-14.7 C
New York kenti
Cumartesi, Şubat 4, 2023

Facebook’ta Korkutan Güvenlik Açığı

Dünya çapında en çok kullanılan ve en çok ziyaret edilen sosyal medya sitesi facebook’ta güvenlik açığı olduğu ortaya çıktı. Facebook’un zaten uzun zamandır bazı hacker grupları ile başının dertte olduğu biliniyor. Durum böyleyken ortaya çıkan güvenlik açığı, facebook kullanıcı hesaplarının ne kadar güvende olduğu konusunda oldukça düşündürücü.

İddiaya göre, ünlü korsan birliği Devcore’dan Orange Tsai takma isimli hacker Facebook’a ait sunuculara bir arka kapı yerleştirdi.

Bu script temelli kötü niyetli yazılımın, tam anlamıyla başarılı olup olmadığı bilinmese de, Facebook sunucularında çok ciddi bir güvenlik açığının olduğu belirtiliyor.

Eğer saldırı başarılı olduysa Orange Tsai, sosyal medya devi çalışanlarının e-postahesaplarına, kişisel verilerine kolayca sızmış hatta Facebook’un sanal toplantılarına bile katılıp, bilgi edinip, fikir belirtmiş olabilir.

Korsanların Facebook kullanıcılarının bilgilerine ulaşıp ulaşmadığı henüz bilinmiyor.ntv’nin haberine göre siber güvenlik uzmanları Facebook kullanıcılarına şifrelerini değiştirme çağrısında bulundu.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER