-14.7 C
New York kenti
Cumartesi, Şubat 4, 2023

Haftanın Günleri Ne Anlama Geliyor?

Hangi günün ne anlama geldiğini biliyor musunuz? ”Günlerin de anlamı olur muymuş hiç?” demeyin. Oluyormuş…

Araştırmacıların internet yorumlarından yola çıkarak hangi günler ne yapılıp ne yapılmayacağı hususunda hazırlamış oldukları rehberden bahsetmek istiyoruz. Kanada’nın Vermont Üniversitesi uzmanları, 2.4 milyon internet ve blog yorumlarını değerlendirerek, günlerin ne anlama geldiğini, hangi günün nasıl değerlendirilmesi gerektiğini belirlediler.

İşte o araştırmaya göre günlerin anlamı…

Pazartesi; Pazartesi günü kalp krizi geçirme oranının yüksek olduğu tespit edilmiş. Siz, siz olun Pazartesi gününü kazasız belasız geçirmek için sinirlerinize hakim olun.

Salı; Salı günü, haftanın en az seks yapılan günüymüş. Bizim toplumumuzdaki ”salı sallanır” anlayışı gerçek olmuş. O yüzden salı günleri boşu boşuna çapkınlık yapmaya kalkışmayın hayal kırıklığına uğrarsınız.

Çarşamba; Çarşamba günü, hem çalışanlar hem de patronlar açısından pozitif bir gün. Çünkü işverenler, çalışanlarını en çok çarşamba günleri dinliyormuş. Zam ya da izin istemek için muhakkak çarşambayı beklemelisiniz. Aklınızda bulunsun.

Perşembe; Kötü bir alışkanlığınızdan vazgeçmek istiyorsanız başlangıcı perşembe günü yapmalısınız. Çünkü, insan iradesinin perşembe günleri tavan yaptığı tespit edilmiş. Özellikle sigarayı bırakmak isteyenlere duyrulur; perşembeyi iyi değerlendirmelisiniz.

Cuma; Cuma günü haftanın son iş günüdür. Bu nedenle iş ile ve personel ile ilgili kararlar bu günde açıklanır. Birini işten çıkarmak ya da çıkardığınızı itiraf etmek için en uygun gün. Ancak çalışansanız, cuma günleri dikkatli olmalısınız. Her an işten çıkarılma tehlikesiyle karşı karşıyasınız.

Cumartesi; İçmek ve dağıtmak için en uygun gün. Çünkü ertesi günün pazar olması insanları rahat davranmaya itiyormuş.

Pazar; Biriyle iletişime geçmek istiyorsanız pazar gününü seçmelisiniz. Çünkü araştırmaya göre, pazar günü insanların en mutlu ve iletişime en açık olduğu günmüş.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER