9.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

Erkeklerin Tehlikeli Zamanları

kadin_erkek_cezaErkeklerin hem kendileri için hem de çevreleri için en tehlikeli durumları, stresli zamanlarda ortaya çıkıyor. Bu konuda yapılan bir araştırma, erkeklerin stresli olduklarında sonucunun ne olacağını tartmaksızın ani kararlar vermeye yatkın olduklarını ortaya çıkardı. İşte erkekler üzerine yapılan bu araştırmanın ilginç sonucu…

Araştırma, ABD’nin California Üniversitesi bilim adamlarınca yapıldı. Yapılan bu araştırmaya göre, erkeklerin stresli zamanlarında ani kararlar vermeye kadınlardan daha yatkın oldukları sonucuna ulaşıldı. Kadınların stresli zamanlarda karar vermekte oldukça zorlandıkları, ancak erkeklerin fevri davranarak ani kararlar almakta tereddüt etmedikleri ortaya çıktı.

Yine araştırmaya göre, karar verme sürecinde her iki cinsin de beyin hücreleri farklı çalışıyor. Araştırma ekibinin başkanı Nichole Lighthall, kadın ve erkeğin stres altındayken davranış biçimlerinde görülen farklılıkları nedeniyle, herhangi bir ortak karar verme eyleminde, iki cinsin “ortak hareket etmelerinin” daha yararlı olacağını belirterek, “Böylece birlik olup daha doğru bir karar alabilirler.” dedi.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER