7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Erkeklerin En Çok Düşündüğü 8 Şey

sakalli_erkekler_daha_mi_guvenilir_h9052Erkekler genel olarak kendilerine özenmeyen, dağınık ve ince düşünemeyen varlıklar olarak bilinir. Oysa tam tersi, erkekler de kendileri ve görüntüleriyle ilgili bazı ayrıntıları düşünürler ve dikkat ederler. Tek farkları, yaptıklarını, ettiklerini, düşündüklerini etraflarındaki insanlarla paylaşmamalarıdır. Çünkü onlar, kadınlar gibi davranmakla yargılanacaklarından korktukları için kendileriyle ilgili bir çok şeyi saklarlar.

Örneğin; erkekler de diyet yaparlar, vücutlarının güzel görünmesine dikkat ederler, boylarını, sakallarını hatta vücut kıllarını bile en ince ayrıntısına kadar düşünürler. Ama toplum baskısı yüzünden, tüm bunları kendi içlerinde saklarlar.

Hele ki, onlar için kendileriyle alakalı sekiz özellikli konu var ki, hiç ihmal etmezler…

1- Diyet; Erkeklerin de kadınlar gibi diyet yaptığını belirtmiştik. Evet erkekler de diyet yaparlar ancak, gururları ve eleştirilecekleri korkusuyla asla bir diyet proğramı araştırıp uygulayamazlar. Diyet derken, sadece az ve sağlıklı şeyler yemeleri gerektiğini bilirler. Toplum içerisinde az yemekten sıkılır, utanırlar. Çünkü erkekler, en büyük porsiyona sahip olduklarında, kendilerini gereksiz yere erkeksi hissederler. Toplum onları böyle şifrelemiştir. Aslında kendine özen gösteren bir erkekten daha seksisi yoktur.

2- Boy Meselesi; Erkekler çoğu zaman kadınlardan daha garip davranırlar. Hem flört ettikleri kızın kendilerinden uzun olmasından sıkılırlar hem de kendilerinden daha uzun bir kızı tavlamış olmanın gururunu yaşarlar. Ancak, ondan daha kısa görünmemek için ne kadar topuklu giyebileceklerinin hesabını yaparlar.

3- Vücut Kılları; Çoğu erkek vücut kıllarıyla övünüyor olarak bilinse de, günümüz erkekleri için bu geçerli değil. Onlar da kadınlar gibi vücut kıllarından, özellikle de meme etrafındaki kıllardan rahatsızlık duyuyorlar ve yaz aylarında onları nasıl yok edeceklerini kara kara düşünüyorlar. Bu erkek milletinin tüy dökücülerden haberi yok anlaşılan.

4- Sakal; Erkeklerin imaj değişikliğinin baş aktörü sakallarıdır. Kendilerinde bir değişiklik yapmak istediklerinde sakallarıyla oynarlar. Şekilli mi, kirli mi yoksa tamamen traşlı mı olması gerektiği konusunda bir türlü karar veremediklerinden, akıllarında hep sakalları vardır. Sakal modellerine olumlu eleştiriler de alsalar, yine de bir türlü emin olamazlar.

5- Saçlar; En az kadınlar kadar önemsedikleri ve üzerinde kafa yordukları konulardan biri de saçlardır. Bu nedenle hiç bir erkek saçlarına dokunulmasından çok fazla hoşlanmaz. Çünkü, saçlarını o hale getirebilmek için kimbilir kaç saat uğraşmak zorunda kalmıştır.

6- Eller; Erkekler, kadınların elleriyle ilgilendiklerini bildikleri için, ellerinin güzel olup olmadığından emin olamazlar. Çünkü her kadının hoşlandığı el yapısı farklıdır. Bazı kadınlar zarif elleri severken, bazıları iri avuçlardan hoşlanıyor. Bu yüzden sürekli bir çekince halindeler.

7- Kol Kasları; Özellikle otobüslerdeki tutacaklar gibi kol kaslarını gösteren durumlarda çok tedirgin oluyorlar. Yanlışlıkla bile kollarına dokunulsa güç gösterisi yapmadan içleri rahat etmiyor. Kaslı omuzlara ve kollara sahip bir erkekse sürekli skinny kollu kıyafetleri tercih ediyor.

8- Kalça; Kadında ne makbulse, erkekte tam tersi! Erkekler cupcake’i andıran çıkık kalçalara sahip olmaktan çok çekiniyorlar. Hatta bol jean pantolonları tercih etmelerinin en büyük sebebi buymuş.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER