4.5 C
New York kenti
Çarşamba, Kasım 30, 2022

Eski Sevgilinizden İntikam Almanın Yolları

Çok uzun ve mutlu bir ilişkiden sonra sevgiliniz sizi terk etti. Hem de başkası yüzünden. Önce aldatıldınız sonra da terkedildiniz ve içinizi intikam duygusu sardı. Bu durumda aldatılıp terkedilmiş biri olarak intikam almak istemeniz çok doğal. Ancak aceleyle verilmiş kararlarla, çocukça saçma sapan yöntemler kullanmak yerine, profesyonelce intikam yöntemlerini kullanmanız, sizi intikam konusunda başarıya götürecektir. Bu nedenle, önce sakin olmayı bilmelisiniz. Unutmayın, intikam soğuk yenilen yemektir. Yani meseleyi soğuttuktan, kendinizi de sakinleştirdikten sonra intikam işine başlamalısınız.

Emin olun, birazcık aklınızı kullandığınızda bir erkekten intikam almak o kadar zor bir şey değil. Hatta intikam almanın çok basit yöntemleri var. ”Terkedilmenin ilk şokunu atlattım, artık sakinim, yerinde kararlar alabilirim” diyor kendinize güveniyorsanız, vereceğimiz 6 profesyonel intikam yöntemini kullanmanızı tavsiye ederiz. Uyguladığınızda başarı garantili bu yöntemler, emin olun istediğiniz intikamı alarak, içinizi serinletmeye yetecektir.

İşte eski sevgilinizden intikam alabileceğiniz mükemmel 6 yöntem…

– Mükemmel Görünün

Kendinizi kötü hissediyorsunuz ama bunun acısını paket paket cips yiyerek ya da bütün bir günü yatkta kıpırdamadan geçirerek kendinizden çıkarmayın çünkü içinizdeki hırs size fazladan bir beş kilo ve onlarca sivilce olarak geri dönebilir. Kendinize o aylardır hayalini kurduğunuz seksi ayakkabıları alın, saçlarınızı yaptırın ve en önemlisi sağlam bir özgüven eşliğinde sizde kalan eşyalarını geri vermek üzere eski sevgilinizin işyerine gidin. En tatlı intikam sevgilinizin neleri kaybettiğini görmesidir.

– Başka Biri İle Flört Edin

“Madem beni terk etti, hemen başkasıyla evleneyim de görsün gününü” diyerek dönüşü olmayan bir yola girmeyin. Sırf intikam almak için ciddi kararlar vermek eski sevgilinizin erkek kardeşine asılmak size bir şey kazandırmaz, aksine ucuz görünmenize neden olur. Ancak aynı işyerini paylaştığı yakışıklı proje müdürüyle yakınlaşmanız eski erkek arkadaşınızın deliye dönmesini sağlayacak ve egosunu yerle bir edecektir.

– Sakin Davranın

Aldatıldınız. Belki de beklemediğimiz bir anda terk edildiniz. Öfkenizi bastırmak için aklınızdan geçen şiddet dolu bütün duyguları bir yana bırakın. Sakin davranmanız eski sevgilinize vereceğiniz en iyi derstir.

– Sosyal Ağlarınızı Kapatın

Teknoloji hayatımıza girdiğinden beri ayrılıkların ve alınan intikamların da seyri değişti. Maalesef, eski sevgililer ya da eşler, interneti hesaplaşma aracı olarak sıkça kullanıyor. Eski eşin mahrem fotoğraflarını yayınlamak da bu yollardan biri. Ancak şunu unutmamak gerekiyor; öfkeniz ne denli büyük olursa olsun, böyle bir hata yapmak size çok pahalıya patlayabilir. Bu durum “kişisel suç” kapsamına giriyor ve sonu yargıya uzanan tatsız bir yola doğru uzanıyor.

Sizin buram buram ayrılık ve hüzün kokan iletileriniz onun canını yakmaktan çok, keyiflenmesine sebep olabilir. Kısa bir süreliğine de olsa sosyal arkadaşlık siteleriyle bütün ilişkinizi kesin. Sizden haber alamamak, hayatınızın ne yöne aktığını bilmemek onu çıldırtacaktır. Siz evde eski resimlerinize bakarak iç çekiyor olabilirsiniz ama onun bunu bilmesine gerek yok, bırakın meraktan deliye dönsün.

– Unutmak İçin Elinizden Geleni Yapın

Çok sevdiğiniz birini hayatınızdan tamamen çıkarmak zordur. Canınızın acıdığını biliyoruz, hangimizin acımadı ki? Ama sürekli onu düşünmek size zarar verecektir. Yeni kitaplar okuyun, filmler izleyin, arkadaşlarınızla, ailenizle vakit geçirin, uzun zamandır gitmek istediğiniz dans kursuna kayıt olun. Kısacası kendinizi iyi hissetmek için çabalayın. Ünlü yazar Borges’in bir zamanlar dediği gibi “Unutmak en iyi intikamdır.” Onu unutun ve geleceğe umutla bakın. Her şeyin daha güzel ve daha berrak olduğunu göreceksiniz.

– Onu Umursamayın

Eski sevgilinizi umursamamak en güzel intikamdır. Umursamaz görünmeye çalışın. Bir ev partisinde karşılaştınız diyelim. Gecenizi onun dikkatini çekmeye çalışarak mahvetmeyin. Konuşmak zorunda kalırsanız sohbeti kısa tutun. Aşırı davranışlardan kaçının. Eski sevgilinizi kıskandırmak için atacağınız kahkahalar işe yaramayacağı gibi tuhaf görünmenize sebep olacaktır. Size eşlik eden biri yoksa ara sıra cep telefonunuza bakın, sanki biriyle mesajlaşıyormuşsunuz gibi gülümseyin. Aranızda hiçbir yaşanmamış gibi davranmanız, onun kendini değersiz hissetmesine sebep olacaktır. Amacımız da bu değil mi zaten?

Önemli:

Şunu da unutmayınız ki intikam ve gurur kadar kötü bir duygu daha yeryüzünde bulunmamaktadır.

1. Bazen insanlar intikam almak isterler genelde intikam almak isteyen insanlar büyük bir kazık yemiştir.

Ondan daha iyi hayat yaşamak.
onu gördüğünde gülümsemek.

2. onu unutmak. ama seviliyorsa hala başka çareler aramak gerek.

3. intikam alma şansınız varken intikam almamaktır. ne de olsa hak etmesine rağmen ona kötü davranmamak onu daha çok pişman edebilir.

4. bir insanı öldüren öfke değil kahkahadır.

5. onunla dost olmak ve her zaman neyi kaybettiğini ona hatırlatmak.

6. inadına sevmek.

7. eski sevgilinin sinir krizlerine girip, arkanızdan bolca kizmasini istiyorsanız; en yakın arkadaşlarından biri ile beraber olun. Böylelikle hem sevgiye hem de dostluğa olan güveni yıkılacak, “şu koca dünyada kimsesizmişim, beni kimseler sevmiyormuş” diye kendini yargılamaya başlayacaktır.

8. unutmak, umursamamak. Ama bunları yaparken unutacağım, umursamayacağım diye değil, gerçekten de umursamamak, umursamamayı bile umursamamak.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER