7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Eski Sevgiliye Gönderilmemesi Gereken Mesajlar

ask_renginiz_hangisi_1Ayrılmış olduğunuz sevgilinizle herhangi bir sebepten görüşmeniz gerekebilir. Bu gayet doğal. Çünkü o kadar paylaşımdan sonra, sormanız gereken bir şey olabilir, unuttuğunuz bir eşyanızı sorabilir ya da sizde kalmış bir eşyasını iade etmek istiyor olabilirsiniz. Veya ailesinden biri hasta olabilir durumunu merak etmiş olabilirsiniz.

Onunla görüşme gerekçeniz her ne olursa olsun, mesaj atarken ilk dikkat etmeniz gereken şey, iletişiminizin devam edeceği hissini vermemeye özen göstermeniz olmalı. Aksi taktirde dikkat etmezseniz sizi yanlış anlamasına sebep olabilirsiniz. Bununla birlikte, yazacağınız mesaja cevap alamama olasılığını da unutmayın.

Geçmişte beraberliğinizden kaynaklı yakın ilişkinizi unutun ve artık bir çift olmadığınızın farkına varın. Zamanında ne kadar yakın olmuş olsanız da artık sevgi sözcükleri ya da üzüntünüzü ifade edecek mesajlar yazmaktan kaçınmalısınız.

”Nabersin” ”Selam”, ”Nasılsın”…vs tek kelimelik mesajlar yazmaktan kaçının. Çünkü bu tür tek kelimelik mesajlar, ilişkiyi devam ettirmek istiyormuşsunuz gibi bir izlenim yaratabilir. Bu nedenle, ona niçin mesaj yazıyorsanız direkt konuya girin ve açık ve net bir şekilde isteğinizi ifade edin.

Hele ödemeli arama? Sakın bunu yapmaya kalkışmayın.

Eski sevgiliye atılan ”seni düşünüyorum” ”seni özlüyorum” gibi mesajlar genelde sonu hüsranla biten mesajlardır. Eski sevgiliniz aynı hisleri beslemiyorsa alacağınız cevap canınızı yakabilir. Ya da sizi üzmemek için sessiz kalması Canınızı sıkabilir. Kendinizi asla bu pozisyona düşürmeyin.

Ayrıldığınıza göre her ikinizin de hayatında yeni birileri olabilir. Ona asla yeni ilişkinizden bahsetmeyin. Yeni ilişkinin değerlendirilmesi eski sevgliyle değil, arkadaşlarla yapılır.

Biten ilişkinin ardından size geri dönmesini dileyen mesajlar atmanız sizden daha çok soğumasına sebep olacaktır. Bir de bunların hiç birine cevap vermediğini düşünürseniz hüsranınız daha da artacaktır.

Yazmış olduğunuz mesaja cevap alamadıysanız tekrar tekrar ısrarla yazmanız onu bunaltabilir. Söylemek istediğiniz her neyse tek bir mesajda yazarak ifade edin. hatta göndermeden önce bir yere yazarak toparlayıp ondan sonra gönderin. Göndermek istediğiniz mesajdan emin değilseniz asla göndermeyin.

Mesaj gönderdikten sonra yapabileceğiniz en büyük hata, ”mesajımı almadın mı? Niçin karşılık yazmıyorsun?” diye ikinci bir mesajı göndermek olacaktır.

Mesaj yazdığınız sırada ona kızgınsanız sakın bunu mesajınızda ona yansıtmayın. Kızgınlığınızı, küskünlüğünüzü arkadaşlarınızla paylaşın. Hele alkollüyseniz kontrolünüzü sağlayamıyorsanız hiç yazmayın. Çünkü siniriniz geçtiğinizde yazdıklarınızdan duymuş olduğunuz pişmanlık oldukça canınızı sıkabilir.

Göndereceğiniz mesajdan emin değilseniz sakın göndermeyin…

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER