18 C
New York kenti
Pazar, Mayıs 28, 2023

Erkeklerin Gözünde Kadınların Saç Rengi İfadesi

gozeDarling evlilik sitesinin Türk erkekleri arasında yaptığı araştırmaya göre, Türk erkekleri en çok sarışın kadın seviyorlar. %80 gibi büyük bir oranı sarışın kadınları çekici buluyor ama evlenmek için esmerleri tercih ediyorlar.

Kadınların giyim tarzı, nasıl ve ne giydikleri, tavırları, tutumlarının erkeklerin dikkatini çektiği, onlar tarafından değerlendirildiği herkesçe bilinen bir gerçek.

eDarling sitesinin yapmış olduğu araştırma; erkeklerin, kadınların saç rengiyle de ilgilendiklerini ortaya çıkardı. 20 kadar ülkede faaliyet gösteren evlilik sitesi eDarling, Türk erkekleri arasında bir anket düzenledi. Anket konusu tabi ki, kadınların saç renkleri ve erkeklerin kadınlarda saç rengi tercihi…

Bu anket sonucuna göre, karakteristik özellikler bakımından erkeklerin en taktir ettiği kadınların başında esmerler var. Ankette, yerleşik sarışın kadın modeli yerini korurken, kızıl kadınlar erkekler tarafından çekici ve başarılı bulunuyor. Kumral kadınlar ise her zamanki gibi akıllı kadın imajını koruyorlar.

eDarling sitesi, kullanıcıları arasında düzenlediği ankette, erkek kullanıcılarından, kafalarında sarışın, esmer, kumral ve kızıl kadın hayal edip, onları sadakat, zeka, çekicilik yönünden değerlendirmelerini istedi. İşte erkeklerin gözünde kadınların saç renkleri…

Esmer Kadınlar; Esmer kadınlar bir çok katılımcı üye tarafından ”hayatımın aşkı” diye nitelendirilerek sadık, esprili ve akıllı bulunmuşlar. Zaten Türk kadın motifinde esmerlerin yeri ve önemi tartışılmaz. Ankette de yerlerini korumaya devam etmişler. Yani yüzyıllardır süre gelen Türk erkeklerinin esmer tercihlerinde bir değişiklik olmamış. Katılımcılar, esmer kadınları aynı zamanda iyi bir arkadaş olarak da beğendiklerini belirterek, anketin tahtına esmer kadınları oturtmuşlar.

Sarışın Kadınlar; Ankette katılımcılar tarafından zeka ve espri anlayışının sorgulandığı sarışın kadınların çekici olduğu ise neredeyse katılımcıların tamamı tarafından kabul edilmiş. Ankete katılanların büyük çoğunluğu çekici saç rengi olarak sarışınları seçmiş. Ancak sarışın kadınların sadakatinden emin olmadıklarını belirtmişler.

Kızıl Kadınlar; Kızıl kadınlar ankette sarışınlardan sonra ikinci sırada çekici bulunmuş. Ancak espriden yoksun bulunarak, sadakat konusunda güvensiz grup olarak değerlendirilmişler. Sempatik bulmamalarına rağmen bir çoğu kızıl saçlı kadınlarla kısa süreli aşk hayali kurmuşlar.

Kumral Kadınlar; Kumrallar, erkeklere en az çekici gelen grup. En sağlam ilişkilerin temelinin arkadaşlıkta atıldığını düşünenlerdenseniz, hayatınızın kadını bir kumral olabilir, çünkü katılımcılar, her şeylerini anlatabilecekleri iyi bir arkadaş olarak kumral kadınını seçmişler.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER