22.3 C
New York kenti
Cuma, Ağustos 19, 2022

Fit Bir Görünüm İçin

Günümüz erkekleri dış görünümlerine oldukça önem veriyorlar. Giydiğini yakıştırmak, girdiği her toplumda kadınların ilgi odağı haline gelmek, düzgün bir fiziğe sahip olmak her erkeğin düşlediği bir şeydir. Görünümlerine güvenen erkekler toplum içinde kendilerine güvenli bir şekilde daha rahat hareket ederler.

Aslında fit görünüme sahip olmak o kadar da zor bir şey değil. Bunu gerçekten isteyen ve kendine inanıp güvenen bir erkek için fit bir görünüme sahip olmak hayal değildir. Sadece, düzgün bir fizik görünümüne kavuşmak için yapılan fiziksel aktivitelerin ve beslenme şeklinin bir zorunluluk olarak algılanmasından ziyade bir hayat tarzı olarak düşünülmesi ve uygulanması yeterlidir.

İstenilen görünüme kavuşmak uzun zaman alabilir. Bunun bilincinde olup bıkmadan usanmadan sportif faaliyetlerde bulunan ve beslenmesine dikkat eden erkekler amaçlarına kavuşurlar. Önemli olan aceleci davranmamak ve sabretmektir. Sabretmeyen erkekler için fit görünüm bir hayal olarak kalır.

Eğer fit görünmek istiyorum ve bu uğurda ne gerekirse yaparım diyenlerdenseniz, işe beslenme alışkanlıklarınızı düzenleyerek başlayabilirsiniz. Günlük olarak alınan kalorinin vücutta bir eşik değeri vardır. Bu değerin altında ya da üstünde kalori almak sağlıksızdır. Erkeklerin kas yapıları ve metabolizmaları bayanlardan daha aktif olduğu için daha çok kaloriye ihtiyaç duyarlar.

Bir erkeğin öğün atlamadan günde 3 öğün olmak üzere uzman önerisine göre beslenmesi gerekir. Bunun dışında ara öğünlerde meyve tüketerek gerekli vitaminleri almayı da ihmal etmemeleri lazımdır. Ana öğünlerde protein ağırlıklı yani süt,peynir,yumurta,beyaz et gibi besinler öğünlere göre tercih edilmelidir. Fit bir vücutta önemli olan minimum yağ maximum kastır. Bu yüzden beslenirken yağlı ve karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Bilhassa kızartma ve beyaz ekmek. Bunun yerine lifli kepek ekmekleri tercih edilmelidir. Ayrıca sebze ağırlıklı yiyecekler tercih edilmelidir.

Beslenme dışında günlük olarak belli spor aktivitelerinde bulunmak gerekir. Ağır sporlar bilinçsiz olarak yapıldığında bedene zarar vereceğinden uzak durmakta fayda vardır. Yüzmek bir erkek için en iyi spordur. Çünkü yüzerken vücuttaki tüm kaslar çalışır. Düzenli olarak yüzmek kısa zamanda vücudun fit bir görünüme kavuşmasına katkıda bulunur.

Salonlarda profesyonel olarak eğitim almış hocalar yağ oranınızı ve vücut kütlenizi ölçerek size en uygun spor programını vereceklerdir. Vakti olmayan erkekler de evde spor yapabilirler. Geliştirmek istediğiniz vücut bölgenizi belirleyerek bir program dahilinde çalışabilirsiniz. Örneğin göğüs ve karın kaslarınızı çalıştırmak istiyorsanız şınav ve mekik hareketlerinden faydalanmanız mümkün.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER