3.4 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 20, 2023

Göz Çevresi Halkaları İçin Doğal Yöntemler

1Göz çevresinde oluşan koyu renkli halkalar, kadınların çoğunun başına gelen bir cilt rahatsızlığıdır. Göz çevresine yerleşen bu koyu renkli halkalar, kötü bir görünüme neden olduğundan kadınların korkulu rüyası gibidir. Göz çevresinde istenmeyen koyu renkli halkaların oluşması bir çok nedene dayansa da en önemli nedenleri; uykusuzluk, yorgunluk, bilgisayar başında çok kalmak, kötü beslenme alışkanlığı ve strestir.

Göz çevresinde oluşan koyu halkaların sağlık açısından herhangi bir zararı yoktur. Ancak kadın güzelliğine gölge düşüren bir cilt kusuru olarak yüze yansırlar. Kadınların olduklarından daha yaşlı, bitkin ve yorgun görünmesine sebep olurlar.

Göz çevresinde bu koyu halkaların oluşmaması için beslenme tarzına, dinlenmeye, yeterince uyumaya, bol bol su içmeye ve stresten uzak durmaya özen göstermek gerekir. Ancak yine de göz çevrenizde koyu renkli halkaların oluşmasına engel olamamışsanız üzülmenize gerek yok. Doğal yöntemlerle göz çevrenizdeki halkalarla mücadele etmeniz mümkün.

Öncelikle halkalardan kurtuluncaya kadar cildinize uygun bir kapatıcı ile bu kusurunuzu rahatlıkla kapatıp saklayabilirsiniz.

Göz Çevresinde Oluşan Halkalardan Kurtulmak İçin Bitkisel Yöntemler

Yöntem 1;

Malzemeler

Limon
Salatalık

Limon ve salatalık C vitamini açısından iki önemli doğal kaynaktır. İçeriklerindeki serbest radikaller sayesinde göz çevrenizde oluşan halkalardan kurtulmanıza yardımcı olacaklardır.

Hazırlanışı

Salatalık ve limon suyunu karıştırıp bir pamuk yardımıyla gözünüzün altına koyun. 15 dakika sonra duru temiz bir suyla yüzünüzü yıkayın. Limon suyunun gözünüze temas etmemesine lütfen dikkat edin. Bu yönteme bir hafta boyunca devam ederseniz göz şişliklerinden ve çöz çevrenizde bulunun koyu halkalardan kurtulacaksınız.

Yöntem 2

Göz çevresi halkalarınıza karşı salatalık uygulaması. Salatalığın nemi cildinizin en derin noktalarına kadar etki eder ve cildinizi rahatlatır. Aynı zamanda kan dolaşımınıza pozitif yönde bir etkisi vardır. Göz çevresi halkalarının çözümü için salatalık en hızlı ve vazgeçilmez çözümdür.

Hazırlanışı

Salatalıkları ince ince doğrayıp yarım saatliğine buzdolabına koyunuz. Yarım saat sonra buzdolabından çıkardığınız salatalık dilimlerini 10 dakika gözlerinizin üstüne koyup bekletiniz. Salatalıkları kaldırdıktan sonra temiz ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Bu hem rahatlatıcı hemde göz çevresi halkalarına karşı birebir bir yöntemdir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER