23 C
New York kenti
Pazar, Mayıs 28, 2023

Güzelliğinizi Bozan Günlük Alışkanlıklarınız

kalici-makyajin-zararlari-nelerdirDaha güzel olmak için büyük çaba harcayan kadınlar, çoğu zaman güzel olmak adına yaptıkları hatalarla güzelliklerine zarar verirler. Farkında olmadan edindikleri bazı alışkanlıklar yüzünden çabaları ve emekleri boşa gider. Güzelliğinizin zarar görmesini ya da emeklerinizin boşa gitmesini istemiyorsanız, güzellik uygulmlarını gözden geçirmeniz ve bilinçli olmanızda fayda vardır. Hatta güzellik adına edindiğiniz bazı alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz gerekebilir.

– Ürünleri karıştırmayın!

Cildimizi korumak için kullandığınız ürünlerin içeriklerini okumayı ihmal etmeyin. Uygulamadaki sırayı dikkate alın. Ürünlerin içindeki kimyasallar başka ürünlerle karıştığında kötü sonuçlar ortaya çıkabilir.

– Terleyin, yenilenin!

Vücudunun nefes alması için spor yapın. Spor salonuna harcayacak

– Gözlerinizi koruyun!

Aslında sadece gözlerinizi değil, heryerinizi kremlerle dinç tutmanız önerimiz. Göz çevrelerindeki kırışıklara meydan okuyun.

– Doğru beslenin!

Cilde iyi gelen meyve sebzeleri tüketmeyi ihmal etmeyin. Unutmayın ki herşeyin fazlası zarar. Herşeyi dozunda bırakın. Elma, mandalina, portakal ve yeşillikleri elinizden eksik etmeyin.

– Uykuya dikkat!

Uyku düzensizliği de tüm dengenizi etkileyen bir faktör. Geç yatmanız, uykusuz kalmanız cildinizin dingin değil yıpranmış görünmesine neden olur. Vücudunuzu onarmak için uyku düzeninize dikkat edin.

– Fırçaları temizleyin!

Güzelleşmek için kullandığınız makyaj malzemeleriniz ve fırçalarını doğru temizlenmediğinde cildinizin hasara uğramasına neden olur. Allık fırçalarınızı temizlemeyi hiç bir zaman ihmal etmeyin. Cildinizde bakteri oluşmasını istemiyorsanız tabi…

– Yanlış ürünlerden kaçın!

Cilt tipinize uygun olmayan ürünleri kullanmanız büyük zararlara yol açabilir. Yağlı ciltliler yüzünü temizlemek için salisilik asit içeren ürünleri tercih etsin. Hassas cilde sahip olanlar içinse süt bazlı ürünlerle yüzlerini temizlemeli. Karma ciltlerse, yağlı ciltler için üretilen ürünleri seçin. Kuru ciltler de krem temizleyicileri kullanmalı.

– Yüzünüzü gece yıkamayın!

Yani gün boyu makyajla kaplı yüzünüzü yatarken temizlemeyin diyoruz. Makyajınızla işiniz bittiği an ondan kurtulun.

– Herşeyin fazlası zarar!

Tabii ki, keyif içkilerine değil lafımız. Alışkanlıklar söz konusu. Miktarlarını fazla tutmamanız önerimiz. Çünkü cildiniz bu durumu hoş karşılamıyor. Fazla alkol cildinizdeki iltihaplanmaları coşturucu bir ajan olduğunu unutmayın.

– Sigara içenler dikkat!

Sigara cildinizi mahvediyor. Bırakmak için başka bir nedene gerek var mı? Sağlığınıza verdiği zararlardan bahsetmiyoruz bile. Sigaranın sadece cildinize etkisi sizi 2,5 yıl daha yaşlandırması.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER