10.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

Horlamaya Son Verecek Altın Kurallar

horlamaHorlama, hem kadın hem de erkeklerin ortak sorunu. Çeşitli sebeplere dayalı olarak bir çok  insan horlama sorunu yaşıyor ve bu sorunla boğuşuyor. Horlama, kişilerin başta aile sorunları olmak üzere sosyal hayatta bir çok olumsuzluklar yaşamasına neden oluyor.

Tam olarak çaresi bulunamasa da bilim adamları, bireysel yaşanıp etrafı rahatsız eden bu rahatsızlık üzerinde harıl harıl çalışıyorlar. Son araştırmalara göre, horlamayı sona erdirecek ve mışıl mışıl rahat bir uyku sağlayacak altın kurallar açıklandı.

Eğer siz de horlama sorunu yaşayanlardansanız, haberimiz tam size göre. Okumanızı tavsiye ederiz…

Bilim adamları; uyku hapları, sakinleştirici ya da alkolün sinir sistemini direkt olarak etkilediğinden, sinir sistemini çökertip dil ve boğaz kaslarının işlevini bozduğunu, bu nedenle horlama meydana geldiğini belirterek, uyumadan önce bu maddelerin alınmaması gerektiğini bildirdiler.

Özellikle kaloriferli ortamlarda nem kaybının yüksek olacağını, kaloriferin yanına açık kapta su konulmasının nem problemini çözeceğini de sözlerine eklediler. Nemsiz ortamda uyunan uykunun boğazda kurumaya yol açarak, horlamaya sebep olacağı da verilen bilgiler arasında.

Yatmadan önce başın altına yükseltici ekstra yastıkların da mutlaka koyulması gerektiğini ifade eden yetkililer ayrıca yatmadan önce süt tüketilmemesi uyarısında bulunarak sütün mukusta birikebileceğini ve bunun da nefes almayı zorlaştıracağını belirttiler. Son olarak birçok kişinin kabusu olan horlamaya değinen bilim insanları bunu engellemek içinse yatmadan önce pijamanın sırt bölümüne tenis topu koyulması gerektiğini söylediler. Yetkililer bu sayede sırtüstü yatmanın engelleneceğini ve horlamanın son bulacağını belirttiler.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER