-10.5 C
New York kenti
Cumartesi, Şubat 4, 2023

İlişkilerin 6 Önemli Sorunu

Bütün ilişkilerde küçük de olsa mutlaka sorunlar vardır. İlişkilerde bir takım sorunların olması normaldir. Hatta bazı sorunlar ilişkilerin temelini daha da sağlamlaştırması açısından faydalı bile olabilir. İnsan unsurunun olduğu yerde sorun olmaması mümkün değildir. Önemli olan sorunların üstesinden gelinebilecek tarzda olmasıdır.

Ancak ilişkilerdeki sorunlar her zaman geçici ya da yapıcı sorunlar değildir. İlişkiyi temelinden sarsan, çiftleri zamanla birbirinden soğutan hatta ayrılmalarına bile sebep olan ağır sorunlar vardır. Bu sorunlar, dışarıdan bakıldığında bazen önemsiz gibi görünse bile, çiftlerin birbirlerine karşı tahammül sınırlarını zorlayarak ilişkileri sona yaklaştıran önemli sorunlardır aslında.

İlişkileri boyunca bu önemli 6 sorunu aşabilen çiftler, birlikte başladıkları yollarına birlikte devam ederken, aşamayan çiftler ise, yollarını ayırmak mecburiyetinde kalıyorlar.

1- Kişisel zaman

İlişkilerde çiftlerin kendilerine ayrı ayrı kişisel zaman ayırmaları, ilişkinin sağlığı açısından çok önemlidir. Tüm zamanı sürekli beraber geçirmek boğar insanı. Arada ne kadar sevgi olursa olsun, bir süre sonra insan yalnız takılma ihtiyacı duyabilir. Eğer ilişkinizin bozulmadan ilerlemesini istiyorsanız, partnerinize kişisel zaman kullanmasına hak tanımalısınız. Kimi zaman arkadaşlarıyla ya da ailesiyle yalnız görüşmek isteyebilir. Bunu sorun haline getirmeden anlayışla karşılamalısınız. İlişkinizde bir denge kurun ve herkesin kendine zaman ayırmasına izin verin.

2- Monotonluk

İlişkiler belli bir süre sonra monotonluğun kurbanı olurlar. Sürekli aynı şeyleri yapmak bir süre sıkılmanıza ve öfkenizi kontrol edememenize sebep olur. Bu yüzden partnerinizle birlikte eğlenceli çeşitli aktiviteler yapmaya önem vermelisiniz.

3- Dürüstlük

Çiftlerin aile, iş, arkadaş, geçmiş ilişkileri vb. konular hakkında birbirlerine dürüst olmaları gerekir. Dürüstlüğün olmadığı ilişki bitmeye mahkumdur. Eğer bir ilişkiye başlayacaksanız, %100 dürüstlük üzerine kurulmalıdır

4- Zamanla ilgili mazeretler

Bir ilişkiyi uzun süre idare edebilmek için çaba gerekir. Ne kadar meşgul olursanız olun, birbirinize zaman ayırmadığınız her an bir süre sonra alışkanlık haline gelir ve ilişkinizin er ya da geç son bulmasına neden olur.

5- Karmaşık konular

Çiftler biri, özellikle kadın mesleki olarak erkek arkadaşından daha iyi bir konumda olması sorun yaratıyor.

6- Güven eksikliği

Birbirine güvenmeyen ikilinin ilişkilerini sürdürmesi imkansızdır! Güven eksikliği olan ilişkiler bitmeye mecburdur!

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER