10.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

Erkeklerin İlgisini Çeken 7 Kadın Özelliği

slideBazı kadınların etrafında erkekler pervane olur. Sürekli erkeklerin ilgisini çekmeyi başarırlar. Bu fazla ilgi hemcinslerini bile kıskandırır. Bu kadınlarla erkeklerin niçin fazla ilgilendiğini bir türlü anlayamazlar. Kendileri daha güzel olduğu halde aynı ilgiyi görememekten yakınırlar.

Aslında erkeklerin ilgi odağı haline gelmek için ahım şahım bir güzelliğe sahip olmak gerekmiyor. Çoğu erkeğin kadın üzerinde dikkatini çeken şeyler farklıdır. Kadının güzel ve bakımlı olması bazen önemli olsa da, her zaman tercih sebebi değildir. Erkekler üzerinde yapılan araştırmalar da bunu doğruluyor zaten. Her zaman bakımlı, makyajlı ve şıkır şıkır giyinmiş kadınlardan hoşlanmıyorlar. Al benisi olan kadın özellikleri çok daha farklı. Hele ki kadınlarda 7 özellik var ki erkekler bu kadınlara dayanamıyor.

İşte erkeklerin ilgisini çeken 7 kadın özelliği…

1- Doğallık; Erkekler, takma kirpik veya tırnakların sadece dikkat çekme çabası içinde olan kadınlar tarafından tercih edildiğini düşünüyorlar. Özetle, ne kadar doğal olursanız, o kadar kazançlı çıkarsınız.

2- Cilt; Erkekler, ışıl ışıl bir cildi, akıl sağlığının yerinde olmasıyla bağdaştırıyorlar. Sivilcelerin; stres ve endişe sonucunda oluşup, cildi solgunlaştırması bunun en büyük sebebi. Bu da demek oluyor ki, yanaklarınıza sürdüğünüz allık ve yüzünüze uyguladığınız bronzlaştırıcılar kesinlikle işe yarıyor. Bu yolda ilerlemeye devam edin.

3- Bel kalça orantısı; Belinizin kalçanızdan fark edilir derecede ince olması doğurganlığınızın göstergesi olarak hanenize puan eklenmesini sağlıyor. Bu yüzden bol elbisenizle geniş bir kemer takarak vücudunuzun sahip olduğu kum saati görünümünü daha da ön plana çıkarabilirsiniz.

4- Sosyal çevre; Çok kalabalık bir arkadaş grubuna sahip olmanız erkeklerin size yaklaşmak konusunda endişe yaşamalarına neden olabilir. Yanınızda sadece bir arkadaşınızın olması da arkadaşınızla rekabet edemeyeceğini düşündüğünden ciddi bir soru işaretidir. Bu nedenle genellikle en mükemmel arkadaş sayısı üçtür. Arkadaşlarınızın geceye siz olmadan devam edebileceğini bilmek çevrenizdeki erkekleri rahatlatır.

5- Saçlar; Aslında bu tamamıyla evrim kuramı ile ilgili. Erkekler ilk çağlardan beri, gür saçlı kadınlardan hoşlanıyorlar. Çünkü onlara göre saçlardaki bu dolgunluk hissi, kadınların sağlıklı ve doğurgan olduklarını gösteriyor.

6- Gözler; Gözler, vücudunuzdaki diğer yerlere kıyasla en çok dikkat çeken yerinizdir. Gözlerinize yaptığınız yoğun ve koyu bir makyaj ile hoşlandığınız erkeğin daha çok ilgisini çekebilirsiniz.

7- Ses; Ses tonu, erkeklerin ilgisini çeken önemli özelliklerden biri. Araştırmalar erkeklerin yüksek perdeden çıkan seslerden belirgin bir şekilde hoşlandıklarını gösteriyor. Bunun sebebi, hem genetik hem de duygusal şartlanmalardır. Çünkü tiz ve canlı bir ses tonu, gençliğin ve yüksek yaşam enerjisinin göstergesidir..Fotoğrafların üstüne tıklayarak devam ediniz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER