11 C
New York kenti
Cumartesi, Nisan 1, 2023

Erkeklerle İlgili 8 Çarpıcı Gerçek

429482530109Hep kadınlar için söylenir ya ”ne zaman ne yapacakları belli olmaz” ”Ne hakkında ne düşünecekleri bilinmez” diye, ama aslında erkekleri de çoğu zaman anlamak zor. Olaylara bakış açılarını, gösterecekleri tepkiyi tahmin etmek bazen neredeyse imkansız. Kadınlar, hep erkekleri çok iyi tanıdıklarını iddia ederler. Ama erkekler konusunda yapılan araştırmalar öyle sonuçlar ortaya koyuyor ki, çok şaşırtıcı. Bazen bilindik erkek kalıbından farklı sonuçları gözler önüne seriyor.

İşte erkekler hakkında yanlış bilinenleri ortaya çıkaran o çarpıcı 8 gerçek…

– 2010 yılının Aralık ayında, The Daily Mail gazetesi erkeklerle ilgili önemli bir gerçeği anlatan bir makale yayınladı. Makaleye göre erkekler, eşleri ya da kız arkadaşları kilo aldığında onları daha az çekici buluyorlar. Çok çarpıcı bir gerçek dedik ama aslında o kadar da şaşırmadınız değil mi? Etrafta böyle erkeklerin sayısı hiç de az değil. İnkar edenler varsa da gerçeği bir tokat gibi suratlarına çarpabilirsiniz.

– Erkeklerde testosteron üretiminin yüksek olması bağışıklık sistemine zarar vererek hastalıklara karşı mücadele gücünü azaltır. Yüksek düzeyde testosteron üretme gücü ancak ergenlik dönemindeki genç erkeklerde mevcuttur.

Yeterince sağlıklı olmayan ergenlerde ise, yüz hatları tam da erkek görünümü aldıktan sonra testosteron üretimi hızla düşer. Bu dengeyi ergenin sağlık durumuna göre vücut ayarlar.  Erkeksi görünen bir yüz erkeğin sağlığına, öteki erkeklerle rekabette başarılı olma ve koruma yeteneğine işaret eder. Çoğu kadının daha erkeksi yüzleri çekici bulmalarının açıklaması da burada saklıdır.

– Erkeklerin temizlik alışkanlığının her zaman kadınlardan daha düşük olduğu, temizliği daha az önemsedikleri bilinir. Geçtiğimiz Şubat ayında yapılan bir anket sonucu, bilinen bu gerçeği pekiştirir nitelikte. Ankete katılan erkeklerin %20’si çarşaf ve yastık kılıflarını sadece ayda bir kez değiştiriyormuş. Bu durumda, bazı erkeklerin neden yalnız yaşamayı tercih ettikleri ortaya çıkmış oluyor.

– Kadınlar, fiziksel anlamda erkeklerden daha güçsüz olsalar da, ağrıya acıya ne kadar dayanıklı oldukları bilinen bir gerçek. Bu konuda erkeklerden çok daha iyiler. İngiltere’de yapılan bir araştırma sonucu da bu bilgiyi doğrular nitelikte. Ankete katılan erkeklerin %76’sı kadınların ağrıya acıya erkeklerden daha dayanıklı olduğunu beyan etmiş.

– Öpüşme yalnızca öpüşme değildir. Çok mu iddialı geldi size? Ama bakın, bir araştırmaya göre erkeklerin yüzde 58’i, kötü bir öpüşmeden sonra cinsel çekimin yok olduğunu iddia etmiş. Ama bir başka araştırma sonucunu da es geçmeyelim. Erkeklerin yüzde 53’ü öpüşmeden seks yapabileceğini belirtmiş. Kadınlarda ise bu oran sadece yüzde 15. Yani erkekler ya “öpüşmesem de olur” diyor ya da “olacaksa iyi bir öpüşme olsun” diyor.

– Erkeklerin annelerine çok düşkün olduklarını biliyorduk, değil mi? Ama özel bir günde annelerine aldıkları hediyenin değerinin ortalama 50 TL civarında olduğunu biliyor muydunuz? Hediyenin değeri parayla ölçülmez elbette, sadece kıyaslama açısından soruyoruz: Size aldığı hediyenin parasal değeri ortalama ne kadar?

– ”Erkekler kadınların neresini çekici bulur?” sorusu sıkça sorulan sorulardandır. Bu konuda RealBeauty.com adlı İngiliz internet sitesi bir anket düzenlemiş ve ankete katılan erkeklerin %18’i kadınların saçlarını çekici bulduklarını söylemiş. Kalan %72’ye ise neyin çekici geldiğini bilmeseniz de olur.

–  Erkekler her zaman kadınların söyleyeceklerini direkt söylemeyip imalarda bulunmasından yakınsalar da gerçekte bu durumdan yararlanmakta sakınca görmezler. Tabii o dilin ucunda olan kişi kendileriyse… Yani bir diplomat özeniyle kurulan, fazla acıtmayan eleştiriler duymaktan hoşlanırlar.

Örneğin spor salonuna yazılıp da bir-iki ay içinde süper kaslı bir insan olarak ortaya çıkmayı hayal ediyorsa, bu ‘saçmalığı’ tokat gibi yüzüne vurmaktansa, “Sen bu halinle de gayet yakışıklısın. Bence süreyi daha uzun tut ki bu halinle hemen vedalaşmak zorunda kalmayayım” gibi bir cümle kurabilirsiniz.

– Biten ilişkilerden sonra yaşanan ayrılıklarda kadınların daha fazla yıprandığı, daha fazla yara aldığı bilinir. Bu da yanıltıcı bir gerçek. Neden mi?  Psikiyatr Alper Hasanoğlu, bir araştırmanın sonuçlarına işaret ediyor ve çok şaşırtıcı bir sonuçtan bahsediyor. “18-23 yaş arası genç erkek ve kadınlar aşk acısıyla ve ilişki sorunlarıyla nasıl başa çıkıyorlar?” konulu araştırmaya göre, ilişki sorunları erkekleri kadınlardan daha çok meşgul ediyor ve erkekler kadınlardan daha çok acı çekiyor.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER