3.4 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 20, 2023

Hayvan Motifli Dövmelerin Anlamları

Hayvan dövmeleri, dövme severlerin en çok tercih ettiği dövme modelleri arasında yer alıyor. Hayvan dövmeleri içinde ise köpek ve çeşitli kanatlı hayvanların figürlerini içeren dövmeler, üst sıralardaki yerini koruyor. Hayvan dövmesi yaptırmak isteyen dövme severler için hayvan dövmelerinin ne anlam ifade ettiğini derledik. Paylaşma amacımız, onlara yol göstermek, hayvan dövmelerinin anlamı hakkında bilgi sahibi yapmak. Umarız işinize yarar.

Hayvan Motifli Dövmelerin Anlamları

Hayvan dövmesi yaptırmak isteyenler için ya da hiç bir şey bulamayanlara çare olmak için size anlamları ile hayvanların dövme dünyasında neleri simgelediğini sıraladık. Köpek Dövmeleri İnsanoğlunun varlığından beri insanlara kalıcı yoldaş ve dostluk kuran köpekler diğer hayvanlardan çok daha fazla insanlara bağlıdır. Bir çok köpek sahibi kendi köpeklerini vücutlarına portre ettirmişlerdir. Bu nedenle köpek dövmeleri genel olarak dostluğun ve sadakatin simgesidir.
Köpek Dövmeleri

İnsanoğlunun varlığından beri insanlara kalıcı yoldaş ve dostluk kuran köpekler diğer hayvanlardan çok daha fazla insanlara bağlıdır. Bir çok köpek sahibi kendi köpeklerini vücutlarına portre ettirmişlerdir. Bu nedenle köpek dövmeleri genel olarak dostluğun ve sadakatin simgesidir.

Baykuş Dövmeleri Sadece geceleri avlanan bu kutsal hayvanlar her şeyi görmesi ile beraber görüşün, bilgeliğin ve anlayışın en büyük simgesidir.
Baykuş Dövmeleri

Sadece geceleri avlanan bu kutsal hayvanlar her şeyi görmesi ile beraber görüşün, bilgeliğin ve anlayışın en büyük simgesidir.

Arı Dövmeleri Hristiyanlarca umudun simgesi olarak görünen arılar her sene bahar geldiğinde ortaya çıktıkları için ölümün ve tekrar doğuşun simgesi olarak gösterilirler. Aynı zamanda temizlik ve sosyal uyumu da temsil ederler.
Arı Dövmeleri

Hristiyanlarca umudun simgesi olarak görünen arılar her sene bahar geldiğinde ortaya çıktıkları için ölümün ve tekrar doğuşun simgesi olarak gösterilirler. Aynı zamanda temizlik ve sosyal uyumu da temsil ederler.

Fil Dövmeleri Filler en temel özellikleri ve sürekli beraber yaşamaları nedeniyle sadakat, güç, vefa ve uzun ömrü simgelemektedirler.
Fil Dövmeleri

Filler en temel özellikleri ve sürekli beraber yaşamaları nedeniyle sadakat, güç, vefa ve uzun ömrü simgelemektedirler.

Aslan Dövmeleri Herkesin bildiği üzere aslanlar ormanların tek kralıdır. Bu yüzden de anlaşılacağı gibi aslan dövmeleri liderliği ve cesareti temsil etmektedir.
Aslan Dövmeleri

Herkesin bildiği üzere aslanlar ormanların tek kralıdır. Bu yüzden de anlaşılacağı gibi aslan dövmeleri liderliği ve cesareti temsil etmektedir.

Kırlangıç Dövmeleri Kırlangıç okyanus kıyısından çok uzaklarda uçan bir kuş değildir, o yüzden kırlangıcı görmek denizciler için umut ve başarı anlamına gelirdi. Bir düşünün o kadar süre boyunca denizde ve okyanustasınız ve çok uzun zaman sonra bir kırlangıç görüyorsunuz. Bu yeterince mutlu edici bir şey değil mi?
Kırlangıç Dövmeleri

Kırlangıç okyanus kıyısından çok uzaklarda uçan bir kuş değildir, o yüzden kırlangıcı görmek denizciler için umut ve başarı anlamına gelirdi. Bir düşünün o kadar süre boyunca denizde ve okyanustasınız ve çok uzun zaman sonra bir kırlangıç görüyorsunuz. Bu yeterince mutlu edici bir şey değil mi?

Akrep Dövmeleri Artık eskisi kadar yaygın olmasa da akrep dövmeleri zamanın 3D dövmelerinin başını çekmiştir. Genel olarak akrepler bilinen zehirli iğneleri sayesinde tehlikeyi ve zor dönüşümleri simgelemek üzere resmedilmişlerdir.
Akrep Dövmeleri

Artık eskisi kadar yaygın olmasa da akrep dövmeleri zamanın 3D dövmelerinin başını çekmiştir. Genel olarak akrepler bilinen zehirli iğneleri sayesinde tehlikeyi ve zor dönüşümleri simgelemek üzere resmedilmişlerdir.

Ayı Dövmeleri Her ne kadar doğada hırçın görünse de kendi alanları içerisinde en güçlülerinden olan ayı gücü, kendini korumayı ve bilgeliği temsil eder.
Ayı Dövmeleri

Her ne kadar doğada hırçın görünse de kendi alanları içerisinde en güçlülerinden olan ayı gücü, kendini korumayı ve bilgeliği temsil eder.

Anka Kuşu (Phoenix) Dövmeleri Bilindiği üzere Anka kuşları efsanevi kuşlar olup küllerinden yeniden doğdukları için yeniden diriliş anlamını taşımaktadır.
Anka Kuşu (Phoenix) Dövmeleri

Bilindiği üzere Anka kuşları efsanevi kuşlar olup küllerinden yeniden doğdukları için yeniden diriliş anlamını taşımaktadır.

Horoz Dövmeleri Her sabah kulağımıza o güçlü gırtlaklarıyla öten ve bizi uyandırmayı başaran horozlar temel olarak erkekliğin simgesidir. Buna ek olarak da horozlar güneşin yeniliğin ve değişimin sembolüdür.
Horoz Dövmeleri

Her sabah kulağımıza o güçlü gırtlaklarıyla öten ve bizi uyandırmayı başaran horozlar temel olarak erkekliğin simgesidir. Buna ek olarak da horozlar güneşin yeniliğin ve değişimin sembolüdür.

Kedi Dövmeleri İlk olarak mısırlılar tarafından evcilleştirilen kediler dünyanın dört bir yanında insanlar tarafından sevilmekte ve sahiplenilmektedir. 9 canlı denildiği içinde kediler çabuk iyileşme, medeni özgürlüğü ve düşünce özgürlüğünü simgelemektedir.
Kedi Dövmeleri

İlk olarak mısırlılar tarafından evcilleştirilen kediler dünyanın dört bir yanında insanlar tarafından sevilmekte ve sahiplenilmektedir. 9 canlı denildiği içinde kediler çabuk iyileşme, medeni özgürlüğü ve düşünce özgürlüğünü simgelemektedir.

Kelebek Dövmeleri Sadece bir günlük ömre sahip olan bu hayvanlar bilindiği üzere büyük bir değişim sonucu doğarlar. Bu nedenle de kişisel gelişim olarak görünen bu kelebekler enerji, denge dönüşüm ve zarafeti simgelemektedirler.
Kelebek Dövmeleri

Sadece bir günlük ömre sahip olan bu hayvanlar bilindiği üzere büyük bir değişim sonucu doğarlar. Bu nedenle de kişisel gelişim olarak görünen bu kelebekler enerji, denge dönüşüm ve zarafeti simgelemektedirler.

At Dövmeleri Asırlar boyunca insanoğlunun en büyük yardımına koşan bu zarif ve güçlü hayvanlar özgürlüğü, kuvveti ve hareketi simgelemektedir.
At Dövmeleri

Asırlar boyunca insanoğlunun en büyük yardımına koşan bu zarif ve güçlü hayvanlar özgürlüğü, kuvveti ve hareketi simgelemektedir.

Yılan Dövmeleri Ön yargı ile yaklaştığımızda asilik gibi görünse de yılanlar ve kobra yılanları aslında neredeyse kutsal olarak bilinirler. Hindistan'da hayatın gücünün ondan geldiğine inanılıp kutsal sayılmaktadır. Eski kültürlerde hayatın sonrası ya da ikinci hayatı da temsil eder.
Yılan Dövmeleri

Ön yargı ile yaklaştığımızda asilik gibi görünse de yılanlar ve kobra yılanları aslında neredeyse kutsal olarak bilinirler. Hindistan’da hayatın gücünün ondan geldiğine inanılıp kutsal sayılmaktadır. Eski kültürlerde hayatın sonrası ya da ikinci hayatı da temsil eder.

Keçi Dövmeleri Hristiyanlar için şeytani bir sembol olarak görülse de keçiler bundan tamamen farklı bir durumdadır. Yiğitlik, şehvet, inatçılık ve açıkgözlülük en bilinen özelliklerdir. Güçlü seksüel etkileşimleri vardır. Erkeğin seks gücünü simgeler.
Keçi Dövmeleri

Hristiyanlar için şeytani bir sembol olarak görülse de keçiler bundan tamamen farklı bir durumdadır. Yiğitlik, şehvet, inatçılık ve açıkgözlülük en bilinen özelliklerdir. Güçlü seksüel etkileşimleri vardır. Erkeğin seks gücünü simgeler.

Kurt Dövmeleri Özellikle bakışları ile bizi bizlerden alan kurtlar hemen hemen köpek dostlarımıza benzemektedirler. Hatta onları da evcilleştirmeye başladık ki artık onlarda dövme konusunda öğretme yeteneği, sadakati ve işbirliğini simgelemektedirler.
Kurt Dövmeleri

Özellikle bakışları ile bizi bizlerden alan kurtlar hemen hemen köpek dostlarımıza benzemektedirler. Hatta onları da evcilleştirmeye başladık ki artık onlarda dövme konusunda öğretme yeteneği, sadakati ve işbirliğini simgelemektedirler.

Geyik Dövmeleri Yaban hayatın sessiz ve saf güzelliği olan bu hayvanlar genel olarak sevgi, duyarlılık, güç ve kibarlığı simgelemektedir.
Geyik Dövmeleri

Yaban hayatın sessiz ve saf güzelliği olan bu hayvanlar genel olarak sevgi, duyarlılık, güç ve kibarlığı simgelemektedir.

Ejderha Dövmeleri Evet kesin birçoğunuz artık ejderha dövmesi görmekten sıkılmıştır. Ama özellikle yüzyıllardır Japon efsanelerini süsleyen ejderhalar uzun ömür, bilgelik, sonsuzluk ve dünyalar arasında dolaşabilmeyi simgeler.
Ejderha Dövmeleri

Evet kesin birçoğunuz artık ejderha dövmesi görmekten sıkılmıştır. Ama özellikle yüzyıllardır Japon efsanelerini süsleyen ejderhalar uzun ömür, bilgelik, sonsuzluk ve dünyalar arasında dolaşabilmeyi simgeler.

Kartal Dövmeleri Özellikle koyu bir Beşiktaş tarafı olan varsa aranızda kartal dövmeleri tahmin edilebileceği üzerine tam da size göre bir tasarımdır. Kartal dövmeleri genel olarak enerji, güç ve aydınlanmayı anlatmaktadır.
Kartal Dövmeleri

Özellikle koyu bir Beşiktaş tarafı olan varsa aranızda kartal dövmeleri tahmin edilebileceği üzerine tam da size göre bir tasarımdır. Kartal dövmeleri genel olarak enerji, güç ve aydınlanmayı anlatmaktadır.

Somon(Koi) Balığı Dövmeleri Her zaman akıntıya karşı direnen somon balığı azmin kararlılığın simgesidir. Aynısı hayvanın ısrarcı ve kararı totem doğası için de geçerlidir. Uzak doğuda akıntıya karşı yüzerek bahsi geçen efsanevi nehrin kaynağına ulaşan koi bir dragona dönüşerek manevi dünya ile maddi dünya arasında gidip geleceğine inanılır.
Somon(Koi) Balığı Dövmeleri

Her zaman akıntıya karşı direnen somon balığı azmin kararlılığın simgesidir. Aynısı hayvanın ısrarcı ve kararı totem doğası için de geçerlidir. Uzak doğuda akıntıya karşı yüzerek bahsi geçen efsanevi nehrin kaynağına ulaşan koi bir dragona dönüşerek manevi dünya ile maddi dünya arasında gidip geleceğine inanılır.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER