6.8 C
New York kenti
Çarşamba, Mart 29, 2023

Evde Pedikür Yapmanın Püf Noktaları

manikurpedikurBaharla birlikte ayakları ortaya çıkaracak açık ayakkabıların giyilmeye başlanmasıyla, ayak bakımı hanımların gündemine oturdu. Pedikür işlemi, ayak bakımının önemli bir parçası. Çünkü ayaklar kadar, ayak tırnaklarının hoş görünmesi, bakımlı olmanın bir parçası. İmkanı olanlar tabi ki parayı basıp güzellik salonlarının yolunu aşındıracak. İmkanı olmayanlar ise, bakımlarını kendi yöntemleriyle halletmeye çalışacaklar.

Aslında iyi bir pedikür için, güzellik salonlarına taşınmanıza ve avuç dolusu para harcamanıza da gerek yok. Yolunu yordamını bildikten sonra basit yöntemlerle kendi pedikürünüzü kendiniz yapabilirsiniz.

Bütün bunları göz önüne alarak, evde pedikür yapmanın püf noktalarını makalemize almaya karar verdik. Siz de güzellik salonlarına tonlarca para yatırmanın gereksizliğine inananlardansanız ya da imkanınızın kısıtlı olmasından dolayı pedikürünüzü kendiniz yapmak zorundaysanız; size aktaracağımız püf noktaları kullanarak, pedikürünüzü evde kendiniz yapabilirsiniz.

İyi Bir Pedikürün 7 Püf Noktası

– Pedikürden önce, ayaklarınız sığacak boyutta bir leğene sıcak su hazırlayarak, içine çok sevdiğiniz duş jelinizden ve turunçgil yağından bir kaç damla ekleyip, ayaklarınızı bunun içinde 15-20 dakika tutun.

– Kahverengi şeker ya da deniz tuzu içeren bir peeling ürünü kullanın. Eğer ayaklarınız çok hassas ise, inci tozu veya vişne özü içeren peeling’ler daha iyidir.

– Tırnak diplerinize, tırnak eti yumuşatıcı uygulayarak, tırnak etlerinizi geri doğru itin.

– Tırnaklarınızı 4’lü törpü ile rahatça törpüleyip şekil verebilirsiniz. Bu törpüler hem şekil verir, hem de tırnak üstünü parlatır. Fakat tırnak törpülerini fazla sert kullanırsanız, tırnaklarınız uzarken soyulur. O yüzden bastırmadan, tırnaklarınızın altından törpüleyin.

– Besleyici bir maske kullanarak ayaklarınızı şımartın. Topuklar özel dikkat gösterilmesi gereken yerlerdir. En besleyici ayak maskeleri, kil ya da bitkisel yağ özleri içeren maskelerdir.

– Oje uygulamadan önce, tırnak güçlendirici ojeyi iki kat uygulayın. Sonra renkli ojeyi sürün.

– Nane özlü bir nane spreyi ayaklarınızdaki kokuyu giderir, ferahlık ve tazelik verir…

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER