7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Erkeklerin Vazgeçemediği Alışkanlıklar

Erkekler, kadınlara göre farklı özellik ve farklı alışkanlıklara sahiptirler. Kadınlar genel anlamda onların bu alışkanlıklarına katlansalar da, hoş olmayan alışkanlıklarını da değiştirmeye çalışırlar. Erkek alışkanlıklarını bastırma konusunda kadın başarısı, biraz kadının becerisine, biraz da erkeğin yapısına bağlıdır. Bu nedenle bazı kadınlar, birlikte oldukları erkeği baştan yaratmayı başarabilirler. Bazıları da sert kayaya çarpıp başarılı olamazlar.

Bir çok erkek, eğer sevmişse, kendinden ve alışkanlıklarından taviz verebilir. Çok memnun olmasa da bir çok alışkanlığına veda edebilir. Ancak, erkeklere has öyle alışkanlıklar var ki, karşılarındaki kim olursa olsun asla o alışkanlıklarından vazgeçmezler. O alışkanlıklar erkeklerle adeta bütünleşmiştir…

1- Televizyon kumandası hakimiyeti; Televizyon kumanda ikilisi sanki erkekler için icat edilmişçesine, erkekler tarafından her zaman sahiplenilir. 5 dakikalığına el değiştirse bile, ev ortamında 5 dakika sonra yine erkek tarafından el konur. Kumanda kullanımı güçlü olmayı gerektiren bir iş değildir. O halde niye erkeklerin elinden düşmez? Çünkü, evde erkeklerin hakimiyet temsilcisidir de ondan. Eh kumanda hakimiyeti onda olsa da olur. İlişki hakimiyetini kadınlar elden bırakmasın yeterli.

37116

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2- Telefonla konuşma; Erkekler, kadınlardan farklı olarak telefonla konuşmayı sevmezler. Her ne kadar ilişkinin başında uzun konuşmalar yapmış bile olsanız, birbirinizi tanıma aşaması olduğu için katlanabilirler. Ancak, daha sonra kadınların meseleleri telefonda dile getirmesi onları sıkar. Kadınların bu konuda temkinli olmaları gerekir. Sıkıldığını öğrendiğinizde kırılacağınıza, hiç telefonda konuşmaya yeltenmeyin daha iyi.

37114

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3- Dedikodu; Erkekler her zaman dedikodu yapıyorlar diye kadınları eleştirseler de, aslında kadınlardan daha fazla dedikodu yaparlar. Dedikodu yapmaya bayılırlar ve bu alışkanlıklarından asla vazgeçmezler. Hatta kadınlar, kimse duymasın diye yüzeysel konuşurken, erkekler dedikodunun dibine kadar inerler, detaylarını konuşurlar.

Bir dedikoduyu erkeklerle paylaşmak da bu yüzden yanlış ve hatalı bir davranıştır. Kadınlar dedikodu konularını çok çabuk unuturken, erkekler asla unutmazlar ve yıllar sonra bile olayın dedikodusunu yaparlar.

37112

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4- Giyim tarzları; Erkekler moda takibi yapmazlar ve oldukça gereksiz bulurlar. Bu nedenle, sabit giyim tarzlarını değiştirmek çok güçtür, hatta imkansızdır. Onu istediğiniz gibi giydirmek istiyorsanız, kendi istediğiniz tarzda kıyafetler hediye edebilirsiniz. Kırmamak için mutlaka giyecektir.

37115

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5- Koltuk alışkanlığı; Erkeklerin hayatlarında çok önem arzeden eşyalar vardır ve bunlardan asla vazgeçmezler. Hatta abartılı anlatım yapacak olursak, sevgilileriyle buluşmaktan feragat edip bu eşyalarla kalmayı tercih edebilirler. Rahat bir koltuk erkeklerin vazgeçemeyecekleri bu önemli eşyaların başını çeker. Rahat bir koltukta yayılmayı herkes sever ama erkeklerle koltuklar arasında anne-evlat gibi güçlü bir bağ vardır ve asla koparılamaz.

Bu yüzden kadınların, onları bir süreliğine koltuğundan ayıracak iyi programlar yapması gereklidir. Programlar yapın ama eski koltuğu modern bulduğunuz yeni bir tasarımla değiştirmeyin. Bu ayrılık sebebi olabilir.

37110

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6- Her zaman haklı olduklarını iddia ederler; Konu ne olursa olsun, sevgilinizle fikir ayrılığına düştüğünüz zaman genellikle kendilerinin haklı olduğunu iddia ederler. Bu yüzden sevgilinizle bazı konularda tartışmak yerine siz de onunkine benzer bir davranışta bulunabilirsiniz. Böylece sizin ne hissettiğinizi daha iyi anlayacaktır.

37119

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7- Hobileri; Erkeklerin bağlı oldukları hobi ve aktivitelerin başında spor takımına karşı duydukları fanatikliktir. Bu nedenle kaçırmak istemedikleri maçlar olduğunda ona anlayış göstermekten ve bunu kabul etmenizden başka çareniz yok. O, maçlara gittiğinde siz de kendinize zaman ayırın.

37118

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8- Yemek alışkanlığı; Eğer yemek yemeye düşkün bir erkekle beraberseniz onu olduğu gibi kabul edeceksiniz. Çünkü alıştığı tarzda yemek yiyen ve fast food seven bir erkek, bunları yemekten vazgeçmez.

Sevgilinize yemek hazırlayacaksanız kesinlikle farklı yemekler yapmaya kalmayın. Erkeklerin beğendiği klasik ev yemekleri yapmanız onun hoşuna gidecektir. Tavuk ve balık yerine etin de ilk tercihleri olduğunu unutmayın.

37117

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9- Arkadaşları; Her kadın sevgilisinin en az bir arkadaşından hoşlanmaz. Bu kişileri, ilişkileri için tehdit unsuru olarak görürler. Eğer sevgilinizin arkadaşları ilişkinizde problem yaratıyorsa, bu durumu sevgilinize anlatmak yerine arkadaşlarına iyi davranmaya başlayın. Bu sayede sorunun sizde mi arkadaşlarınızda mı olduğunu anlamasını sağlayın. Erkek arkadaşlarıyla buluşmak istediğinde sorun çıkarmazsanız, bu davranışınız onun arkadaşları tarafından sevilmenizi sağlayacaktır. Ve arkadaşları ona sizi kaçırmaması gerektiğini söyleyeceklerdir.

37113

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10- Uyku alışkanlıkları; İki tip uyku alışkanlığı vardır. İlki erken yatıp erken kalkmayı seven ve ne olursa olsun uykusundan ödün vermeyenler. İkincisi de çok geç yatıp buna rağmen erken kalkabilen ve sizin de aynı miktarda uyumanızı isteyen erkekler.

Bazı erkekler, eğer bir kadın erken yatmayı seviyorlarsa, erkek, kadının kendini suçlu hissedebilecek şekilde bunu ona karşı kullanır.

Bir erkek geç saatlere kadar uyumayı seviyorsa onu asla erkenden uyandıramazsınız. Erkek arkadaşınızın uyku saatleriyle ilgili bir problem yaşıyorsanız onun size uyum sağlamasını beklemek yerine kendinize o uyurken uğraşabileceğiniz başka hobiler bulun.

37111

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER