23 C
New York kenti
Pazar, Mayıs 28, 2023

Eski Makyaj Malzemeleri Nasıl Değerlendirilir?

3872Eskimiş ve kullanılmayan makyaj malzemeleri çoğunlukla çöpe atılır. Oysa eskimiş, kullanmıyorum dediğiniz makyaj malzemelerinizi yeniden kullanılabilir hale getirip zevkle kullanabilirsiniz. Uzmanlar, beğenilmedikleri için ya da eskidikleri için makyaj malzemelerini çöpe atmak yerine, birbirleriyle karıştırılarak yeni makyaj malzemeleri elde edilebileceğini söylüyorlar.

Eski makyaj malzemelerinden nasıl yeni malzemeler elde edilir?

– Ruj = Kapatıcı + Dudak Kalemi; En çok ve severek kullandığınız dudak kaleminize uygun bir ruj bulamadıysanız çözümü çok kolay. Dudak kaleminizi kapatıcınızla karıştırarak gerçek ruj efekti yaratabilirsiniz.

Kapatıcınızı dudak kontöründen bir milim kadar taşacak şekilde sürün ve üzerine dudak kalemini geçin. İşte efsane olmaya aday dudaklar!

– Bronzlaştırıcı = Allık + Pudra; Bronz bir görünüm için allığınızı tüm yüzünüze sürmeye kalkarsanız, sonuç bir felaket olabilir. Daha yumuşak ve bronz bir görünüm için allığınızı toz pudrayla karıştırarak sürmeyi deneyin.

– Kaş Şekillendirici = Far + Jöle; Kaşlarınızın renginden memnun değilsiniz ama kaş kalemleri de çok yapay geliyor.

O halde bunu deneyin:

Biraz jöle ve kahverengi farı avucunuzda karıştırın, pamuklu çubukla kaşlarınıza sürün. Kaşlarınız hem parlak hem de doğal görünecek!

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER