11 C
New York kenti
Cumartesi, Nisan 1, 2023

Erkeklerin Korkması Gereken 12 Kadın Tipi

Have-a-Healthy-Relationship-620x412Bir çok erkek zaman zaman kadınlar konusunda yanılgıya düşmüştür. Özellikle bekar ve toy erkeklerin, kadınlardaki gerçekleri kavrayıp doğru kadını seçmeyi öğrenmeleri zaman alıyor. Ancak tecrübe edinene kadar, kadınlar tarafından hırpalandıkları yanlarına kar kalıyor.

Erkeklerin en büyük hatası güzel kadınlardan vazgeçememeleri. Oysa her güzel kadın, iyi kadın değildir. Zaten erkekleri yanılgıya düşüren de kadınların güzellikleridir. Kötü niyete sahip bir çok kadın, erkeklerin bu zaaflarını kullanarak onları adeta kendilerine köle haline getirip faydalanmaktadırlar. Hatta öyleleri var ki, avuçlarının içine düşüdükleri erkeklere her türlü kötülüğü yapıp, aşağılayıcı davranışlarda bulunmaktadırlar.

Hatalı bir ilişkiye başlayıp, hayatı zehir etmemek için erkeklerin kadınlar konusunda bazı ayrıntılara dikkat etmeleri, nasıl kadın tercih edecekleri konusunda bilinçli olmaları gerekir. Hele 12 kadın tipi var ki, bu kadın tiplerinin yanından bile geçmemeleri gerekir.

Eğer ilişkinizin sahte ve menfaatler üzerine kurulması sizi rahatsız ediyorsa, ilişkiniz boyunca kullanılmak, aşağılanmak ve hor görülmek istemiyorsanız bu 12 kadın tipinden uzak durmaya özen göstermelisiniz.

İşte o 12 kadın tipi…

1- Faydacı Kadın Tipi; Bu kadın tipleri fiziksel olarak göz alacak derecede güzeldirler. Cinselliklerini adeta altın tabakta sunarak sizi etkilemeye çalışırlar. Paranız için beraberdirler ve sizi finansal kaynak olarak görürler. kıyafetlerinin, mücevherlerinin, seyahat giderlerinin..vs erkekler tarafından karşılanmasını isterler. Kandırılma düzeyiniz de oldukça yüksektir.

2- Feminist Kadınlar; Erkeklere karşı önyargılı kadın tipidir. Dünyayı erkeklerin idare ettiğini ve kadınlara ayak bağı olduğunu düşünürler. Kadın yükselmesini, ataerkil toplum anlayışına sahip erkeklerin engellediğini düşündükleri için erkeklere karşı asla sevgi duymazlar. Bu kadın tiplerini nasıl mı tanıyacaksınız? Eğer bir kadın; ”“Erkekler beyinleri ile düşünmüyorlar cinsel bölgeleri ile düşünüyorlar” gibi laflar ediyorsa, bilin ki o kadın bir feministtir.

3- Sinirli Kadınlar; Bu kadınlar da feministler gibi erkek milletinden fazla hoşlanmazlar ve erkeklere sevgi duymazlar. Erkeklerin yanlışlarının ve hatalarının çetelesini tutarlar. Onların düştükleri yanlışlarla alay edip küçük düşürmeye çalışırlar. Onlara göre dürüst erkek yoktur. Bütün erkekler yalancı, düzenbaz ve kötü niyetlidir. Zaten bu düşüncelerini de bir kavga esnasında fırsat bulduklarında çığlık çığlığa suratınıza haykırırlar. Çığlıklı-dramlı olarak hezimete uğramak istemiyorsanız bu kadınlardan da uzak durmalısınız.

4- Ben Merkezli Kadınlar; Narsizmin en iyi örneği olan bu kadınlar, yalnızca kendilerini severler ve birlikte oldukları erkeğin kendilerini hayatının merkezine koymasını isterler. Narsist tavırları ise ”babasının kızı” travmasından kaynaklanmaktadır. Sizin de babası gibi davranmanızı beklerler.

5- Azgın Kadınlar; Aslında bu tür kadınları anlatmaya bile gerek yok. Gördüğünüzde binlerce kilometre öteden bile tanıyabileceğiniz kadın tipidir. Genç-yaşlı önlerine gelen erkekle beraber olmaktan kaçınmayan ve aldatmaya meyilli tiplerdir. Eğer bir gün boynuzlanmak istemiyorsanız bu kadın tiplerinden uzak durmalısınız.

6- Kontrol Delisi; Hayatınızı tümüyle yönlendirecek bu tipteki kadınlar kişisel özgürlüğünüzü size vermezler. Sizin ne giyeceğinizden, nereye gideceğinize, ne yiyeceğinize ve kimlerle takılabileceğinize kendisi karar verir. Kendiniz için birşeyler yapmaya karar verince cinsel yaşantıyı kesecek, türlü türlü numaralar yapabilecektir.

7- Yanar Döner Kadınlar; Yanar döner tipteki kadınlar her durum ve ortama göre şekil değiştiren ve değişkenlikleri yüzünden ilişkiyi mahveden cinsten. İlişkiniz ciddileştiği zaman bu tip bir kadın sizin hayallerinizi yıkabilir. İstikrarsız bir ilişkiye hazır olun.

8- Umutsuz Kadınlar; Hayattan tüm beklentilerini kaybeden bu tip kadınların genel amacı evlenmektir. Kim olduğunuz karakteriniz, cinsel yaşamınız hiçbirşey onlar için önemli değildir. Onlar için evliliğe giden yolda bir basamaksınızdır. Dikkat dikkat!

9- Kötü Kadınlar: En Kötüsü; Kadınlar dünyasının en kötüleri ise kötü kadınlar diye adlandırılan tiptir. Bu tip sadece kendisini düşünür, başkalarının düşüncelerini önemsememekte ve sürekli kırıcı olmaktadırlar. Maddi ve manevi anlamda çökerten kötü kadınlar her tipten biraz almışlardır faydacı ve sinirlidirler. Genelde güzel alımlı ve bakımlı olan özelliklerini tehditkar bakışlarından tanıyabilirseniz direk oradan uzaklaşın.

10- Endişeli Kadınlar; Bu tip kadınlar ilşkinin başlarında size oldukça iyi davranırlar. Fakat içindeki endişeler onu yiyip zamanla bitirir ve ilk başlardaki mutluluk hali uzun sürmez. Muhtemelen 10 gün içinde ise şu tip diyaloglar içinde kendinizi bulacaksınız: “İlişkimiz nereye gidiyor?” “Sesini duymak istiyorum” sizden sürekli garanti istiyecektir “Ben hala güzel miyim?” “Kıyafetlerimi beğeniyor musun?” “Peki ya saçımı?” …

Sürekli aynı düşünce beyinlerini kaplamaktadır. Sizin onu daha iyi biri için terkedeceğiniz düşüncesi… Bu ilişki en kısa süre içerisinde sizi ürpertmeye başlayacaktır.

11- Romantik Kadınlar;
Bu tip kadınlar bir aşk romanında veya romantik bir filmin içinde yaşamaktadırlar. Her gece evlerine gidip gelin dergileri okumakta ve beyaz atlı prenslerini bekleyip onları kusursuz bir dünya hayatına götüreceklerini beklemektedirler. Aşırı romantik tipteki kadınlar genellikle aileleri tarafından prenses ilan edilip büyütüldükleri için gerçek dünyadaki gerçek sorunlarla başedememektedirler. Sürekli ilgi beklemeyi ve her gece dırdır etmeyi görev edinen bu tipteki kadınlardan koşarak kaçın.

12- Elde Edilmesi İmkansız Kadınlar; Aşırı romatiklerin müttefiği şeklinde olan bu tip onların karanlık tarafıdır. Eski ilişkilerinden aldıkları büyük yaralardan dolayı yeni başladıkları ilişkileri anında sabote etmektedirler. İlk başta size büyük ilgi besleyip hemen ilişkiden kaçan bu tipin ilerki ilişki seviyelerinde bir halka gibi aynı şeyi tekrarlayıp durduğu gözlemlenmektedir. Sizinle flört edip çıkabilirler ama arkadaş seviyesinden ileri geçmenize izin vermezler. Sıkça başağrıları çekmek istemiyorsanız bu tip ilşkilerden kaçının.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER