31.4 C
New York kenti
Perşembe, Ağustos 11, 2022

Güzelliğin 8 Doğal Şifresi

Kadınlar güzellik uğruna makyaj malzemeleri ve cilt bakım ürünlerine tonlarca para harcamaktan çekinmez. Güzelliğin yolu bakımdan geçer.Ancak, Güzel ve bakımlı olabilmek için çeşitli cilt ürünlerinin yanı sıra beslenmeye de özen göstermek gerekir. Sağlıklı beslenme, cilt sağlığı ve güzelliği açısından makyaj malzemeleri kadar önemlidir aslında. Bu ayrıntı nedense hep gözardı edilir.

Cilt sağlığına iyi gelecek vitamin ve mineral yüklü besinlerden faydalanmak gerekir. Uzmanların özellikle önerdiği 8 gıda maddesi var ki, bunları haftada en az bir kez tüketmek bile mükemmel bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Bu gıda maddeleri neymiş gelin birlikte inceleyelim;

Peynir; Kalsiyum deposu olması sebebiyle dişler ve kemiklere son derece faydalıdır. Günde 25 gram tüketilmesi önerilir.

Kivi; Tam bir C vitamini deposudur. C vitamini çevre kirliliğinden korunmak için ve doku onarımı için gereklidir. Ayrıca cildin elastikiyetini sağlayan kolajen üretimini sağlar. Her sabah kahvaltıda bir adet kivi yenilmesi, vücuda gerekli C vitamini alınmasını sağlar.

Ceviz; Bol miktarda E vitamini içerir. E vitamini cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar ve ciltteki nem dengesini korur. Günde 6-7 adet ceviz yenilmelidir.

Midye; Kolay kırılan tırnaklara sahipseniz ve saçlarınız parlak olsun istiyorsanız muhakkak istiridye yemelisiniz. Dokuların gelişimi ve çinko oluşumu için gereklidir. Hücresel aktiviteyi mükemmel bir şekilde uyarır. Haftalık olarak 10-12 adet midye yenmesi tavsiye edilir.

Pirinç; Kahverengi pirinç silisyum içerdiği için beyaz pirinçten daha sağlıklıdır. Silisyum maddesi bağ dokuları için çok büyük önem taşır. Her gün mutlaka pirinç pilavı ya da çorbası yenmelidir.

Mantar; İçeriğinde gençlik iksiri özelliği olan antioksidanları barındırır. Hücre yenileme fonksiyonuna sahip maddeler taşır. Bu nedenle kırışıklık oluşumunu önlemek ve taze bir cilde sahip olmak açısından çok önemlidir.

Ginseng; Doğal doping maddesi olarak bilinir. Sinir sistemi sağlığı ve hücrelerin yenilenmesi açısından önemlidir. Yorgunluğa ve uykusuzluğa iyi gelir. Genç ve güzel kalmak isteyenler bu besini ihmal etmemelidirler. Ayrıca, bu bitki insana dinçlik verir.

Polen; Polenin sağlık açısından vücuda katkıları zaten herkesçe bilinen bir şey. Ancak son yıllarda cilt sağlığı açısından olumlu etkileri gündeme getirilmektedir. Lekeli ve bozuk bir cilt vücuttaki bazı ihtiyaç maddelerinin eksik olduğunun göstergesidir. Polen bu sorunların üstesinden gelebilmektedir. Polen vücuttaki toksinlerin atılarak cildin yenilenmesini sağlar. İçeriğinde bulunan vitamin ve mineraller bir çok besinde bulunandan daha fazladır.Organizmayı zinde tutmak ve dengeli beslenmek için vücudun ihtiyacı olan eksik maddeleri tamamlamak ve korumak açısından yaşamsal önem taşır.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER