyunca ilişkinin gidişatı, aslında ilişkinin geleceği hakkında, evliliğe doğru gidip gitmediği konusunda sinyaller verir. Tabi anlayana. Anlayana diyoruz, çünkü ilişkideki gelişmeleri ya da gerilemeleri değerlendirerek az çok fikir sahibi olmak zor bir şey değildir. Bu nedenle bekleyen taraf olan kadınların, durumlarını değerlendirerek doğru yolda mı olduklarını ya da boşuna mı beklediklerini anlamaları aslında çok kolay.

Uzun zamandır devam eden bir ilişkiniz var ve siz artık ilişkinizin boyut değiştirmesini istiyorsunuz. Evliliğe hazırsınız ama karşı taraftan tık yok. Evliliği gündeme getirip onun nazarında da aceleci davranıyormuş konumuna düşmek istemiyorsunuz. Ama içiniz içinizi yiyor. Acaba, sevgilinizin ilişkiniz hakkındaki düşüncesi ne? İlişkiniz evliliğe doğru mu gidiyor yoksa yerinde mi sayıyor?

Bütün bunları takıntı yapmışsanız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Çünkü, bir ilişkinin evliliğe doğru yol alıp almadığının nasıl anlaşılacağı konusunda bilgiler vereceğiz.

İşte sevgilinizin sizinle evlenip birlikte yaşamak istediğinin 7 göstergesi…

1- Ailesini ve Arkadaşlarını Sizin Evinize Çağırıyorsa; Arkadaşlardan kasdımız ortak arkadaşlarınız değil tabi ki. Onlar zaten gelip gidiyorlardır. Sizin tanımadığınız samimi ve sevdiği arkadaşları ile aile bireyleri kapınızı aşındırmaya başlamışsa, bilin ki dünyasını artık size açmaya karar vermiş ve sizinle gelecek düşünüyor.

2- Yemek Yapmaya Başlamışsa; İlişkilerde genel ve temel kural yemeği ev sahibinin yapmasıdır. Çünkü malzemelerin yerini en iyi ev sahibi bilir. Hatta yemekten sonra çay hazırlamak, dinlenecek müziği seçmek, havlu sunmak…vs hep ev sahibinin görevidir.

Eğer sevgiliniz mutfağınıza girerek önlük takıp yemek yapmaya başlamışsa iş ciddiye biniyor demektir. Hatta ailesine sizinle evlenmek istediğini söylemiş bile olabilir.

3- Çamaşır Makinesini Kullanmaya Başlamışsa; Kadınlar ve erkekler arasındaki farklardan biri de çamaşır makinesinin nasıl kullanılacağını bilmektir. Bütün kadınlar çamaşır makinesi kullanırken renkli ve beyazların ayrı yıkanacağını bilirler. Oysa erkeklerin çamaşır makinesiyle bütün ilişkileri giyecekleri hiç bir şey kalmadığı zamanlarda başlar. Tüm kirli çamaşırlarını renk ayrımı yapmadan birlikte makineye atarlar ve genelde de 90 derecelik proğramı seçerler.

Ne kadar yanlış yaparsa yapsın bir erkeğin ev işlerini üstlenmeye başlaması aile olma amacı taşıdığının göstergesidir. Eğer artık evinizde çamaşır makinesi kullanmaya başlamışsa sizinle evlenmeyi düşünüyor demektir. Ancak, renklileri beyazlara katarak 90 derecelik proğramı kullanmaması konusunda uyarmanız gerekecek.

4- Playstation Konsolunu Evinize Taşımışsa; Bir çok erkeğin evdeki favori eğlencesi televizyon izlemek ya da playstation oyunlar oynamaktır. Eğer erkek arkadaşınız oyun takımını evinize taşımışsa, hem sizinle birlikte olmak hem de eğlencesinden mahrum kalmamak istiyor demektir ve sizinle evlenmek istediğinin en ciddi sinyalini almış olduğunuzdan kuşkunuz olmasın.

5- Buzdolabı Alış Verişine Katılmaya başladıysa; Market alış verişine çıktığınızda daha önceleri kayıtsız davranırken, sepete kendi zevkine uygun yiyecekler atmaya başladıysa bilin ki sizinle daha fazla vakit geçirmek istiyor.

6- Bozulmuş Aletleri Tamir Etmeye Başlamışsa; Günümüzde bir çok erkek tamir işlerinden anlamaz. Modern yaşamda bu çok doğal. Yalnız yaşayan biri olarak tamirat için sürekli birilerini çağırıyorsanız, bu kez değişiklik yapın ve bozulan musluğunuzu sevgilinizden tamir etmesini isteyin. Eğer sevgiliniz evinizi benimsemeye başladıysa anlamamasına rağmen elinde tamir aletleriyle size koşacaktır. Artık sizinle evlenmek istediğinden emin olabilirsiniz.

7- Müzik Arşivinize Katkıda Bulunmaya Başladıysa; Evde keyifli vakit geçirme yollarından bir tanesi de müzik dinlemektir. Eğer erkek arkadaşınız kendi hoşlandığı albümleri de evinize taşımaya başlamışsa, bilin ki hayatının bundan sonraki kısmını sizinle göğüslemeye hazırlanıyor demektir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER