10.2 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Erkeklerin İlk 6 Saniyede Dikkat Ettikleri 6 Şey

kadinlari-anlama-kilavuzu-kadinlar-ali-campbell-1364269Genelde erkeklerin hep çevrelerine duyarsız ve dikkatsiz olduğu söylenir, yazılır çizilir. Oysa bir ortamda ilk izlenim herkes için büyük önem taşır. Kişiler hakkında ilk düşünceler, kurulacak ilişkilerin alt yapısını oluşturur. Duyarsız ve dikkatsiz olduğu düşünülen erkekler için de ilk izlenim çok önemlidir ve erkekler ilk altı saniye içinde, karşı cinslerinde 6 şeye dikkat ederler. Yani dikkatsiz olduğu sanılan erkekler bile ilk karşılaştıkları kişilere dikkat ederler. Hem de fazlasıyla…

Erkeklerin ilk karşılaşmalarda, karşı cinsler daha çok dikkatlerini çeker. ntvmsnbc.com’da yer alan habere göre erkekler, karşı cinsten birini gördüklerinde ilk 6 saniye içinde 6 şeye dikkat ederler…

Erkeklerin, ilk karşılaştıkları bir kadında dikkat ettikleri ilk şey, gülümsemesidir. Kadınların nasıl gülümsediği onlar için önemlidir. Gülümsemiş olmak için zorla mı gülümsüyor, içinden gelerek mi gülümsüyor? Ya da gülümsemesi bir öğün önce ne yediğini mi ortaya koyuyor?..

Kim demiş erkekler etraflarına dikkat etmez diye? Oysa bir insanın gülümsemesine takılmak bile çok dikkat gerektiren bir şeydir.

Erkeklerin dikkatini çeken ikinci şey ise, tabi ki kadınların saçları…Her zaman söylenir, saçlar bir kadının en önemli aksesuarıdır. Ancak, saçların boyası, kesim tarzı, boyu..vs erkekleri pek ilgilendirmez. Onlar için önemli olan saçların nasıl koktuğu ve dokunulduğunda yumuşak olup olmadığıdır.

Erkekler üçüncü olarak dekolteye dikkat ederler ve dekolteye bakarlar. Çünkü dekolte, bir kadının ne kadar göstermek istediği ile alakalı bir durumdur ve kadının bu yönü hakkında karşısındakine fikir edindirir.

Kadınların yapmış olduğu makyaj, dördüncü sırada erkeklerin dikkatini çeker. Boya küpüne girip çıkmış gibi fazla makyaj yapan bir kadının yüzünde saklamaya çalıştığı bir kusuru olduğunu düşünürler.

Erkeklerin dikkatini çeken beşinci şey ise cilttir. Cildin güzelliğine dikkat ederken, öyle ayrıntıya kaçmazlar. Örneğin bir sivilceyi görmezler. Ancak solaryuma girilmiş bir cildi kolayca farkederler. Bundan rahatsızlık duyup gereksiz bulabilirler.

Erkeklerin dikkatini çeken son şey çantadır. Çok büyük bir çanta taşıyan kadının bakımına düşkün olduğunu ve tüm bakım malzemelerini çantasında taşıdığını düşünürler.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER