-10.5 C
New York kenti
Cumartesi, Şubat 4, 2023

Erkeklerin Göğüs Saplantısının 10 İlginç Sebebi

Kadınların göğüsleri kendileri için estetik açıdan oldukça önemlidir.Her kadın göğüslerini sever ve önemser. Çünkü kadını kadın yapan uzuvlardan biri de göğüsleridir.

Kadınların göğüslerine toplum tarafından ise kutsal gözle bakılır. Göğüsler, bir annenin bebeğini emzirme aracıdır. Bebek doğduktan sonra göğüslerin işlevselliği ön plana çıkar ve göğüslere kutsallık açısından bakılır. O an için sadece bebek doyurmak için vardır.

Erkeklerin kadın göğüslerine ilgisi ise eskiden beri bilinen bir gerçek. Erkekler kadınlarda göğüsü severler. Belki de kadınlarda en çok dikkat ettikleri nokta kadının göğüsleridir. Peki erkeklerin kadın göğsüne olan bu yoğun ilgisinin sebebi nedir? Bakın bakalım sebep neymiş?..

1 – Kadınların göğüsleri insanın var olduğu günden beri çok önemli kutsal bir organ:

Bebeğin doğumu göğüslerin işlevselliğini artırır. Bebeği doyurmaya yarayan göğüs tüm herkes tarafından kutsaldır.

2 – Çocukların en rahatlatıcı en güvenilir en mükemmel yeri annelerinin göğüslerdir

Erkekler de bilinçaltında o güzel günleri hatırladığı için göğüsleri huzurlu ve güvenilir bulur. Başlarını hep eşinin göğüslerinin üzerine koyup uyumak ister.

3- Erkeklere göre kadının göğüsleri doğurgalığın sembolü:

Bir insanın büyüyüp gelişmesindeki en etkin besin kaynağı olduğu için kutsal görürler.

4- Charles Darwin’e göre, erkeklerin bilinçaltında göğüsler üreme göstergesidir:

Erkeklerin bilinçaltındaki üreme düşüncesi fantazilerini de artırıyor ve daha çok seviyor.

5- Göğüsler kadınları uyandıran, tahrik eden anahtardır:

Cinsel açıdan kadınları uyarmak, orgazm olmasını sağlamanın en kolay yolu göğüsleridir.Erkeklerde bu durumu kullanıp sekste daha çok haz alır.

6- Göğüsler eğlence noktası gibi görünür:

Bebekler emerken oyun oynar gibi yaparlar. Erkekler için de, seks sırasında ken büyük eğlence göğüslerdir.

7- Erkekler görsel olarak uyarılır:

Kadının genital bölgesinden sonra en uyarıcı şeyi göğüsleridir. Erkek için kadının fiziksel görünümünde en önemli yeri göğüsleridir.

8- Açıkçası çiftleşme sürecinin bir parçası olarak görünen göğüsler, erkeklere kışkırtıcı geliyor.

Dikkat çekici olan göğüsler, bu yüzden bir çok reklamda bu figürler kullanılıyor. Toplum tarafından da dikkat çeken göğüs faktörü, baskı altında tutuluyor ve çekiciliğini koruyor.

9- Göğüslerdeki tabu cazibesi:

Kadının göğüsleri erotik cazibesidir. Her zaman saklı ve kapalı tutulduğu için daha dikkat çekici ve istenilen bir şey halindedir. İnsanlar her zaman kendilerinde olmayanı veya saklı olan şeyi merak ettikleri için daha çok arzu verir.Göğüsler erkekler için yasak meyve anlamındadır.

10- Dikkate çekici olmaları:

Erkekler sizinle konuşurken genellikle yüzünüze değil göğüslerinize doğru konuşur. Fiziksel, psikolojik ve sosyal ortamlarda bu kadar çok göz önünde bulunan bir şeyin çekici olması normal. Aynı şeyden iki tane olması da erkekler için oldukça seksi. Hatta bunun daha fazla olmasını isteyen erkekler de yok değil.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER