8.8 C
New York kenti
Çarşamba, Mart 29, 2023

İdeal Kadın Nasıl Olmalı? Erkeklerin Ağzından İdeal Kadın Özellikleri

280520130941558710382Erkeklerin ideal kadın kavramları üzerine yapılan bir araştırma ile, ideal kadında aradıkları özellikler bir araya getirildi. Yüzlerce erkek arasında düzenlenen bir ankette erkeklere ”sizce ideal kadın nasıl olmalı” sorusu soruldu. Soruya verilen cevaplar kısımlandırılarak, erkekler tarafından en çok belirtilen özellikler listelendi. Erkeklere göre ideal kadın;

– Telefonda gerektiği kadar konuşmalı. Kadınların gereksiz muhabbetlerle telefon konuşmalarını uzatmaları erkekler tarafından hoş karşılanmıyor.

– Okuma alışkanlığı edinmiş olmalı. Gazetelerin sadece magazin sayfaları ile ilk sayfasına bakan ve gündemden haberi olmayan kadınları erkekler, sohbet arkadaşı olarak görmüyorlar.

– Alış-veriş esnasında mantıklı davranabilmeli. Taksit imkanı var diye ya da ucuzluk sebebiyle gereksiz eşyalara para harcamamalı. Ayrıca lüks tutkunu olmamalı.

– Her zaman formda olmalı, her zaman formuna dikkat etmeli. Ancak bunu sürekli dile getirip, her yemeğe ”diyetteyim” diye başlamamalı. Çünkü bu kelimeden erkekler çok sıkılıyor.

– Aşırı parfüm kullanmamalı, ağır makyaj yapmamalı ve dikkat çekici ojeler kullanmamalı. Bütün bunlar erkeklerin ilgisini çekse de söz konusu tercih olunca, erkekler tercihlerini masumiyetten yana kullanıyorlar.

– Evini ya da odasını oyuncaklarla dolduracak kadar çocuk ruhlu olmamalı. Sırf görüntüsü güzel diye evini gereksiz eşyalarla doldurmamalı.

– Hayatı zindan edecek kadar kıskanç olmamalı. Kıskançlığı sebebiyle erkeğe sürekli sorular soran ve sorgulayan kadınlar, kendilerine güveni olmayan bir görünüm sergilerler. Erkekler de bu tip kadınlardan hoşlanmaz.

– Kendi ayakları üzerinde duracak kapasiteye sahip olmalı. Erkeğin yardım ve desteğiyle ayakta duramayacak izlenimi veren kadınlar erkekleri memnun edip, korumacı durumuna getirse de bir süre sonra bu durumdan sıkılırlar.

– Pozitif ve iç dünyasında huzurlu olmalı. Daha önceden yaşamış olduğu psikolojik sorunları ile ailevi sorunlarını çözememiş kadınlar erkekler tarafından tercih edilmiyor.

– Türkçe’yi kötü kullanmamalı. Bol bol yani, filan, şey gibi kelimeler kullanan ve argo konuşan kadınlar yerine etkili ve tane tane bir konuşma her zaman daha çekici geliyor.

– Yalnızca kız arkadaşlarıyla değil, erkeklerle de iyi arkadaşlıklar kurabilen kadınlar erkeklerin tercihleri arasında. Çünkü bu tür kadınlarla iletişim kurmaları daha kolay oluyor.

– Çocuk taklidi yaparken itici olmamalı. Kadınların şirin olmak adına yaptıkları küçük çocuk taklitleri yerinde ve dozunda olmadığında erkeklerde ters tepki yaratabiliyor.

– Alkol ve sigara kullanmamalı. Çünkü erkekler beğendikleri kadınları aynı zamanda anne adayı olarak gördüklerinden bu tür kötü alışkanlıklara sahip olan kadınlar onları rahatsız ediyor.

– Televizyon ve dizi bağımlısı olmamalı. Dizi izlemek için saatlerce televizyon karşısından ayrılmayan kadınlar, erkekler arasında ideal kadını yansıtmıyor.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER