22.3 C
New York kenti
Pazar, Ağustos 14, 2022

Eskiyen Ayakkabılarınızı On Dakikada Yenileyin

Ayakkabılarınızı yıpranmış olmaları sebebiyle atmayı düşünüyorsanız, onları atmadan önce tavsiyelerimize uyarak eski haline getirmeniz mümkün.

Severek giydiğiniz ayakkabılarınızı eski haline getirmeniz için çok zaman ve para harcamanız gerekmiyor. On dakika gibi kısa bir sürede uzun süre kullanılabilir bir hale getirebilirsiniz. Bu konuda 6 önerimiz olacak. Bunlardan birini uygulayarak ayakkabılarınızı atmaktan vazgeçebilirsiniz.

1-Karbonat; İki yemek kaşığı karbonatı sıcak suda eritin. Bir bez kullanarak ayakkabınızın lekeli kısımlarını bu su ile silip, kuru bir bezle de kurulayın.

2-Aseton; Asetonu pamuğa dökerek lekeleri bu pamukla silin. Daha sonra bebek pudrası ve vazelin ile üzerinden geçin. Ayakkabılarınızın uzun süre dayanaklı bir hale geleceğini göreceksiniz.

3-Ayakkabılar için hazırlanmış canvas kumaştan bezin üzerine diş macunu sürerek ayakkabınızı bu bezle nazikçe silin. Kuru bir bezle üzerinden geçin.

4-Eğer ayakkabılarınız rugansa, vazelin sürerek temiz bir bezle silin. Ayakkabınızın yeni gibi pırıl pırıl parladığını göreceksiniz.

5-Sıcak suya bir kaç damla bulaşık deterjanı atarak karıştırın. Saten ve ipek dışında bir bez yardımıyla lekeleri ovduktan sonra kurulayın. Lekelerin kaybolduğuna tanık olacaksınız.

6-Eğer ayakkabılarınız sentetik kumaştan yapılmışsa silgi yardımıyla lekelerden kurtulabilirsiniz. Süetler için ise, ayakkabınızı zedelemeden, fırçayla ileri geri hareket edip, sonrasında da bir silgi yardımıyla temizlemek istediğiniz bölgelerin üzerinden geçin.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER