6 C
New York kenti
Cumartesi, Aralık 3, 2022

İhtiyacımız Olduğunda Bulamadığımız 18 Şey

Her zaman karşımıza sık sık çıktığı halde ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda bulamadığımız şeyler vardır. Bu şeyler kavramının içine aklınıza gelebilecek bir çok unsuru dahil edebilirsiniz. Her zaman arayıp rahatsız etmelerinden yakındığınız arkadaşlarınız olabilir, aklınızdan hiç çıkmayan bir isim olabir, bir market ya da bir eczane olabilir. Her zaman her yerde karşılaştığınız ya da hatırladığınız halde, ihtiyaç duyduğunuzda bulamayıp adeta fıtık olduğunuz olmuştur.

İşte ihtiyaç halinde bulamadığınız bu 18 şeyi sizler için portalımıza taşıdık. Okuduğunuzda eminiz siz de bize hak vereceksiniz.

1- Bir şarkının, filmin ya da oyuncunun adı; Bir grup insanla sohbet ederken, çok iyi bildiğiniz ama o an aklınıza gelmeyen isimler sizi sıkıntıya sokabilir.

2- Cesaret; Özür dilerim ya da seni seviyorum deme cesaretini bulmak da o kadar kolay değildir.

3- Tampon; Aylık sürprizlere her zaman hazırlıklı yakalanamayabilirsiniz.

4- Kafede priz bulmak; Laptopunuzu şarj etmek için kafede priz bulmak şans işidir.

5- İşe gitmek için yetişmeniz gereken metro; Diğer yönlere giden metrolar tam vaktinde kalkar. Ama sizinkisi asla. Aynı eski sevgiliniz gibi. Sadece canı istediğinde karşınıza çıkar.

6- Telefon şarjı; Öğleden sonra telefonunuz olduğunu bile unutun. Şarjı bitmiş olacak ve şarj aletini bulamayacaksınız.

7- Kısa mesaj; Eski sevgilinizden gelen, sizi çok sevdiğini ve üzgün olduğunu söylediği mesaj her zaman karşınıza çıkmaz.

8- Koltuktan kalkıp spor salonuna gitme enerjisi; Bu enerjiyi de bulamazsınız çünkü poponuz, yumuşak bir yastıkla yanak yanağa olmak yerine, onu bir aşağı bir yukarı sallayacak canavar bir makineyi tercih etmez.

9- Kütüphaneden almak istediğiniz kitap; Kitapçıdan almaya paranız yetmediğinde, emin olun o kitabı kütüphanede bulmak da çok zor olacak.

10- İnatçı ve çalışkan bir burun için mendil; Burnunuz akmaya başladığında etrafta mendil bulmak genelde zordur.

11- Saç tokası; Saç lastiği ya da tel tokalar, paketler halinde satılsa da, saçlarınız darmadağın olduğunda ve toplamanız gerektiğinde, sanki hepsi saklambaç oynamaya başlar.

12- Son malzeme; Harika bir yemek yapacaksınız ama tek bir malzeme eksik. O malzeme olmadan da yemeğin tadı çıkmaz

13- Yeterli bozuk para; 2,11 TL’lik bir ödeme yapmanız gerektiğinde, bozuk para bulamaz ve 50 TL’yi bozdurmak zorunda kalırsınız

14- Birkaç dakika; Sabahları hazırlanmak için fazladan birkaç dakika lazım değil mi? Ama bu iş o kadar da kolay değil.

15- Yemek alanında boş masa bulmak; Öğle yemeğinizi aldıktan sonra salonda dolaşmaya başlarsınız ama bir türlü boş masa bulamazsınız. Bir yer boşalana kadar da, çöp kutusunun yanında patatesleri atıştırmakla yetinebilirsiniz.

16- Doğru kelime; Birisi, konuşmak istemediğiniz bir konuda soru sorduğunda, doğru kelimeyi bir türlü bulamaz ve gevelemeye başlarsınız.

17- Bir arkadaş; Çok sıkıcı bir organizasyon ya da bir düğüne gitmek için her zaman partner bulamayabilirsiniz.

18- Eczane; İhtiyacınız olduğunda sanki iki adımda bir karşınıza çıksa da, lazım olduğunda bulamazsınız.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER