6.8 C
New York kenti
Çarşamba, Mart 29, 2023

Hangi Erkekler Daha Çok Aldatır?

fft99_mf1104315Hangi tip erkeklerden hoşlanıyorsunuz hiç test ettiniz mi? Erkekleri kadın gözünde çekici kılan bir çok özellik var. Tercihler kadından kadına değişiyor tabi. Her kadının hoşlandığı erkek tipi farklı. Saç renginden göz rengine, boyundan huyuna her kadını etkileyen farklı unsurlar var.

Erkek tercihinde tüm kadınların hem fikir olduğu tek bir özellik var. O da hiç bir kadının çapkın erkek sevmemesi. Hiç bir kadın gözü dışarda olan, sürekli başka kadınları kovalayan, kaçamak yapabilmek için fırsatlar kollayan bir erkekle birlikte olmak istemez.

Peki çapkın erkek kıstası nedir? Hangi erkekler çapkındır? Çapkın erkek tiplerinden bir tanesini biz söyleyelim. Yapılan bir araştırmaya göre kısık sesli erkeklerin daha çok aldattığı ortaya çıktı. Araştırma sonucu Evrim Psikoloji isimli dergide yayınlandı. O halde, uzun soluklu bir ilişki düşünüyorsanız, siz siz olun, tercihinizi kısık sesli erkeklerden yana kullanmayın. Yani kısaca kısık sesli erkeklerden uzak durun. Sonra aldatılıp çok üzülebilirsiniz.

Araştırmadan bahsederken, araştırmanın kadın kanadından da şöyle bir söz edelim. Aldatma olayı kadınlarda tam tersi oluyormuş. Yani yüksek sesli kadınların aldatma eğilimleri diğer kadınlardan daha fazlaymış.

Araştırma kapsamında gönüllülere dijital olarak ayarlanmış kadın ve erkek sesleri dinletildi. Ardından “Bu kişiler aldatır mı yoksa aldatmaz mı?” şeklinde sorular soruldu.

Araştırmanın başındaki isim Jillian O’Connor; “ Cinsel strateji açısından bakılırsa kadınlar ve erkeklerin seslerini aldatma ihtimalleri konusunda ipucu verecek şekilde kullanabildiklerini görüyoruz. Yani ses ne kadar çekiciyse-ki bu genellikle kadınlarda yüksek erkeklerde ise kısık sestir- o kişinin aldatma ihtimali de o kadar artıyor,” dedi.

Araştırma bize eşimizi seçerken ne yönde hareket etmemiz gerektiğini gösteriyor. Ancak sadece sese bakarak o kişinin bizi aldatacağından nasıl bu kadar emin olabiliriz?

Psikolog Prof. David Feinberg; “ Testesteron seviyesi yüksek olan erkeklerin sesleri daha kısıktır. Kadınlarda ise östrojen seviyesi ne kadar yüksekse sesleri o kadar gür olur. Ve bu hormonların fazla olması kişinin karşı cinse olan ilgisini belirler,” şeklinde konuştu.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER