7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Göz Çevresindeki Kırışıklıklara Sebep Olan Hatalar

b2961a4_oKadınlar için genç ve güzel görünmek çok önemlidir. Genç görünümlerini korumak için yapmayacakları şey yoktur. Bu yolda gereken her şeyi yaptıklarını zannetseler de çoğu zaman farkına varmadan yaptıkları bazı hatalar ciltlerinin kırışmasına neden olur.

Yaşın ilerlemeye başlamasıyla birlikte eğer dikkatli davranılmazsa kırışıklık oluşma riskiyle karşı karşıya kalınır. Cilt zaten yaş itibariyle zamana yenik düşerek deforme olmaya hazır haldedir. Ama nelerin kırışıklığa yol açtığı bilinir, ona göre önlemler alınırsa genç kalmak o kadar da zor bir şey değil.

Kadınların en büyük korkulu rüyası göz çevresinde oluşan kırışıklıklardır. Eğer gerekli tedbir alınmazsa, cildin en hassas olduğu bu bölge kırışmaya mahkumdur.

Göz çevresi neden kırışır?Bu konuda çeşitli uzmanların görüşlerinden edindiğimiz bilgilere göre;

-Göz çevresini oluşturan deri ince bir tabakadan oluşmuştur. Gözleri ovalamak çizgilerin oluşmasına neden olur. Bu nedenle gözlerdeki makyajı temizlerken dikkatli olmak gerekir. Sert malzeme kullanarak, sert hareketlerle makyaj temizlemek kırışıklık oluşmasına sebep olur. Göz makyajını temizlemek için yağlı kalıntı bırakmayacak bir temizleme ürünü kullanmak oluşacak kırışıklıkların önüne geçer.

-Uyurken yüz üstü yatmak kırışıklık oluşumuna sebep olur. Çünkü yüz, yastıkla temas eder ve sıkışarak kalıcı izler oluşur. Eğer sabah kalkıldığında yüzde oluşmuş derin çizgilerin sayısı fazlaysa yatış pozisyonunda hata var demektir. Çünkü, her yatılıp kalkıldığında oluşan bu çizgiler zamanla kalıcı hale gelir.

-Göz çevresine gerekli bakımın yapılmaması da kırışıklık oluşumuna davetiye çıkarır. Göz çevresindeki deri ince ve hassas olduğundan özel bakım gerektirir. Bu sebeple, göz çevresi bakımı için hazırlanmış kaliteli ürünlerle, kremlerle göz çevresine bakım yapmak gerekir.

-Güneşli havalarda dışarıda gezerken güneş gözlüğü kullanmamak da kırışıklık oluşumunun bir başka sebebidir. Yoğun güneşli havalarda, güneş gözü rahatsız ettiği için genelde gözler kısılarak bakılır. Gözlerin kısılması sonucu oluşan çizgiler zamanlar derinleşerek cilde yerleşir. Bu yüzden, güneşli havalarda muhakkak kaliteli bir güneş gözlüğü kullanmakla kırışıklık oluşumunun önüne geçilebilir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER