10.2 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Erkeklerin En Çok Söylediği Yalanlar

erkek-yalan-610x225İlişkilerde erkekler de kadınlar da yalan söylerler. Ancak her iki cinsin yalan söyleme sebepleri farklı. Uzmanlar böyle söylüyor. Kadınlar, daha çok birlikte oldukları erkekler mutlu olsunlar diye yalan söylüyorlar. Erkekler ise, eşleri ya da sevgililerinden bir şeyler saklamak için veya egolarını tatmin etmek için yalan söylüyorlar.

Uzmanlar, kadın milletinin ilişkilerine ve yanlarındaki insana daha sadık olduklarını, daha seyrek olarak ilişki dışında gizliliklere başvurduklarını belirtiyorlar. İlişkilerden sıkılanlar genelde erkekler oluyor. İlişki dışında da ayrı bir yaşamlarının olması istiyorlar. Bu durum da, oturup kalkıp yalan söylemelerine sebep oluyor.

Yine erkekleri iğnelemeye başladığımızdan da anlaşılacağı üzere, konumuz erkek yalanları. Erkeklerin en çok söylediği yalanlardan bahsedeceğiz. Uzmanlar, kadınların bu on yalana dikkat etmeleri gerektiğini söylüyorlar. İşte erkeklerin genel kullanım alanındaki en çok kabul görmüş yalanlar.

– ‘Tabii ki arkadaşlarını ben de seviyorum!’
Karşınızdaki erkek size ısrarla bir konuda çok iyi olduğunuzu söylüyorsa, bunun yalan olma ihtimali yüksek. Örneğin ısrarla arkadaşlarınızı çok sevdiğiniz söylüyorsa, aslında bunu sizi elde etmek için kullanıyor olabilir. Durumu gerçekten test etmek için onu arkadaşlarınızla sık sık bir araya getirin ve gözlemleyin.

– ‘Kıyafetin çok da dar değil. Harika görünüyorsun!’
İşte bu iyi huylu yalanlardan. Ama onun da bir ölçüsü olmalı. Şayet bir erkek sürekli gerçeği değil de kadının duymak istediklerini söylerse, işin tadı kaçabilir. Böyle bir yalan yerine zaman zaman nazik bir dille gerçeği söylemek gerekir.

–  ‘Sen bir tanesin!’
Bu yalanı size birçok yerde söylüyor olabilir. Eğer konu yatak odanızsa, işte ona dikkat! Sizden memnun olmayan bir erkek bu yalana başvuruyorsa, işler iyice sarpa sarabilir.

– ‘İşyeri küçülme kararı aldı. Ama merak etme, beni işten çıkarmayacaklar!’
Erkekler kadınları koruma içgüdüsüne sahiptir. Bu yüzden onları sürekli güvende hissettirmek isterler. Ancak böyle yalanlar söyleyerek, kadınlara kendilerini güvenilmez hissettirdiklerini fark etmezler. Halbuki böyle önemli konuları eşler birbirinden saklamamalıdır.

– ‘Ben çiçekleri dalında seviyorum!’
En tipik yalanlardan biri daha. Kadınların çiçeklere olan düşkünlüğünü bildiği halde çoğu erkek, çiçeğe verilen parayı çöpe atılmış olarak görür. Ama bu durumu ifşa etmemek için de hemen tabiatın masumiyetine sığınırlar.

– ‘Sen şişman değilsin!’
Bu yorum için erkeklere ihtiyacınız yok. Gerekli olan tek şey bir ayna! O size tüm doğruları söyleyecektir. Zira pek çok erkek için kadınlara giden her yol mübahtır.

– ‘Ben bölüm birincisi olarak mezun oldum!’
Tipik bir erkek yalanı. Nedeni ise çok basit: Erkekler başarısızlığı kabullenemez. Bunun en arkasında yatan en önemli sebeplerden biri, toplumun erkeklere yüklediği başarı sorumluluğu. Erkekler başarısız olduğu takdirde kadınların gözündeki değerinin azalacağını düşünür ve ortaya işte bu tipik yalan çıkar.

–  ‘Kız arkadaşım yok!’
En tehlikeli yalanlardan. Kimi erkeklerin sizi ağına düşürmek için yapmayacağı şey yoktur. Karşınızdakinden iyice emin olmadan sakın yeni bir ilişkiye başlamayın.

– ‘Hayır, seni arayamam. Nerede olacağım bile belli değil!’
İlişkinizde sallantılar varsa ve partnerinizden böyle cevaplar almaya başladıysanız dikkat! Erkeklerle konuşurken ‘ne’ konuştuğunuzun yanı sıra ‘nasıl’ konuştuğunuza da önem verin. Yalan söyleyen insanların ses tonlarında genellikle değişiklik gözlenir. Sesleri yükselebilir, titreyebilir ya da arada bir kekeleyebilirler.

– ‘Bulaşıkları yıkayacaktım ama süngeri bulamadım.’
Hep bir bahaneleri vardır. Onlara sorarsanız size her işte yardımcı olmak isterler ama bahaneleri hiç bitmez. Ya bir şeyleri bulamazlar, ya bir şeyler bozulmuştur, ya da bir ‘aksilik’ olmuştur.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER