3.4 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 20, 2023

Erkeklerin Evlenecekleri Kızda Aradıkları Özellikler

gelinler_icin_bakim_takvimi13389653340_h887864Erkekler evleninceye kadar bir çok kızla flört edebilirler. Her flört ettikleri kızla evlenmeyi düşünerek yola çıksalar da istedikleri gibi bir kız tesadüf edinceye kadar beklemeyi tercih ederler. Bu nedenle evleninceye kadar, beraber oldukları kızda aradıkları tek özellik güzelliktir.

Erkekler, evlenecekleri kızda güzellik unsurunu dikkate alsalar da, çok daha farklı özellikler ararlar. Hatta güzellik, evlenilecek kızda olması gereken özellikler listesinde daha gerilere düşebilir.

Eğer gönlünüzün prensini bulduğunuzu düşünüyor, onunla evlilik hayalleri kuruyorsanız; hayal kırıklığına uğramamak için bazı özellikleri üzerinizde barındırmanız gerekiyor. Sevdiğiniz erkeğin sizi evleneceği kız olarak görmesi size bağlı. Az önce de belirttiğimiz gibi, erkekler evlenecekleri kızda bazı özelliklerin olmasını isterler. Böyle evlilik gibi bir düşünceniz var ve birlikte olduğunuz erkekle evlenmek istiyorsanız o zaman biraz kopya çekin. Bakalım erkekler nasıl kadınlarla evlenmek istiyorlarmış? Sevgilinizin sizinle evlenmesi için nasıl davranmanız gerekiyormuş?

– Aşk kadını olun; Evlilik için en önemli bağın aşk olduğunu düşünüyorsanız, bunu onun da bilmesini sağlayın. Onunla para, güven ya da prestij için beraber olmadığınızı bilmesi, size ve ilişkinize olan güvenini artıracaktır.

– İyi olanı seçeceğinizi bilsin; Her zaman dürüst ve güvenilir olduğunuzu ve hayatınızda da böyle insanlara yer vermek istediğinizi ona hissettirin. Eğer siz gideceğiniz yer hakkında yalan söylemiyorsanı z, ondan da aynı davranışı beklemeyi hak ediyorsunuz ama önemli olan onun da böyle düşünmesi.

– Taviz vermeyin; Prensiplerinizden ödün vermeyin ve yapılan yanlış davranışlar karşısında sessiz kalmayın. Eğer aldatılmayı asla affetmeyeceğinizi bilirse, kendinize duyduğunuz saygı karşısında onun da size duyduğu saygı artacaktır. Aynı şekilde, evli ya da kız arkadaşı olan erkeklerle ilişkiye girmeyeceğinizi bilmesi de sizin için artı olacaktır.

– Baskı yapmayın; Gün içinde sürekli onu aramak ya da gelecek planları yapmak isteyebilirsiniz ama kendinizi tutun. Bu tarz davranışlar, birlikte olduğunuz erkeğin kendini kapana kıstırılmış hissetmesine neden olabilir. Her şeyi ona söylemek zorunda değilsiniz, onu kendi haline bırakırsanız zaten planlar yapmaya başlayacaktır. Tabii sizi gerçekten istiyorsa…

– Onu destekleyin; Arkadaşlarının ya da patronunun önünde egosunu tatmin edecek sözler söylemeniz, her zaman ona destek olduğunuzu hissetmesini sağlayacaktır. Yaptığı esprilere her zaman gülmeniz de aynı etkiyi yaratır.

– Değer verdiğinizi gösterin; Ona değer verdiğinizi göstermek için illa pahalı hediyeler almanıza ya da kendinizi ona adamanıza gerek yok. Günlük işlerinde ona küçük yardımlarda bulunarak da onu düşündüğünüzü gösterebilirsiniz.

– Seks için bekleyin; Günümüzde hálá seks için evlenmeyi bekleyenler çoğunlukta. Azınlıkta yer alanlardan olsanız bile, ciddi ilişki düşündüğünüz bir erkekle birlikte olmak için fazla acele etmeyin. Çünkü seks sonrası salgıladığınız hormonlar, ilişkinize olduğundan fazla anlam yüklemenize ve yanlış yönlenmenize neden olabilir.

– Seksi olun, basit değil; İlişkinin ilk günleri, flörtün en yoğun olduğu zamanlardır ama bu dönemde ne fazla utangaç olmalısınız ne de fazla girişken… Aşırı seksi bir giyim tarzı ya da toplum içinde aşırı yakınlık göstermeler, elbette ki erkeklerin hoşuna gider ama ilişkiyi ciddiye almalarını da riske atar.

– İlk adımı atan siz olmayın; Bu, üzerinde çok tartışılan ama sonuca varılamamış bir konu. Bu nedenle “kaçan kovalanır” kuralını izlemekte fayda var. Eğer ilk adımı siz atar ve buluşmaları siz ayarlarsanız, sizinle gerçekten mi ilgileniyor yoksa fırsatı mı kaçırmak istemiyor olduğunu asla öğrenemezsiniz.

– Kendi hayatınız olmalı; Kendi ayakları üzerinde durabilen ve sosyal hayatını erkek arkadaşlarına göre düzenlemeyen kadınlar, kendilerine güvenen bir imaj çizerler. Bu da erkekleri en az dış güzellik kadar etkiler. Üstelik sadece erkek arkadaşınızla değil, ailenizle, arkadaşlarınızla ya da tek başınıza zaman geçirmeniz, ilişkinizin dengesi açısından da olumlu olacaktır.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER