23 C
New York kenti
Pazar, Mayıs 28, 2023

Erkeklerin Ayrılık Yalanları

photo-21012013185831Aşk ilişkilerinin sonlandırılması her iki tarafça karar verilip, Karşılıklı olursa kimsenin canı acımaz. Ancak, ilişkiden bir taraf caymış, duyguları değişmişse diğer taraf hem incinir hem de üzülür. Bu nedenle, tek taraflı biten ilişkilerde, bitiren taraf için diğerine açıklama yapmak, onu ikna etmek her zaman sorun olur. Ama ilişki tek taraflı yürümeyeceğinden bitecekse bitecektir.

Olaya bakış açısı, bitirme kararını açıklama tarzı kadın ve erkeklerde farklıdır. Ayrılık kararının gerekçelerinin açıklanması oldukça zordur. Siz ne anlatırsanız anlatın karşı taraf anlamak istemeyecek, gerekçeleri yetersiz bulacaktır. Aslında ilişkiyi bitirmenin tek gerekçesi vardır o da karşıdaki insana duyguların değişmiş olması ve eski hislerin beslenmemesidir. Gerçek bu olsa da, çoğu zaman gerekçe gösterebilmek için basit yalanlar uydurulur.

Biz makalemizde, ayrılmak isteyen erkeklerin, ayrılığa bahane olsun diye uydurdukları yalanlardan ve bu yalanların ne anlama geldiğinden bahsetmek istiyoruz…

– Daha İyilerine Layıksın; Erkeklerin ilişkilerini bitirirken uydurdukları en klasik bahane. Mantıklı düşünülürse, siz sevgilisi daha iyisine layık diye terkeden bir erkek gördünüz mü hiç?

– Ben Seni Mutlu Edemem; Bugüne kadar mutlu ediyordun, bugün ne değişti demezler mi adama? Beklentilerimiz farklı. Sen ayrı dünyadasın,ben ayrı dünyada. Aynı müziği dinlemiyoruz, aynı filme gitmiyoruz, aynı içkiyi bile içmiyoruz. Bizim birlikteliğimiz ancak bir kaç günlük heyecan olabilir. Şimdi bunu sana böyle söylesem. ” Demek her şey bir .

– Sağlıklı Düşünmek İçin İlişkimizi Dinlendirmeye Almalıyız; ”İlişkimizi bitirmeliyiz” diyecektim ama seni kıracağımdan korktuğum için ağzımdan bu çıktı anlamında bir laftır.

– Seni Seviyorum Ama Ailemi de Seviyorum ve Vazgeçemiyorum; Sanki sevme, vazgeç diyen var. Ben ana (ya da baba) kuzusuyum. Annem babam ne derse o olur diyor. Onlara karşı çıksam, harçlığımı keserler, arabamı altımdan alırlar, beş parasız ortada kalırım. Hem aşk dediğin nedir ki? Geçici bir heves. Ben onların istediği biriyle evlenirsem gelsin paralar… Paraya sırt çevirip seninle olamayacağım, kusura bakma…

– Çok İyi Bir İnsansın Ama; Geri kalanını da karşı taraf anlasın artık. ”Çok iyi insansın ama çok iyi sevgili değilsin”. Ama’nın içeriği budur.

– Zamana İhtiyacım Var; ”Ayrılalım diyeceğim” ama ”neden?” diye soracaksın. ”Başka birine aşık olduğumu nasıl söyleyebilirim ki?”Biraz ayrı kalırız. Ben seni arada bir telefonla ararım. Sonra da aramalarım seyrekleşir. Aramızdaki ilişki soğur belki bir süre sonra da sana ” Bu zaman içinde çok düşündüm ama seninle yapamayacağım” derim. Böylece bu işte biter.

– Serseri Ruhluyum ve Özgürlüğümü Seviyorum. Kimseye Bağlanamam; Ne yapayım başka bahane bulamadım. Aslında istesem öyle mazbut, öyle evine bağlı bir insan olurum ki… Ama seni sevmiyorum. Güzel şeyler yaşamış olabiliriz ama bitti artık. Üstelik bu bahanede çok fiyakalı. Sen şimdi bunu yakın arkadaşların arasında da söylersin benim popülaritem artar. Bundan sonra ki kız arkadaşım da beni elde tutulmayan bir serseri olarak tanıyıp daha çok üstüme düşer. Hay aklımla bin yaşay…

– Aşkımız Heyecanını Kaybetti; Adrenalin bağımlısıyım. Ben aşk falan değil resmen heyecan istiyorum. Bunu da bana ancak başka bir aşk sağlar. Seni terk etmeye niyetliyim de ”Bana heyecan lazım” diyemiyorum. Şimdi biliyorum sen kendini değiştirmeye çalışacaksın. Saç şeklin, makyajın, kıyafetlerinle beni yeniden heyecanlandırma çalışmaları içine gireceksin. Ama boşa yorulma. Çünkü ”Bu aşk burada biter ve ben çekip giderim…”

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER