19.6 C
New York kenti
Pazartesi, Haziran 5, 2023

Erkeklerin Ömrünün 1 Yılı Kadınları Süzmekle Geçiyor

erkekler-neden-baska-kizlara-bakar-2Kadınları süzmek, göz hapsine almak herkesçe mâlum bir erkek davranışı. Kadınlara bakma hastalığı erkeklerde doğuştan var olan erkeklere has bir alışkanlık. Gerçekten de erkekler, yaşları ne olursa olsun bir kadın gördüklerinde bakmaktan kendilerini alamazlar. Bakımlı ve gösterişli kadınları zaten demeye gerek yok ama kadının nasıl olduğu, güzelliği çirkinliği erkekler için pek fark etmez. Onlar gözlerinin gördüğü bütün kadınları göz hapsine alıp, süzerler.

Araştırmacılar da erkeklerin bu kadın süzme alışkanlıklarına kayıtsız kalmayarak, düzenledikleri çeşitli anketlerle bu konudaki bazı gerçekleri ortaya çıkarmışlar. Özellikle ilgimizi çeken bir araştırma anketinden bahsetmek istiyoruz. Anketin sahibi ülke İngiltere. Erkekler arasında düzenlenen bu anketin sonuçlarını gördüğünüzde sizler de çok şaşıracaksınız. Bu anket aynı zamanda kadınların günlük olarak erkeklere bakma oranını da içeriyor.

İşte o anket…

İngiltere’de yapılan bir ankette erkeklerin ömürleri boyunca ortalama bir yıl kadınları süzdükleri ortaya çıktı.

Yapılan araştırmalara göre erkek bir günde 43 dakikasını 10 ayrı kadına bakmakla geçiriyor. Toplandığı zaman bu süre 259 saate yani 11 güne denk düşüyor. Yaşları 18 ile 50 arasında değişen erkeklerin bu zaman diliminde toplam 11 ay 11 gün kadınlara baktığı tespit edildi.

Ancak anketin sonuçları sadece erkekler üzerine değil. Yalnızca karşı cins değil, kadınlar da bir günde altı erkeğe 20 dakika boyunca bakıyor.

Yani erkeklere hayran hayran bakmanın süresi de bir kadınnı hayatında tam olarak 6 aya denk geliyor.

Kodak Lens Vision Merkezi’nden Mark Ireland, “Erkekler bakışları kaçırmadan kadını izlemeyi seviyor. Ömürlerinin bir yılını bakarak geçiriyorlar. İşin ilginç yanı, erkekler, bir kadını etkileyebilmek için ellerindeki işi bırakabiliyor” şeklinde konuşuyor.

Araştırma, barlarda, gece kulüplerinde ve süpermarketlerde 3 bin insan üzerinde yapıldı.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER