10.2 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

İdeal Sevgili Bulma Mekanları

7201302_fullSevgilisi olmayan erkekler, sevgilisi olmayan kadınlara göre her zaman daha şanslıdırlar. Erkekler kendilerine sevgili bulmakta çok fazla zorlanmazlar. Çünkü erkek olmak onlara her yere girip çıkabilme avantajı sağlar. Tabi bir sevgili edinebilmek için nerelere takılmaları gerektiğini biliyorlarsa.

Erkekler her zaman ideal bir sevgili bulma peşindedir. Ama çoğu zaman ideal sevgiliyi yanlış mekanlarda aradıkları için işler istedikleri şekilde gitmez. İdeal sevgili takılacağınız her mekanda karşınıza çıkacak türden bir şey değildir. İdealinizdeki kızı öncelikle nerede arayacağınızı bilmeniz gerekir. Aksi taktirde bulduğunuz sevgililer konusunda sürekli hüsran yaşamaya mahkum olursunuz.

Peki ideal sevgiliyi nerelerde aramalısınız? Daha doğrusu ideal sevgilinin karşınıza çıkma ihtimali yüksek mekanlar nereleridir? İşte yanıtı…

– İş yeri; İşyerlerinde yaşanan ilişkilerin her zaman tehlikeli bir yanı vardır. O kişiyle yaşadığınız aşk bittiğinde sadece yeni bir sevgili değil bir de yeni bir iş aramak zorunda kalırsınız. Tabi bu da işyerinden hiç kimseyle birlikte olamayacağınız anlamına gelmiyor. Çünkü iş yerinde örneğin bir takım içinde çalıştığınız ve birlikte birçok şey paylaştığınız arkadaşınız iyi bir hayat arkadaşı olabilir.

Hoşlandığınız iş arkadaşınıza işten sonra dışarıda bir içki içmeyi önerebilirsiniz. Önce onunla iş dışında bir arkadaşlık kurup daha sonra her şeyi oluruna bırakabilirsiniz.

Bir uyarı: En azından sizin bölümünüzden olmayan biriyle böyle bir yakınlaşmaya girin. Hayatta hiçbir şey eski sevgiliyle birlikte çalışmak zorunda olmaktan daha kötü olamaz.

– Arkadaşınızın evi; İçkinin su gibi aktığı bir parti de olsa ciddi bir akşam yemeği ortamı da hayalinizdeki insanla karşılaşabileceğiniz yegane yerlerden biri arkadaşınızın evidir. Arkadaşınızın, sizin tanımadığınız birçok arkadaşı olabilir ve bu kişiler içinden hoşlanabileceğiniz insanlar çıkabilir.

Arkadaşınızın sizi tanıştırdığı arkadaşları gibi dolaylı yoldan da olsa size yakınlığı olan kişilerle tanışmak bir bakıma çok avantajlıdır. O kişiye örneğin: “Melis’i nereden tanıyorsun?” diye bir soru sorabilir ve uzun bir sohbetin ilk adımını atabilirsiniz. O noktadan sonra ortak arkadaşınız hakkında övücü sözler söyleyebilir ve hatta araya kendinizi de sıkıştırabilirsiniz.

Bir uyarı: Orada tanıştığınız kişinin arkadaşınızın eski sevgililerinden biri olmadığına emin olun. Bu, gelecekte o kişiyle aranızda olabilecek herhangi bir duygusal yakınlaşmaya olumsuz etkileyecektir.

– Internet; Yeni bir kişiyle tanışmak için en kolay yol internettir. Seçtiğiniz arkadaş sitesine, ki bu konuda ne kadar iddialı olduğumuzu biliyorsunuz, fotoğraf yollayabilir ve ruhunuza en çok uyacak olan kişiyi çeşitli kriterleri işaretleyerek seçebilirsiniz.

İlk adım olarak seçtiğiniz kişinin profilini ele alarak o kişiye mesaj yoluyla sorular yöneltebilirsiniz. Örneğin Sertab Erener’i beğendiğini yazmışsa başka hangi şarkıcılardan hoşlandığını sorabilirsiniz. İlk mesaj çok önemlidir. Onun için orada yazacaklarınızın ilgi çekici ve renkli olmasına dikkat edin.

Bir öneri: Eğer mesajınıza cevap verirse hayatınızla ilgili daha detaylı bir mesaj atarak ondan da aynısını isteyebilirsiniz…

– Sınıflar; Öğrenciyseniz ya da boş zamanını doldurmak için hobi kurslarına gidiyorsanız da unutmayın ki sınıf ortamı yeni insanlarla tanışmak için en uygun yerlerden biridir. Zaten ilgilendiğiniz ortak bir konunuz olduğundan karşınızdaki kişiyle konuşacak çok şeyiniz olacaktır. Onu daha yakından tanımak için aralarda onunla birlikte kahve içebilir ve sohbeti derinleştirebilirsiniz.

Bir öneri: Aynı sınıfta olduğunuz bir kişiyi etkilemek istiyorsanız sınıfın en iyisi olmaya çalışın. O zaman bu kişi yeteneklerinizin farkına varacak ve sizinle takılmak isteyecektir.

– Bar; Barlar klasik tanışma mekanlarıdır. Barlarda genellikle çakırkeyf, mutlu ve birileriyle tanışmak için can atan tipler vardır. Fakat bu tip mekanlarda biriyle tanışırken karşılaşılan bazı problemler vardır:

1-Tanışmayı düşündüğünüz kişi hakkında bilgi alabilme olasılığınız yoktur.

2-O kişinin sizden hoşlandığına da emin olamazsınız.

Bar gibi ortamlarda bu hususlara dikkat ederek yeni insanlarla tanışabilir ve hayatınızın insanına rastlayabilirsiniz.

Bir uyarı: Tanışmayı hedeflediğiniz kişinin çok sarhoş olmamasına dikkat edin. Çünkü insanlar bu tip yerlere içmek ve mümkün olduğu kadar çok yeni insanla tanışmak için gidiyor.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER