10.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

Günde 10 Dakika İle 10 Yaş Gençleşin

Deal_28062013_meltemguzellikYıllar geçse de kadınlar güzelliklerinden bir şey kaybetmek istemezler. Ancak geçen zaman ve ilerleyen yaşla birlikte ciltte deformeler, sarkmalar ve kırışıklıklar oluşmaya başlar. Göz kapakları düşmeye, göz altları torbalanmaya, ağız ve göz çevresinde kırışılıklar oluşmaya başlar. Normal yaşlanma sürecini durdurmak mümkün olmasa da yavaşlatmak mümkün.

Daima genç kalmak isteyen çoğu kadın, yüzlerinde oluşan ilk çizgi ve deformelerden sonra estetik cerrahi yöntemlerine başvurmakta çareyi bulurlar. Son yılların en gözde estetik yöntemi ise, yüze dolgu uygulanarak deformelerin ortadan kaldırılması. Ancak, estetik cerrahi yöntemleri her kadının başvurmak istediğ bir yöntem değildir. Herkes bıçak altına yatmayı ya da yüzüne iğne batırılarak dolgu uygulatmayı göze alamaz.

Aslında ciltteki yaşlanma izlerini yoketmenin tek yolu estetik cerrahi nimetlerinden faydalanmak değil tabi ki. Günde kendinize ayıracağınız on dakikalık bir zaman dilimiyle ağrısız, acısız bir şekilde kırışıklık ve sarkmaların önüne geçebilirsiniz. Özellikle ”cildime iğne uygulatarak güzelleşemem” diyenler için, yüz masajı en iyi yöntem. Günde on dakika ayırarak, cildinize yapacağınız masaj ile daima diri ve kırışıksız bir yüze sahip olabilirsiniz.

Sizi hem stresten arındırıp rahatlatacak hem de cildinizde oluşabilecek sarkma ve kırışıklıkların önüne geçecek masaj tekniklerini şu şekilde uygulayabilirsiniz…

– Stresi azaltın

İşaret ve orta parmaklarınızın yardımıyla şakaklarınıza daireler çizerek masaj yapın. Bunu yaparken derin nefes alıp verin ve masajı üç kez tekrarlayın.

– Boynunuzu kaldırın

Başınızı yukarı kaldırın. Daha sonra sağ ve sol ellerinizle değişimli olarak boynunuzu, aşağıdan yukarıya doğru ovun. Bu masajı mutlaka boynunuzdan başlayarak çene ucuna doğru yapmalısınız.

– Yüz kaslarına takviye

Orta parmaklarınızla kaş başlangıcından itibaren şakaklarınıza kadar olan bölgeyi ovuşturun. Bu hareketi üçer kez olmak üzere, kaşlarınızın üst bölgesine, ikinci aşamada ise kaşlarınızın alt bölgesine uygulayın. Daha sonra aynı hareketi kaşlarınızdan başlayarak saç diplerinize doğru uygulayın ve buradan da şakaklarınıza doğru aynı baskıyla geri dönün. Bu masajı üç kez tekrarlayın.

– Gerilimi atın

Ellerinizi 20 saniye boyunca avuçlarınız ısınana kadar birbirine sürtün. Gözlerinizi kapatın, ellerinizi yüzünüze koyun ve 1 dakika boyunca gevşeyin. Daha sonra ellerinizi kulaklarınızın üstüne koyun, yüzünüzdeki ve ruhunuzdaki gerginlikten arınmaya çalışın. Bunu yaparken derin nefes alıp verin.

– Dokularınızı güçlendirin

Orta parmaklarınızın yardımıyla küçük daireler çizerek burun kanatlarınızdan başlayıp elmacık kemiklerinizin alt bölümü ve buradan da kulaklarınıza kadar olan bölgeye masaj yapın.

– Kaşlarınızı kaldırın

Kaşlarınızı başparmağınızın ve işaretparmağınızın arasına alın ve nazikçe içeriden dışarıya doğru ovuştururun. Daha sonra parmak uçlarınızla bu bölgeye hafif baskı uygulayarak kaşlarınızı biraz yukarı doğru kaldırın. Bu masajı kaş çizginiz boyunca uygulayın ve 4 kez tekrarlayın.

– Alnınızdaki kırışıklıklardan kurtulun

Her iki elinizin parmaklarıyla alnınızın orta bölümünden hafif baskı yaparak dışa doğru alnınızı ovun.

– Yanaklarınızı canlandırın

Yanaklarınızın pembe ve gergin kalabilmesi için her gün parmaklarınızla burun bölgenizden başlayarak kulaklarınıza kadar masaj yapın. Bu hareketi yaparken iç tarafta kalan bölgelere daha hafif, elmacık kemiklerinin altında kalan bölgelere ise biraz daha fazla baskı uygulayın. Masajı 4 kez tekrarlayın.

– Daha gergin yüz hatları

Orta parmaklarınızı alt dudak ve çene bölgenizin arasına koyun. Hafif basınçuygulayarak dıştan yukarı doğru küçük daireler çizin. Bu hareket yapınızı güçlendirir ve yüz İnatlarınızın belirginleşmesine yardımcı olur.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER