20.4 C
New York kenti
Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Erkeklerin Karizmasını Düşüren Kıyafet Hataları

Erkekler kadınlara oranla giyimlerine daha az önem verirler. Giyim kuşamı hayatlarında dikkat edilmesi, zaman ayrılması gereken bir ayrıntı olarak düşünmezler. Tabi istisna erkekleri saymıyoruz. Bu nedenle kıyafet seçerken zaman zaman kıyafeti tamamlayan küçük ayrıntılarda yaptıkları seçim hataları karizmalarını bir anda yerle bir eder. Çoğu zaman gülünç duruma düştüklerinin farkına bile varmazlar.

Siz de ”ben giyimime dikkat etmeliyim.Karizmayı düşürmek istemiyorum” diyenlerdenseniz aşağıda yazacaklarımızı gözden geçirmenizde fayda var.

İşte erkeklerin gerek bilerek, gerekse farkında olmadan, giyinirken yaptıkları bariz hatalar;

Eski Ayakkabılar; Çok şık, özenle seçilmiş bir takım elbisenin altına giyilen boyasız, eski görünümlü ayakkabılar hiç hoş durmaz ve erkeğe oldukça puan kaybettirir. Şık takımı tamamlamak için illaki yeni ayakkabı giyilmesi gerekmez. Ayakkabılar eski bile olsa bir kat boya sürülmesi yeni görünmelerini sağlayacaktır.

Bel kenarında yana takılan eşyalar; Bel kenarında taşınan telefon, anahtarlık..vs eşyalar burada potluk oluşturarak hoş bir görünüm sergilemez. Bu kötü görünümden kurtulmak için çok cepli ceket seçimi yapılması ya da bu tür eşyaları koyup taşıyacak bir el çantası alınması daha uygundur.

Uyumsuz kemer ve ayakkabılar; Aslında giyilen kıyafeti tamamlayan bu ikilinin seçimi çok önemli olmasına rağmen çoğu zaman gereken önem gösterilmez. Daha doğrusu çoğu erkek giyinirken uyuma dikkat etmez. Aslında bu konuda çok sert kurallar yok. Her ikisinin de giyilen kıyafetle renk olarak uyumlu olmasına dikkat edilmesi giyimi kurtarır.

Çok uzun ya da kısa kravatlar; Kravatın uzunluk seçiminde çok kısa ya da çok uzun tanımı kişinin ölçülerine göre değişir. Ancak aşırı kısa ya da uzun olarak seçilmiş kravatlar komik bir görüntü oluşturur.

Kat kat giyinmek; Üst üste kalın kıyafetler giyilmesi şıklığı ya da profesyonelliği bozan unsurlar olarak gösteriliyor. Bunun yerine ceket, tişört kombinasyonları ya da ince kıyafetler tercih edilmesi daha doğru olur.

Çok uzun ya da çok kısa pantolon paçaları; Erkek pantolonlarında doğru paça boyu ayak bileklerinin ön tarafına değecek şekilde olandır. Paçanın çok kısa ya da yere değecek kadar uzun olması erkek şıklığını bozan ve affedilmeyecek bir hatadır.

Takım elbiseyle beyaz çorap giymek; Beyaz çorapların sadece spor ayakkabılarla birlikte giyilmesi uygun olur. Bunun dışında beyaz çorap kullanmak profesyonel görünümü yerle bir eder.

Desenli kıyafetlerin bir arada giyilmesi; Her ikisi de desenli olan kıyafeti bir arada kullanmak bariz bir giyim hatasıdır. Bunun yerine desenli tek bir kıyafeti içindeki renklerin tonlarında kıyafetlerle tamamlamak daha iyi bir seçim olacaktır.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER