11 C
New York kenti
Cumartesi, Nisan 1, 2023

Erkeklerin Kadınları Çileden Çıkaran Halleri

handsome_man_iStock_0000160_540x405-1Erkeklerin kadınları çıldırtan bazı davranışları vardır. Tüm erkekler değilse de erkeklerin bir çoğu bu davranışları sergilerler ve kadınlar tarafından tepkiyle karşılaşırlar.

Erkekler, kadınlardan daha farklı karakteristik özellikler gösterirler. Nasıl ki kadınlara has tavır ve davranışlar varsa, erkeklere özel tavır ve davranışlar da vardır. Bunlar erkek hareketleri olarak adlandırılır ve sadece erkekler tarafından sergilenir. Tabi ki erkeklerin her hal ve davranışları kadınları çileden çıkarmaz. Ama erkeklere mahsus öyle tavır ve davranışlar vardır ki, kadınlar bu tavır ve davranışlara ifrit olurlar. Erkeklerin bu tavır ve davranışları kadınları çileden çıkarmaya yeter de artar bile.

İşte erkeklerin kadınları çileden çıkaran davranışları…

– Aglama karsisinda anlayissiz tavirlari: “Bu haline gerçekten dayanamiyorum” demeleri, “Ne zaman büyüyeceksin, 60’inda mi?” diye sormalari.

– Asiri önlem almalari: Kavga çikmasini önlemek amaciyla yalan söylerler. Size “Arkadaslarla içmeye gittik” yerine “Iste toplanti var” derler. Sonra siz gerçegi ögrendiginizde söyle söylerler: “Hayatim sana söylesem kavga ederdik bunu istemedim.”

– Hislerle dalga geçme huylari: “Tamam senin terapi saatin geldi” diyerek siz içli bir konusmanin tam ortasindayken sizinle dalga geçerler. Ileri gider, sen bugün “Prozac’ini almadin mi?” diyerek iyice asap bozarlar.

– Emir vermeleri: Kendilerini sizin patronunuz sanirlar. Filmi, yemek yemeyi, yapmayi, giyinmeyi, sporu ve müzigi, her seyi sizden daha iyi bildiklerini iddia ederler

– Tartismanin tam ortasinda çekip gitmeleri: “Seninle bu sekilde konusamam” derler ve ne sekilde konusabileceklerini belirtmeden çekip giderler.

– Volkan gibi patlamalari: Durup dururken birdenbire bagirmaya baslarlar. Sinirlenecek bir sey yok gibidir ama… Durduk yerde eski defterler açilir. Bugüne kadar takmadigini sandiginiz her seyi kafasina takmistir!

– Dertlerini anlatma özürlü oluslari: Bir seyler söylemeye çalisir ama bir türlü derdini anlatamaz. Sizden bir sey istemedigini söyler ama gerçek bu degildir. Gerçegin böyle olmadigini bilirsiniz ama agzindan da dogru cümleler çikmadigi için onun rahatsizligi sizin iliskinize bulasir.

– Sessiz oturmalari: Siz anlatirsiniz, o dinler. Suratinizin ortasina da bön bön bakar. Soru sorarsiniz, cevap alamazsiniz. Kendi kendinize konustugunuzu fark eder ve “Ne kadar bos konusuyorum tanrim” diyerek susarsiniz.

– Tartismaya üsenmeleri: Tartismaktan bucak bucak kaçan erkek hali kadinlari çildirtir. “Ben buna bile üsenen bir insanla iliskiye nasil girdim?” diyen kadin, kendi kendini yer bitirir.

– Gizemli kiligina bürünmeleri: Sorulariniza asla net cevap vermezler. Sanki insanligi kurtarmak için görevlendirilmislerdir de, size bile sir verememektedirler.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER