19.6 C
New York kenti
Pazar, Haziran 4, 2023

Güvenilir 4 Erkek Tipi

20dbc5bd76Boşanıp eşinden ayrılan ya da uzun bir ilişkiden sonra terkedilen kadınların hata yapma olasılığı yüksek olur. İşin içinde gönül kırgınlığı, kalp yarası olduktan sonra hiç bir kadının gözü bir şey görmez. Ayrılığın ya da terkedilmişliğin acısını nasıl dindireceğini bilemeyip, yapmaması gereken bir çok hatayı yapma eğilimi içinde olurlar. Böyle durumlarda kötü olan bir şey daha vardır ki, o da çevredeki erkeklerin bu durumdan yararlanmaya çalışarak sizden nemalanma çabaları.

Siz çektiğiniz acıyı, erkekler erkeklerden anlar diye düşünerek etrafınızdaki erkek arkadaşlarınızla paylaşırken, onlar sizden nasıl faydalanacaklarının derdine düşerler. Çırpındıkça bu tür erkek arkadaşlarınızdan zarar görebilirsiniz. Sizin kafa dağıtmak, acınızı bir nebze unutmak için birlikte gittiğiniz eğlence mekanlarında dahi onların amaçları çok daha farklıdır.

Böyle zamanlarda çok dikkatli olmalısınız. İçinizdeki acıyla yapmamanız gereken şeyleri yapabilir, düşmemeniz  gereken bir gecelik hatalara düşebilirsiniz. Bu yüzden, sıkıntılarınızı illaki bir erkekle paylaşmak istiyorsanız, paylaşacağınız kişi ya da kişileri size zarar vermeyecek erkeklerden seçmeniz gerekiyor. Hem zarar vermeyen hem de sizi sonuna kadar dinleyip teselli eden erkek arkadaşlar.

Bu nasıl olacak diye düşünüyorsanız; işte size güven ortamı sağlayacak 4 erkek arkadaş tipi…

– Aranızda cinsel çekim olmayan bir arkadaş

Elbette onun karşı cins olduğunu biliyorsunuz ama bunu düşünmemeyi tercih ediyorsunuz. Ve onun da tıpkı sizin gibi düşündüğünü umuyorsunuz. Bu türden bir arkadaşınız varsa, (varsa kız arkadaşı dışında) hiçbir şeyin bozamayacağı yakın bir ilişki dahilinde istediğiniz testosteron dozunu alabilirsiniz.

En önemli nokta bu arkadaşın sizi can kulağıyla dinliyor olması, erkeklerin tarafını tutmak yerine eski aşkınızın tam bir kazma olduğunu düşünerek size hak vermesi ve bütün bunları başka gizli niyetlerle yapmıyor oluşudur. Aslında o sizin için bir kardeş gibidir. Üvey kardeş.

– Eşcinsel bir arkadaş

Klasik durum. Bekar kadınlar ve eşcinsel erkekler çilek ve şampanya kadar uyumludur. Sex and the City izlemek, erkekler konusunda dertleşmek ve yakınmak ya da alışverişe çıkmak için gay bir erkekten daha iyisini bulamazsınız. Elbette gayler de erkektir. Tek fark, onlar da sizin gibi erkeklerle ilgileniyor; sizi yatağa atmak gibi bir dertleri yok. En önemlisi de, erkeklerin ne düşündüğünü birinci elden öğrenme şansına sahipsiniz. Paha biçilmez!

– Cinsel çekim hissedilen bir arkadaş

Onun karşı cins olduğunu biliyorsunuz, hatta bunu düşündüğünüz zamanlar da olmuyor değil ama bu konuda bir girişimde bulunmuyorsunuz, o kadar. Bu iyi. Böyle bir şeye de ihtiyacınız yok zaten. Dönüşü olmayan o noktaya adım atmamak için yeterli nedene sahipsiniz zaten. Ayrıca bu fikri hayata geçirmeyi ne denli ertelerseniz, bunun kötü bir fikir olduğu konusunda da daha net bir konuma geliyorsunuz. Kötü bir fikir. Yapmayın. Bu arada birlikte sarhoş olmaktan özellikle sakının.

Ama gene de onunla sohbetlerinizde diğer erkekler konusunda yakınabilir, eski sevgilinizin yeniden birleşme çabalarıyla dalga geçebilir, hatta bu arkadaşınızla birlikte çıkarak istediğiniz erkekleri kıskandırabilirsiniz de. Önemli olan, bu arkadaşınızla işin dozunu kaçırmamanız.
Günümüzde ise kadınlar da seksten keyif almak istiyor…

Neyse ki yukarıda özetini verdiğimiz korkunç zamanlar geçti. Kadınlar da erkeklere eşit durumda ve hayatın her alanında olduğu gibi, seksten de erkek kadar keyif almak istiyor. Aynı zamanda, bilim adamlarının cinsel zeka kavramıyla açıkladığı ve ilişkide hem kadının hem de erkeğin yetenek ve becerilerini karşılıklı olarak sunduğu modern ilişki biçimi gelişmeye devam ediyor..

– Yakın çevreden olmayan bir flört

Belki onunla bir iş toplantısında tanıştınız, belki üniversiteden eski bir arkadaş ya da Facebook listenizden biri. Aslında aranızda olan yalnızca çocukça bir çekim ve 3 saatlik yol, o kadar. Hatta bu mesafe, sağlıklı ve güvenli de. Ama gene de yirmi dakikalık keyifli bir telefon konuşmasının değerini gözardı edemezsiniz. Özellikle de cinsel anlamda kendinize güveninizi arttıran bir konuşma. Aslında sadece telefonda bile bir randevu yaşayabilirsiniz. Ağzı ve kulakları telefonda halen sizin. Elbette o ağzın hemen yanınızda olmasını isterseniz, iş başka.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER