2.8 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Güzel Kadın Erkek Sağlığına Zararlı Olabilir

bayanavatarlariforumdasGüzel kadın seven erkeklere kötü bir haberimiz var. Güzel kadın, erkek sağlığı üzerinde zararlı etkiler yaratabiliyormuş.

Güzel kadınların erkek sağlığı üzerindeki etkilerini ortaya çıkaran bir araştırmadan bahsetmek istiyoruz. Eminiz, araştırma sonucunu öğrenen erkekler, bundan sonra güzel kadın derken bir kez daha düşünecekler.

Araştırma Valencia Üniversitesi bilim adamlarına ait. İngiliz Daily Telegraph gazetesinde yayımlanan araştırma sonucuna göre, güzel bir kadınla 5 dakika yalnız olarak zaman geçiren bir erkeğin vücudunda stres hormonu olan kortizol seviyesinin yükseldiği ortaya çıktı.

Araştırma çerçevesinde, 84 erkek öğrencinin her birinden biri kadın, diğeri erkek iki yabancıyla birlikte oldukları bir odada sudoku çözmeleri istendi.

Deney sırasında yabancı kadın odadan çıktığında, katılımcı öğrencinin kortizol seviyeleri artmazken, yabancı erkek çıktığında ve erkek öğrenci yabancı kadınla baş başa kaldığında kortizol seviyelerinin yükseldiği gözlendi.

Bu yükselişin özellikle söz konusu yabancı kadının “güzel” olduğuna inanan erkeklerde daha fazla olduğu belirlendi.

Vücutta fiziksel ya da psikolojik stres altında üretilen kortizol hormonu seviyelerinin yüksek seyrinin, kalp ve şeker hastalıkları ile yüksek tansiyon ve iktidarsızlığı artırabileceğine işaret edildi.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER