6 C
New York kenti
Cumartesi, Aralık 3, 2022

Erkeklerin İlk Görüşte Evlenme Kararı Almalarının Sebepleri

Erkeklerin bir çoğu eşlerinden bahsederken ”ben zaten onunla evleneceğimi biliyordum” diye bahsederler. Daha ilk görüşte evlenme kararı alan erkeklerin sayısı az değildir. Evlenmemek için bin dereden su getiren, akılları fikirleri gezip tozmakta olan erkekler nasıl oluyor da eşlerini seçerken beş dakika içinde karar verebiliyorlar? Sürekli kadınların karmaşık yapılarından yakınan, sürekli kadınları anlayamadıklarından dem vuran erkekler nasıl oluyor da bir görmede hayat arkadaşlarını seçebiliyorlar? Gerçekten çok ilginç. 20 saniye içinde gördükleri kadınla evlenme kararı alan erkekler var.

Erkeklerin bazıları uzun flört döneminden sonra evlilik kararı alsalar da bir çoğu aniden karşılarına çıkan kadın üzerinde karar veriyorlar. Ve bu kararları isabetli oluyor. Peki erkekler bunu nasıl başarıyor? İşte bu tercihlerin altında yatan sırlar…

– Kendine güvenli erkek tipleri kendilerine güvenen kadınlarla evlenmeyi tercih ediyorlar. Kadının kendine olan güveni, insanlarla ilişkileri, göz teması, dik duruşu, tokalaşırken karşısındakinin elini sıkıca kavraması güvenli bir kadının temel özellikleridir ve bir çok erkek bunlara dikkat eder, etkilenir. Kendine güvenli erkekler için bu kadınlar evlenmek için kaçırılmaz fırsattır.

Keşfetmekten hoşlanan erkekler ise, daha içine kapanık, mesafeli ve çekingen kadınlara ilgi duyuyorlar.

– Güzel kadınlardan güzel çocuklar doğacağını düşündükleri için, fiziği düzgün ve güzel kadınları kaçırmak istemeyip evlenme kararı alıyorlar. Bu nedenle, erkekler için kadınların kişilikleri kadar dış görünüşleri de çok önemli.

– Tutkulu kadınlar her zaman erkekler tarafından önemsenir. İştahı yerinde olan kadınları severler. Çünkü iştahlı kadınların yatakta da iyi olacağını düşünürler. Erkekler, yatakta tutku ile iştah arasında böyle bir bağ kurarlar. Bunun yanı sıra farklı lezzetleri keşfetmeye çalışan kadının yeniliklere de açık olacağını düşünürler.

– Çılgınlık yapmayı seven ve özgürlüğüne düşkün kadınları severler. Kadının seçtiği kıyafet tarzına göre modern, klasik ya da çılgın olduğunu anlayabilirler. Çünkü kıyafetler aynı zamanda ruhu yansıtır. Eğer bir kadının giyim tarzı fiziki özellikleri ve kişiliğine uygun değilse bu çok fazla belli olur, erkeklerin de gözünden kaçmaz.

– Kadının mesleğini tahmin ederler; Kadınlar dış görünümleriyle kişiliklerini ve mesleklerini çok belli ediyorlar aslında. Genel olarak kısa ve bakımlı saç modelini tercih edenler; hukuk, finans ve insan kaynakları alanında, sıradışı modeller ile trendy görünümlü kadınlar; medya, reklam ve halkla ilişkiler sektöründe, toplu ya da at kuyruğu yapılmış saçlar; öğretmen ve doktor, yüksek topuklu aykkabı giyen kadınlar; kariyer sahibi, başarılı ve kendinden emin yöneticiler olarak guruplandırılıyor.

– Kıyafetlerinden ve görünümlerinden kadınların tutumlu ya da savurgan olduğunu anlayabilirler.

– Erkekler, bir kadınla ten uyumunu ilk karşılaşmada algılarlar. Bir kere doğal kokusunu keşfettikten sonra ilerisi için anında karar verirler.

– Kadınların zor beğenen ya da kaprisli olup olmadıkları, gidilecek yer tercihi, yiyecek içecek tercihi ve oradaki tutumlarıyla anlaşılır.

– İyimserlik de ilk görüşmede anlaşılıyor; kadının ilk tanışmadaki mimikleri iyisemliğini gösteriyor. Kaşların çatılması, düşünceli olarak kemirilen dudaklar ve kenarları yenmiş tırnaklar pek olumlu karşılanmıyor. Genelde erkekler yaşama sevincine sahip kadınlarla birlikte olmayı istiyorlar.

– Bir kadının etkilendiğini ilk görüşte anlarlar; eğer erkek beden dilini okuyan biriyse kadının hislerini çözümleyebiliyor ve vardığı sonuca göre daha yakından tanımaya çalışıyor ya da uzaklaşıyor. Bir kadının kendisinden etkilendiğini genelde tüm erkekler ilk 20 sn. içinde anlıyor.

– Her şeyden şikayet eden kadın sevilmiyor; erkekler hayatı olduğu gibi kabul ettiklerinden şikayet etmez ve şikayet etmeyi de sevmezler. Kadının duruma ve olaylara bakış açısını, ömür boyu şikayet edip etmeyeceğine bağladıklarından önemsiyorlar. Konuşmaya şikayet ifadesiyle başlayan kadın tercih edilmiyor.

Kadınlar ve erkekler ilk karşılaştıklarında, gelecekle ilgili kadınların aklından bin bir düşünce geçer. Oysa erkek seçen konumunda olduğu için, gelecekle ilgili düşüncelerin yönlenmesine erkek karar veriyor. Anında başlayıp, anında sonuçlandırabiliyor. O halde kadınlar açısından bu konuyla ilgili çok fazla kasmaya gerek yok. Çünkü kadınlar ne düşünürlerse düşünsünler, sonuçlar erkeğin yüreğinde yatıyor.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER