6.8 C
New York kenti
Çarşamba, Mart 29, 2023

Eski Sevgiliye Dönmemeniz İçin 9 Neden

walk-the-line-sinirlari-asmakAyrılmış olduğunuz sevgilinizi özlüyor olabilirsiniz. Nihayetinde onca paylaşım ve beraber geçirilen onca zamandan sonra birden bire koparıp atmak mümkün olmuyor. Ancak, son zamanlarınız bir dargın bir barışık geçip, bu sonuca ulaştıktan sonra da aşkınızı gözden geçirmeniz gerekir. Demek ki artık anlaşamadığınız noktalar var. Demek ki sizi bir arada tutan sebeplerde eksilme var. En önemlisi de karşılıklı olarak duygularınızda sarsılma var demektir.

Her şeye rağmen çok özlediğinizi hissedebilirsiniz. Hatta tekrar deneme fikri aklınızdan çıkmıyor olabilir. Ama şunu unutmayın ki, özlem duygunuz büyük ihtimalle yılların alışkanlığından kaynaklanıyor olabilir. Bıraktığınız rutine geri dönmek ilişkinizin devamını sağlamayacaktır. Çünkü genellikle, biten ilişkilerde deneme maksatlı rutine geri dönmek aşkı canlandırmıyor. Bunun örnekleri çevremizde çok fazla yaşanmaktadır. Hatta rutine geri dönmemek için bir değil, birden fazla sebepler var.

İşte eski sevgiliye geri dönmemek için 9 sebep…

1- Ayrılmanızın üzerinden zaman geçmesine rağmen hala eski sevgilinizle ilgilendiğinizden emin misiniz? Peki bunca zaman başkalarıyla flört etmediniz mi? Ya da flört etmek isteğiniz olmadı mı? Şimdi ne diye onu tekrar düşünüyorsunuz? Neden onunla beraber olmak istiyorsunuz? Başka seçeneğiniz olmadığından olabilir mi? Yoksa, bir kez daha denemek mantıklı mı geliyor? O kadar acele karar vermeyin. Yazının devamını okuyun.

2- Eskiden size sevimli gelen bir çok davranışı artık gözünüzde sevimsizleşmeye mi başladı? Örneğin randevuya geç kaldığında kendini affettirmek için yaptığı sevimli hareketler artık sinirlerinizi mi zıplatıyor? Daha önce tatlı gelen çocuksu hareketleri, artık size onun olgun bir insan olmadığını mı düşündürüyor? Emin olun, tekrar bir araya geldiğinizde de düşünceleriniz aynı olacak. Bu tür şeyler asla zamanla daha sevimli gözükmez.

3- Ayrıldığınız zamanlarda, yaptığınız kavgalar tekrar bir araya geldiğinizde aynen devam edecek. O hala sizin çok dırdırcı olduğunuzu düşünmeye devam edecek. Siz onun sorumsuzca sarhoş olmasına yine katlanamayacaksınız. O sizin, küçük meselelerde bile gereksiz tepkiler gösterdiğinizi düşünmeye devam edecek. Siz de onun tartışmalardaki soğukkanlı ve vurdumduymaz hallerini kabalık olarak yorumlamaya devam edeceksiniz. Yani ayrılıp da bir süre sonra tekrar bir araya gelmeniz, karşılıklı bu düşünceleri ve bakış açılarını değiştirmeyecek.

4- Ten çekimi ve cinsellik düzeyi, değişen duygularla birlikte düşer. Eski heyecan kalmaz. Onu özlüyor olmanız, bir araya geldiğinizde tüm bunları canlandırmaya yetmeyecektir. Aynı heyecanı bir daha yakalamanız mümkün değildir.

5- İlişkinizi bitirdiniz, yollarınızı ayırdınız ve duygusal olarak yolunuza devam ettiniz. Tekrar bir araya gelmeniz, daha önceden izlemiş olduğunuz filmi tekrar izlemeye benzeyecek ve sonucunu da tahmin etmek çok zor değil.

6- İlişkinin hatırı için bireylerin kendilerine dair değiştirmeyi kabul edeceği şeyler olabilir. İki tarafın da hoşnut olacağı fedakarlıklar… Ama bazı şeylerin konuşularak ya da inkar edilerek üstesinden gelinemez. Örneğin siz çocuk istiyorsunuzdur ama o istemiyordur. Entelektüel olarak sizi tatmin edecek birisine ihtiyacınız vardır, o ise bu konuda kendini yeterince yetiştirememiştir vb.

7- Ex’ten next olmaz! Çünkü yeniden bir araya gelmek her zaman kötü bir fikirdir. Yüzde 99 oranda kötüdür, bu gerçek bir istatistik!

8- Eğer “Çok mutluyduk, yani genelde” diye konuşur ya da düşünürken bulursanız kendinizi, yüzde yüz havlu atmalısınız!

9- Tekrar bir araya gelerek denemek istiyorsunuz ama ayrıldıktan sonra etrafınıza onun hakkında anlattığınız kötü şeyleri unutmayın. Bu nedenle başta aileniz olmak üzere çevrenizdeki insanlar, ona geri dönmenizi saygıyla karşılamayacaklardır. Sizin affetmeniz, etrafınızdaki insanların onu affetmesine yeterli olmayacaktır ve tepki göstereceklerdir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER