7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

İlginç Ölüm Nedenleri

en-garip-olumler_11797_3Ölüm insanlar için güzel bir şey değildir ama öyle ölüm nedenleri var ki gülümsememek elde değil. Sıradan ölüm sebepleri dışında, şaka gibi gerçekleşen ölümler…

En ilginç ölüm sebeplerini derleyip yazımıza aldık. İşte en ilginç ölüm nedenleri…

– Sakalı Ölüm Sebebi Oldu;

Avusturyalı Hans Steininger, özene bezene uzattığı sakallarının, bir gün ölümünü hazırlayacağını aklının ucuna bile getirmedi. 1.40 cm uzunluğundaki sakallarıyla dünyanın en uzun sakallı adamı olarak biliniyordu. Ancak çok sevdiği sakalları, 1567 yılında onun sonu oldu. sakalına takılarak düşüp boynunu kıran  Hans Steininger, anında hayatını kaybetti.

– Çılgın Terzi;

Modanın başkenti olarak bilinen Paris’te, ünlü bir terzi olan Franz Reichelt, 1911 yılında çok fonksiyonlu bir kıyafet hazırladı. Çılgın terzi, hazırladığı mantoya benzeyen kıyafetin, paraşüt olarak da kullanılabileceğine kendini inandırdı ve denemek için Eiffel Kulesi’nden atladı. Bu deneme onun sonu oldu. Yanılgısını canıyla ödedi.

– Beyzbol Topu;

Ray Chapman Amerikan Cleveland Indians’in efsanevi oyuncusuydu ve ölüm sebebi de bu çok sevdiği spor yüzünden oldu. Başına çarpan beyzbol topu, kafatasını parçaladığı için hayatını kaybetti.

– Rol Değil Gerçek;

Amerikalı komedyen Dick Shawn’ın ilginç ölümü, kendi hazırlamış olduğu şov sırasında gerçekleşti.  Dick Shawn, izleyenleri kahkaya boğduğu şovda, meslektaşlarını eleştiriyordu. ”İşim için hiç bir zaman yerlere kapanmam” dediği sırada, sahnenin zeminine düştü ve hayranları tarafından çılgınca alkışlandı. Alkışlar on dakika boyunca aralıksız sürdü ve Shawn yerden kalkmadı. Shawn’ın hala yerden kalkmadığını gören görevliler müdahale ettiğinde ünlü komedyenin ölmüş olduğunu gördüler.

– Timsah Avcısı Ava Giderken Avlandı;

Timsah avcısı olarak anılan Avustralyalı vahşi doğa uzmanı Steve Irwin’in ölümü ise yine o çok sevdiği vahşi doğadan geldi.  Steve Irwin, Great Barrier Reef’de belgesel film çalışması sırasında dikenli bir vatozun göğsüne iğnesini fırlatması sonucunda öldü.

– Rasputin Efsanesi;

Rus mistik Grigori Rasputin’nin (1869–1916) Çarlığa yakın olması düşmanları harekete geçirdi. Rasputin’e önce siyanür içirildi. Ancak fare zehrinin öldürmemesi üzerine silahla vuruldu. Kaçmaya başlayan Rasputin’in başına demir levyeyle vurdular. Buzla kaplı nehre atılarak boğulan Rasputin’in donmuş cesedi İki gün sonra sudan çıkarıldı.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER