6.8 C
New York kenti
Çarşamba, Mart 29, 2023

Gerçek Çapkın Nasıl Olur?

1296139188_25_erkek_takintili_yakisikli_-KopyalaÇapkın erkek deyince, toplumda bazı yanlış değerlendirmeler, bazı yanılgılar mevcut. Çapkın erkekler hususundaki en büyük yanılgı da; çapkın erkeklerin, gözlerine kestirdikleri her kadını tavlayabilecekleri bir av malzemesi olarak gördükleri ve hedeflerinin ise her gün daha fazla kadını yatağa atabilme olduğu yönündeki yanlış düşüncedir. Kadınlardan intikam alır gibi daldan dala konan, yatağa attıktan sonra tekmeyi vuran, kadınların duyguları umrunda olmayan bir erkek izlenimi vardır hep.

Oysa bu düşünceler yanlıştır. Gerçek çapkın erkek bu değildir. Gerçekten çapkın olan erkekler, kadınlardan nefret etmezler, onları hiçe saymazlar ve onlarla bir alıp veremedikleri yoktur. İntikam alır gibi kötülükler yapmazlar. Tam tersine, gerçek bir çapkın kadınları sever ve onları takıntı haline getirmez. Kadınlara saygı duyar ve kibar davranır. Gerçekten çapkın olan erkeklerin, skor tutma ya da koleksiyonlarına fazladan bir kadın daha ekleme gibi bir hedefleri yoktur. Karşısındaki beğendiği kadına zevk vermeyi ve ona kendisini prenses gibi hissettirmeyi hedefler. Etrafta dolaşan kadın tavlama taktiklerini kullanmaz. Kadınların karşısında içinden geldiğince ve kendisi gibi davranır.

Gerçek bir çapkın, sayısız kadını tavlayıp elden geçirme gibi bir zihniyet taşımaz. Kadınları sever ve onları el üstünde tutar. Onun içten ilgisi ve kibarlığını gören kadınlar bu sayede etrafında pervane olurlar. Bu nedenle gerçek bir çapkının kadınların peşinde koşmasına gerek yoktur. Gelir kadınlar kendisini bulur. Gerçek çapkınların her zaman etrafı kadınlarla doludur ve kadınlar tarafından paylaşılamaz. Kibar ve kendilerini mutlu eden bir erkeği niçin istemesinler ki? Başka bir deyişle, çapkın erkekler bilinenin aksine asla kadın delisi değildirler. Kadınları kendilerine deli etmeyi başarırlar. Hem de hileye oyuna başvurmadan, zorlanmadan ve kendilerini kasmadan.

Bazı tipler vardır; ”ne çapkın adam” diye düşünülür. Sürekli etraflarındaki insanlara kadınları nasıl tavladıklarını, nasıl yatağa attıklarını ve ne haltlar yediklerini, hatta yemediklerini de yemiş gibi anlatırlar. Bu erkeklerle gerçek çapkın olanları karıştırmamak gerekir. Çünkü böyle erkekler çapkın değil, kadın delisi erkeklerdir. Gerçekten çapkın olan bir erkek, kadınlarla ne yaptığını anlatmaz. Seks hayatını anlatmaya da ihtiyacı yoktur zaten. Kadınlar çapkın erkekleri de kadın delilerini de unutmaz. Farklı şekillerde deftere yazarlar. Gerçek bir çapkınla beraber olmuş olan bir kadın yüzündeki gülümseme ve yaşadığı geceyi anlatırken ses tonundaki yumuşaklıkla fark edilebilir. Kadın delisi bir erkeğe denk düşmüş olan ise bu deneyimini paylaşmak bile istemez ve kötü bir deneyim olarak hatırlar. Çapkın adamların namı bütün kadınlar arasında yürür.

Çapkın erkek, kadını bir av malzemesi, kendini de avcı olarak görmez. Çapkın erkek, kadınlardan ruhsal ya da fiziksel olarak faydalanma amacı gütmez. Kadını incitecek, rencide edecek davranışlardan kaçınır. Çünkü çapkın olmak, kalp kırmak demek değildir. Çapkın erkek, kadını sevişmeye ikna etmek için sarhoş olmasını beklemeye ihtiyaç duymaz.

Gecenin sonunda kadını evine götürebilmek için dil dökmeye ve ısrar etmeye de muhtaç değildir. Hiçbir erkeğin her kur yaptığı kadın tarafından kabul görmeyeceğini bilecek kadar olgundurlar. Kadınları iyi tanır ve sürekli ısrar etmenin yenilgiyi kabullenemeyen özgüveni eksik erkeklere özgü olduğunu bilir.

Çapkınlar kendilerine saygı duyarlar. Kişisel özelliklerinden emindirler. Kadınlarla vakit geçirmekten sadece seks sırasında değil sohbet aşamasında da zevk alırlar. Zaten çapkın adam ava çıkmadığı için eli boş dönmek gibi bir endişe taşımaz. Bu yüzden can sıkmaz, ilgilenir ama boğmaz. İltifat eder ama yılışmaz.

Çapkın erkeklerin en büyük özelliklerinden biri de, kadınların düşüncelerine saygı duymalarıdır. Bu nedenle kadınların ”hayır” deme haklarına saygı duyarlar. Bunu bildikleri için kadınları arzulanır ama özgür hissettirirler. Kadınların parayı ve gücü sevdiği malum. Fakat bu gerçek çapkınlığın koşullarından biri değildir.

Kadınlara deste deste para saçacak kadar zengin bir adam tüm istediklerini yaptırabilir. Lakin kadınların kalbini kazanmış sayılmaz. Gerçek çapkınlar ise kadınları paralarıyla değil çekicilikleri ve centilmenlikleriyle tavlarlar.

Çapkın adamı herkes sever

Gerçek çapkınlar yataktaki basan hikâyelerini anlatmak gereği hissetmedikleri gibi sosyal yaşam için çok paranın gerekmediğini de bilirler. Ayrıca elde ettikleri kadın sayısıyla statü edinmeye çalışmazlar. Ne kadar çok kadınla birlikte olurlarsa şanlarının o kadar artacağını düşünmezler. Hayattan keyif almak onlar için esastır.

Başkalarının ne düşündüğüyle ilgilenmezler. Kadınlarla başkalarını etkilemek için değil bundan zevk aldıkları için ilgilenirler. Çapkın adam sadece kadınları seven ve kendini sevdiren bir flört ustası olmanın ötesindedir. Gerçek bir çapkın sadece kadınlar tarafından değil erkekler tarafından da çekici ve karizmatik bulunur. Kendi camiasından da takdir görür.

Çapkın erkekler, kendilerini sevdirecek kapasiteye sahip olduklarından düşmanları olmaz. Kimseye, kendilerine kin güttürecek hareketlerde bulunmazlar.  Çapkın erkekler sadece ilgi duydukları kadınlara değil çevrelerindeki herkese saygı gösterirler.

Çapkın erkeklerin özgüvenleri tam olduğu için, rahatça sosyalleşirler ve sosyal ortamlarda göz doldururlar.  Partilerin ilgi odağı ya da herkesin kankası olmaya çalışmaz. Fakat istediği zaman istediği şekilde iletişim kurabilir. Amacı herkese kendim sevdirip egosunu şişirmek de değildir. Maskaralık yapmadan ve çaba sarf etmeden ilgi odağı haline gelme yeteneği vardır. Gerçek çapkınlar iletişim kurmaya hevesli ve geveze olarak değil sakin, cool ama ilginç insanlar olarak bilinirler.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER