2.8 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Erkeklerin Tutamayacağı Sözler

erkeklerin_icindeki_sevgiErkekler sözümüz size. Eğer bir kadına yerine getireceğinize dair bir söz vermişseniz mutlaka yerine getirmelisiniz. Kadınlar, sözünü tutan erkeklerden hoşlanır. Durumu kurtarmak için tutamayacağınız sözler vermeniz ve bu sözlerin arkasında durmamanız, aşkınızı kaybetmenize sebep olabilir.

Günlük hayatta genel olarak erkeklerin, yapmak istememelerine rağmen anı geçiştirmek için kadınlara ”yaparız” ”ederiz” gibi dil ucuyla verdikleri sözler başlarına her zaman bela olur. Siz siz olun, eşiniz ya da sevgilinizle konuşurken yapamayacağınız sözler vermeyin. İstemiyorsanız onlara net ve kesin konuşun. Sırf o an hayır dememek için tamam yaparız deyip sonradan bu sözü yerine getirmemeniz aşkınızın kan kaybetmesine neden olur.

İşte erkeklerin geneli tarafından formalite olarak verilip, sonra da yerine getirilmediği için sorun olan sözler…

”GİDERİZ”

Kadınlar erkeklere nazaran gezmeyi ve eğlenmeyi daha çok sevdiklerinden sürekli olarak hafta sonu için planlar yaparlar. Erkekler ise bu plana dahil olmaktan ziyade evde tembellik hayalleri kurarlar. Eğer sevgiliniz planı yapıp da gider miyiz diye sorduğunda gitmek istemiyorsanız ”gideriz” demeyin. Ya büyük bir kavga yaşayıp kös kös evde kalırsınız ya da paşa paşa sevgilinizin önüne düşüp,  gitmek zorunda kalırsınız.

”BEN HALLEDERİM”

Çok yoğun bir iş hayatınız var ve işinizin dışında başka bir şeyle meşgul olmanız mümkün değil. Sabah sevgiliniz, bozulan musluğu işaret ederek, tamir edip edemeyeceğinizi sorduğunda sırf memnun olsun diye ”hallederiz” derseniz, onu mutlaka tamir etmek zorundasınız ya da bütün gece başınızda yenmedik et kalmayacağını göze almanız gerekir.

”7′ DE ORADA OLACAĞIM”

Kadınların genel olarak randevuya geç kalmaları yerleşmiş bir gelenektir. Ve yine yerleşmiş olan genel kanı, randevularda erkeğin, buluşma yerinde kadını bekliyor olmasıdır. Ancak sizin geç kalmanız onunla artık ilgilenmediğiniz, onu önemsemediğiniz izlenimine kapılmasına neden olabilir.

Eğer geç kalacaksanız onu arayın. Böylece yanlış anlaşılmalara son verirsiniz.

”SENİ BİRAZDAN ARAYACAĞIM”

Kız arkadaşınızla konuşurken acıktınız. Bir sandviç yapacağınızı ve yedikten sonra onu tekrar arayacağınızı söylediniz. Aradan iki saat geçtikten sonra genellikle erkekler aramaz ve sevgiliniz nerede olduğunuzu merak eder. Siz onu tekrar arayacağınızı söylediğinde 5 dakika sonra kendisini arayacağınızı düşünür.

Çoğu erkek bu hatayı yapar. Eğer işiniz iki saat sürecekse, ilgilenmeniz gereken birkaç şey olduğunu ve daha sonra arayıp aramayacağınızı sorun.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER