19.6 C
New York kenti
Pazartesi, Haziran 5, 2023

Güzelliğin 8 Düşmanı

1386162146_88_2_4381Güzel ve çekici bir kadın olmak için elinizden geleni yapıyorsunuzdur muhakkak. Her kadın gibi…Güzel olmak, dikkatleri üzerine çekmek, ilgilenilmek kadınlar için çok önemlidir. Ancak öyle kadınlar var ki, farkında olmadan güzelliklerine gölge düşüren hareket ve davranışlarda bulunurlar. Bazılarını farkında olmadan, bazılarını ise güzel olmak adına yaparlar. Ancak güzel olmak adına yapılan bu yanlışlar, ne yazık ki güzelliklerine gölge düşürür.

Bu şekilde güzel olayım derken, güzelliğinize gölge düşürüp kendinizi itici bir duruma getirmek istemiyorsanız bazı konularda dikkatli davranmak zorundasınız. Güzelliğinize düşman olan davranışları hayatınızdan çıkarmaya bakın.

İşte güzelliğinizin 8 düşmanı…

1- Tırnak yemek
Neden yapılmamalı: Birçok uzman, tırnak etlerini kopartmanın şeytan tırnaklarına ve o bölgede enfeksiyonlara neden olduğunu savunuyor.

Öneri: Tırnak etlerini nemlendirerek, yumuşak tutmaya özen gösterin. Nemlendirici ve tırnak eti yağları ile tırnak diplerinize masaj yapın.

2- Saç rengiyle oynamak
Neden yapılmamalı: Saçlarda yapılan renk değişiklikleri bazen sizi güzelleştirebilir, ama çok sık tekrarlarsanız saçlarınız yıpranır.

Öneri: Saç rengi değiştirirken dikkat! Örneğin çok sarışın olabilmek için, 6 haftada bir saçınızı açtırabilirsiniz. Ama tek uygulamada sarıya ulaşmayı hayal etmeyin.

3-Yüzü temizlememek
Neden yapılmamalı: Göz makyajınızı silmezseniz, gözleriniz şişer ve enfeksiyon kapar. Ayrıca makyaj yoksa bile cilt temizlenmeli.

Öneri: Başucunuzda pratik temizleme mendilleri bulundurun.

4- Kavrulmak
Neden yapılmamalı: “Bronzlaşayım” derken, kavrulmayın. Çünkü, ultraviyole A ışınları ciltte yaşlanmaya neden olur.

Öneri: Yaz-kış mutlaka güneş koruyucu bir krem kullanmalısınız.

5- Sivilceleri sıkmak
Neden yapılmamalı: Sivilce sıkmak enfeksiyona yol açar.

Öneri: 2-3 gün boyunca sivilcenize benzol peroksit veya salisik asit içeren ilaçlardan uygularsanız, kuruduğunu ve iyileştiğini fark edeceksiniz.

6- Saçları yüksek ısıyla kurutmak
Neden yapılmamalı: Saçları yüksek ısıda şekillendirmek saçın yanmasıyla beraber uçlarının kırılmasına, kurumasına, sönmesine ve matlaşmasına neden olur.

Öneri: Saçlarınızı sadece haftada 2 kez fön makinesiyle kurutmaya dikkat edin. Jöle veya köpük kullandığınız zaman saçlarınızın esnekliğini kaybetmemesi için nemlendirici etkili şampuan kullanın. Ayrıca maske yapın.

7- Gereğinden fazla beyaz dişler
Neden yapılmamalı: Dişlerinizin rengi gözlerinizin beyazından ve kendi dişlerinizden daha üst tonlarda beyazlarsa, gülümsemeniz parlasa bile doğallığınızı kaybedersiniz.

Öneri: Bu konuda bir uzmana başvurmalısınız. Şayet beyazlaştırıcı ürünlele bu işlemi uygulamayı düşünüyorsanız, ürünün etiketini iyi okuyun.

8- Makyaj malzemelerinin deneme amaçlı ürünlerini kullanmak
Neden yapılmamalı: Makyaj malzemesi stantlarında tanıtım amaçlı yer alan deneme ürünleri, uçuk, bakteri ve mikrop kapmanıza sebep olabilir. Bu ürünlerin tanımadığınız birçok insan tarafından denenmesi rahatsız edicidir.

Öneri: Kozmetik alışverişlerinizi yaptığınız mağazaların hijyenik olduğundan emin olmalısınız. Sizden önce başkalarının denemiş olabileceği ve mikrop taşıyabilecek ürünleri denememelisiniz. Satın almadan önce üründen emin olmak isterseniz, bu konuda eğitimli danışmanlardan yardım almalısınız.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER