10.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

Erkekler Evlenmek İçin Hangi Kadınları Tercih Ederler?

yeni-evli-çiftEvlilik kararı çok ciddi bir karardır ve evlenmek, ilişkiyi kurumsallaştırmaktır. Bu nedenle, gezip tozmak, birlikte vakit geçirmek, yani flört etmekle evlenmek aynı şeyler değildir. Her önlerine gelen kadınla flört eğilimi gösteren erkekler, evlilik meselesinde aynı şekilde davranmazlar. Her erkeğin, evlilik hayali kurduğu bir kadın profili vardır. Erkeklerin evlenmek için seçecekleri kadın modeli, onların eğitim ve kültür durumuna, sosyal çevrelerine ya da aile yapılarına göre farklılıklar gösterir. Bu da, her kadınla çıkabilecekleri, ama her kadınla evlenmek istemeyecekleri anlamına gelir.

Erkeklerin evlenmek için seçecekleri kadın modeli her ne kadar bulundukları çevreyle alakalı olsa da, tüm erkeklerin kadınlar üzerinde beğeneceği genel kavramlar vardır. Bu genel kavramların, seçecekleri kadınlarda ekstradan bulunmasını tüm erkekler isterler ve genelde evlenmek için de bu tür kadınları tercih ederler.

Hal böyleyken, tabi ki sözümüz flört ettikleri erkeklerle evlenme hayali kuran hanımlara. Yanınızdaki erkeğin tercih edeceği sosyal ve kültürel özelliklere sahip olmanıza rağmen, evlenme teklif alma şansınızı ikiye katlamak istiyorsanız, ya da beklediğiniz teklifi çabuklaştırmanın yollarını arıyorsanız, yazımıza bir göz atmanızda fayda vardır. Belki de kopya çekebileceğiniz birşeyler yakalamanız mümkün olabilir.

İşte tüm erkeklerin kadınlar üzerinde beğendiği genel kavramlar…

– Baskı Yapmaktan Kaçının; Onunla evlenme hayalleri kuruyor olabilirsiniz. Gün boyu onu arayıp, geleceğiniz ile ilgili planlar yapmak istiyor olabilirsiniz. Ama bu şekilde davranmanız, karşınızdaki erkeğe kendisini kapana kısılmış gibi hissettirecektir. Bu nedenle kendinizi tutun ve zırt pırt aramaktan vazgeçin. Her şeyi ona söylemek zorunda değilsiniz. O sizinle gerçekten ilgileniyorsa zaten bir süre sonra planlar yapmaya başlayacaktır.

– Onu Desteklediğinizi Gösterin; Ortamlarda yapmış olduğu esprilere gülmeniz ya da patronunun, arkadaşlarının yanında övmeniz, egosunu tatmin edecek güzel sözler söylemeniz, onun her zaman destek olduğunuzu hissetmesini sağlayacaktır.

– Değer Verdiğinizi Gösterin; Gündelik işlerinde ona yardım etmeye çalışmanız  değer verdiğinizi göstermeye yeterlidir. Yoksa, değer verdiğinizi göstermek için kendinizi parçalamanız, pahalı hediyeler almanız gerekmez.

– Taviz Vermeyin; Size yaptığı yanlışlar karşısında sessiz kalmayın. Dahası, prensiplerinizden asla taviz vermeyin. Özellikle aldatma hususunda kendinize saygılı olun ve aldatmasına göz yummayın. Siz kendinize saygı duyduğunuz müddetçe o da size saygı duyacaktır.

– Aşk Kadını Olun;  Evlilik için en önemli bağın aşk olduğunu düşünüyorsanız, bunu onun da bilmesini sağlayın. Onunla para, güven ya da prestij için beraber olmadığınızı bilmesi; size ve ilişkinize olan güvenini artıracaktır.

– İyi Olanı Seçeceğinizi Bilsin;  Her zaman dürüst ve güvenilir olduğunuzu ve hayatınızda da böyle insanlara yer vermek istediğinizi ona hissettirin. Eğer siz gideceğiniz yer hakkında yalan söylemiyorsanız, ondan da aynı davranışı beklemeyi hak ediyorsunuz ama önemli olan onun da böyle düşünmesi.

– İlk Adımı Atan Siz Olmayın; Bu, üzerinde çok tartışılan ama sonuca varılamamış bir konu. Bu nedenle ‘kaçan kovalanır’ kuralını izlemekte fayda var. Eğer ilk adımı siz atar ve buluşmaları siz ayarlarsanız, sizinle gerçekten mi ilgileniyor yoksa fırsatı mı kaçırmak istemiyor olduğunu asla öğrenemezsiniz.

– Kendi hayatınız Olmalı; Kendi ayakları üzerinde durabilen ve sosyal hayatını erkek arkadaşlarına göre düzenlemeyen kadınlar, kendilerine güvenen bir imaj çizerler. Bu da erkekleri en az dış güzellik kadar etkiler. Üstelik sadece erkek arkadaşınızla değil, ailenizle, arkadaşlarınızla ya da tek başınıza zaman geçirmeniz, ilişkinizin dengesi açısından da olumlu olacaktır.

– Seksi Olun; İlişkinin ilk günleri, flörtün en yoğun olduğu zamanlardır ama bu dönemde ne fazla utangaç olmalısınız ne de fazla girişken… Aşırı seksi bir giyim tarzı ya da toplum içinde aşırı yakınlık göstermeler, elbette ki erkeklerin hoşuna gider ama ilişkiyi ciddiye almalarını da riske atar.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER