7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Gözaltı Morluklarından Kurtulma Yolları

goz-alti-morluklari-nasil-gecerBeslenme bozuklukları, gözaltı morluklarının en önemli sebebidir. Bu nedenle beslenmeye dikkat etmek gerekir. Uyku düzensizliği, stres, aşırı tuz tüketimi, yorgunluk gibi etkenler de gözaltı morluklarına yol açar.

Gözaltı morlukları için kullanılan kremler, geçici çözümlerdir. Sadece kapatıcı işlevi görerek kesin çözüm getirmezler. Aynı zamanda da içeriklerindeki kimyasallarla cilde zarar verebilirler. Bu nedenle bitkisel çözümler hem gözaltı morluklarına iyi gelecek hem de yan etkileri olmadığı için cilde zarar vermeyecektir.

Gözaltı morluklarından kurtulmak için beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğinden bahsetmiştik. Özellikle sabah kalvaltılarının atlanmaması gerekir. Bunların yanı sıra, sigara, alkol, kahve gibi alışkanlıklardan uzak durmalısınız. Çünkü gözaltı morlukları birikmiş toksinlerden oluşur.

Günlük olarak düzenli bir şekilde su içmelisiniz. Su vücutta bulunan toksinlerin dışarıya atılmasını sağlar. Cildi güzelleştirir ve ciltte leke oluşumunu önler.

Çay demlerken kullandığınız poşet çayları çöpe atmayın. Çünkü çay, gözaltı morlukları ve diğer göz sorunlarına çok iyi gelir. Kullandığınız çay poşetlerini, ılıdıktan sonra gözlerinizin üzerine koyup bir süre bekletmeniz gözaltı morluklarına iyi geldiği gibi, yorgunluk ya da uykusuzluktan şişmiş göz kapaklarına oldukça faydalıdır.

Göz makyajı yaparken, aşırıya kaçmamalısınız. Bu şekilde cildin hava alması sağlanmış olur. Bunun dışında, gözaltlarına sürülen nemlendirici kremlerin iyice cilde dağıldığından emin olmalısınız.

Buhar banyosunun hem göze hem de cilde iyi geldiği uzmanlarca da sık sık dile getirilmektedir. Bunun için, bir leğene sıcak su doldurarak yüzünüzü buharına tutun. Hem gözaltı morluklarınızın azaldığını hem de yüzünüzdeki gözeneklerin açıldığını göreceksiniz. Bu sayede kolaylıkla yüz temizliğinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

C ve E vitaminleri cilt için çok faydalıdır. Bu nedenle C ve E vitamin ağırlıklı sebze ve meyve tüketimine özen göstermelisiniz. Bu iki vitamin gözaltı morluklarınıza iyi gelecektir.

Gözaltı morluğuna iyi gelen önemli besin patates ve salatalıktır. Çiğ patates ve salatalığı göz kapaklarınıza koyarak, 15 dakika uygulayacağınız doğal maske ile gözaltı morluklarından kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Soğuk su ve buz kompresi gözaltı morluklarına iyi gelmektedir. Gözlerinize soğuk su ya da buz kompresi uygulayabilirsiniz. Bu, hem gözlerinizi rahatlatacak hem de gözaltı morluklarından kurtulmanızı sağlayacaktır.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER