11 C
New York kenti
Cumartesi, Nisan 1, 2023

Güçlü ve Sağlıklı Saçlar İçin Beş Besin

724_4b3d7Sağlıklı ve pırıl pırıl saçlara sahip olmak için, sadece dışarıdan bakım yapmak yeterli olmaz. Saçların bakımını ihmal etmezken, beslenmeye de dikkat etmek gerekir. Yani saçlar, hem beslenmeye dikkat edip içeriden, hem de dışarıdan bakım ister.

Saçlarınızı, yaptığınız bakımın yanı sıra, bazı besin maddelerini bol bol tüketerek güçlendirmeniz mümkün. Tükettiğiniz bu besin maddeleri, hem kırılan saçlarınızın onarılmasına hem de sağlıklı ve güçlü olmasına yardımcı olurlar.

Yazımızda, saçlarınızın güzelliği için bol bol tüketmeniz gereken bu beş besin maddesinden bahsetmek istiyoruz…

Havuç; Havuç, saçlar için büyük önem taşıyan A vitamini yönünden zengin bir besin maddesidir. Öğün aralarında ya da salata olarak bol bol tüketmeye bakın.

Yeşil yapraklı sebzeler; Yeşil yapraklı sebzeler, demir ve kalsiyum yönünden oldukça zengindirler. Bol bol tüketmeniz halinde salarınıza doğal bakım yaparlar. Brokoli ve ıspanak gibi A ve C vitamini yönünden zengin olanlar ise, saçlarınızın sağlıklı olmasına katkıda bulunacaklardır.

Kurubaklagiller; Kuru fasulye, mercimek gibi kuru baklagiller de A ve C vitamini yönünden zengin olan besin maddeleridir. Bu nedenle kurubaklagilleri tüketerek saçlarınızın sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Yumurta; Saçlarınızın protein ihtiyacını yumurtadan yeterince karşılayıp, kırıksız, canlı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Süt ürünleri; Süt ve süt ürünleri tüketerek saçlarınızın kalsiyum ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER