-14.7 C
New York kenti
Cumartesi, Şubat 4, 2023

Feng Shui’ya Göre Yatak Odası Dekorasyonu

İsterseniz hayatınızın her alanında Feng Shui’den faydalanabilirsiniz. Feng Shui ile hayatınıza güzellikleri çekebilir, istediğiniz her şeye ulaşabilirsiniz. Ancak bunun için hangi alanda kullanacaksanız Feng Shui tekniklerini öğrenmeniz gerekiyor. ”Hayatım boyunca hayal ettiğim hiç bir şeyi elde edemedim, evlenemedim, bir türlü aradığım aşkı bulamadım” diyorsanız, Feng Shui’den faydalanabilir, istediğiniz aşkı hayatınıza dahil edebilirsiniz.

Feng Shui’den nasıl faydalanabilirsiniz? Sorunuzun cevabı, Feng Shui Akademisi’nden Feng Shui Uzmanı Zeynep Akçay’ın aşk ve mutluluk için dekorasyon önerilerinde gizli.

Feng Shui insanlara yaşamda aşka, sevgiye, mutluluğa açılan kapının anahtarını verir. Feng Shui uygulamaları doğru insanı hayatımıza çekmemizi sağlayabileceği gibi, mevcut ilişkilerimizi sağlamlaştırarak mutlu bir şekilde ilerlememizi de sağlar.

Hayatınıza bir partner çekmek istiyorsanız veya evliliğinizi daha uyumlu hale getirmek istiyorsanız ilk yapılacak şey; aşk ve evlilikleri yöneten güneybatı pusula yönünün aktive etmek olmalı. Daha sonra kişisel aşk ve evlilik yönü, yatak odası ve son olarak da oturma odasını aktive etmek gerekir.

Aşk hayatının canlanması, evliliğin mutlu ve uyumlu şekilde ilerlemesini sağlayan yön evrensel olarak güneybatı yönüdür. Eğer güneybatı pusula yönü eksik ve sorunlu bir evde yaşıyor, çözümlemesi yapılmadan hayatınıza devam ediyorsanız mutlu ilişkileri ve ilerlemeleri maalesef unutmanız gerekebilir.

Feng Shui açısından güneybatı pusula yönü eksik veya mimari açıdan sorunlu bir ev nelere yol açabilir?

Hayatınıza hep yanlış insanları çekmeniz,
Başlayan ilişkilerin kısa süreli ve hayal kırıklıkları ile sonlanması,
Evliliklerde sorunların, uyumsuzlukların başlaması,
Aşk ve evlilik yönü olmakla birlikte aynı zamanda batı pusula yönünden sonra annelikle de ilgili bir yön olduğu için çocuk sahibi olmakta yaşanabilecek sorunlar,
İkili ilişkiler kadar, eğer bir ortakla iş hayatınızı paylaşıyorsanız, anlaşmazlıklar yaşanması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Hayatınıza bir eş çekmek istiyorsanız özellikle yatak odanızda kişisel aşk ve evlilik yönüne uygun ikili resimler koymanızı tavsiye ederim. Bekarlar yatak başlarını kişisel aşk ve evlilik yönüne bakacak şekilde yerleştirirlerse, hayatlarına aşkı davet edebilirler.

Yine yalnızlıktan şikayet edenler yataklarının iki tarafını da aynı ölçü ve rahatlıkta açık bırakmalılar. Müzmin bekarlıktan şikayet edenlere eğer imkan dahilinde ise yataklarını iki kişilik yatakla değiştirmelerini ve yatağın iki tarafının da açık olmasını önerebilirim.

Yatak odalarında çok sık yapılan bir yanlış da yatağın bir tarafının duvara bitişik olması. Bu yerleşim evli çiftlerde birliktelikten sıkılmaya ve sorunlara neden oluyor. Böyle bir yerleşim evrene “eş istemiyorum” mesajı verir. Bu nedenle böyle bir yerleşimden kaçınmalısınız. Yatağın her iki yanı da rahat hareket edilebilecek şekilde açık olmalı.

Özellikle evli çiftler yatak odalarında çift objeler bulundurursa faydalı olur. Tek bir kişiyi betimleyen bir resim, kadın veya erkek figürü bulundurmak feng shui’ye göre bir dekorasyon hatasıdır.

Güneybatı pusula yönü ve kişisel aşk alanınız, kısaca size aşkı getirecek alanlarda kesinlikle dağınıklık olmasın. Işık miktarını artırın. Bu alanların temizliğine dikkat edin. Kırık ya da bozuk eşyalar ile tek objeler-figürler-resimler bulundurmayın.

Aşk ve evlilik alanlarında neyin konumlandırıldığı da feng shui’ye göre oldukça önemli. Örneğin;

Salonunuza iki berjer koyabilirsiniz,

Beyaz bir vazo içinde kırmızı ve beyaz güller yerleştirebilirsiniz,

Çift başlıklı bir lambader kullanabilirsiniz,

Yeni evlenmiş bir çiftten bir çift kupa, bardak, fincan alarak herhangi bir aşk alanına yerleştirebilirsiniz,

Geceleri bu alanlarda pembe, kırmızı mumlar yakarak canlandırabilirsiniz,

Ayrıca kristaller de aşk ve mutluluk dekorasyonu için çok elverişlidir. Örneğin; pembe kuvars kristalleri çok işe yarar.

Son olarak bu alanlarda kesinlikle eski ilişkilere ait nesneler bulundurmamanızı tavsiye ederim.

Unutmayın, aşk alanları göze hoş görünmeli ve davetkar olmalı. Bahsettiğimiz bu basit önerileri uygularsanız hızlı ve şaşırtıcı sonuçlar doğacağını siz siz de göreceksiniz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER