23 C
New York kenti
Pazar, Mayıs 28, 2023

Erkekleri Çirkinleştiren Davranışlar

eolkdslmdsk_1Erkekleri toplum içinde çirkinleştiren bazı davranışlar vardır. Erkekleri çirkinleştiren bu davranışlar, insanlarla olan ilişkilerine de yansır. Bu davranışlarda bulunan erkekler insanlar tarafından itici bulunurlar ve bu tür erkeklerin toplumda yeri olmaz.

Erkekleri çirkinleştiren davranışlar, onların aşk ilişkilerine de yansır. Sağlam temelli, uzun süreli aşk hayatları olmaz, olamaz. Karşılarındaki kadın tarafından itici bulundukları için kısa sürede terkedilir, yalnızlığa mahkum olurlar.

Toplumun değer yargılarına göre, erkeklere bakış açısı farklıdır. Her bir erkeğe aile reisi adayı gözüyle bakıldığı için, ilk aranan özellik ağırbaşlılıktır. Erkek dediğin; kararında yiyecek, içti mi taşıyacak, özü sözü bir olacak, temiz olacak, gereğinde konuşacak, gereğinde susmasını bilecek…vs. Kendini taşımasını bilmeyen bir erkek toplumda hafif erkek olarak değerlendirilir ve kimsenin yanında kıymeti olmaz.

Özellikle kadınların yanında itici bir erkek profili çizmek istemiyor, düzenli bir aşk hayatınız olsun istiyorsanız ve arkanızdan erkek adam diye bahsedilmesi hoşunuza gidiyorsa, erkekleri çirkinleştiren davranışlardan uzak durun.

Erkekleri Çirkinleştiren Davranışlar

1- Pislik (Klasik cümleleri: Yıkanmam ve parfüm sürmem çünkü kendi kokumun çok seksi olduğunu biliyorum/ Diş fırçalama hususunda niye böyle takıntılısın sen ya? Ne demek üç gündür yediklerin dişlerinin üzerinde duruyor?)

2- Kabalık (Klasik cümleleri: Ne diyorsun ya, çok yaşlıymışsın sen/ Ayakların ne kadar da büyükmüş/ Uydurma be, atıyorsun/ Hep böyle geveze misin sen?)

3- Yalancılık (Klasik cümleleri: Telefonumun şarjı bitmek üzere ararsan, merak etme/ Kız kardeşim geldi aniden/ Patronla yemeğe çıkmak zorunda kaldık: Adı üzerinde işte; yalancılık.)

4- Küstahlık (Klasik cümleleri: Süper bir erkeğim ve seni beğenmem aslında bir lütuf. Bir erkeğin bir kadına ilgi göstermesi Tanrının siz aciz yaratıklara bir lütfüdür zaten ama benim gibi bir erkeğin seni seçmesi bak, önemli bir şey. Daha önce birlikte olduğum kadınları bir saysam aklın düşer. Şimdi bunun farkına var ve şımarma. Her dediğimi yap. Ben çok makyaj yapan ve sivri burunlu ayakkabı giyen kadınlardan hoşlanmam, ona göre.)

5- Tırnak yemek (Klasik cümleleri: Ya, ben tırnak yemiyorum aslında, etlerini yoluyorum/ Annem beni hiç sevmedi biliyor musun!)

6- Sorumsuzluk ve işsizlik (Klasik cümleleri: Kredi kartıma icra gelmiş olabilir. Ama bunun için kefilimi aramaları büyük terbiyesizlik/ Bu bankalara hiç güven olmaz/ Düzenli olarak işe gitmiyorum ama şirketim pek çok şeyin organizasyonunu yapar.

Sende kaç para var? Gülümseme

7- Duygusal kararsızlık ve zayıflık (Klasik cümleleri: Ben çok zavallı biriyim/ Başıma gelenlerden sonra kendimi toparlamam çok zor/ Gerçekten yardıma ihtiyacım var/ Kimse beni anlamıyor.)

8- Yarı bilgi sahibi olmak ve iddiacılık (Klasik cümleleri: Benimle bu konuda hiç tartışmayın/ Viyana kesinlikle Almanya’dadır/ Kürt sorununun nasıl çözüleceği çok açık.)

9-  Baskı yapmak (Klasik cümleleri: Beni neden aramıyorsun/ mesajıma neden yanıt vermiyorsun/ Neden beni sevmiyorsun/ Neden beni kabul etmiyorsun/ Neden annemi sevmiyorsun/ Neden, neden, neden?)

10- Böbürlenmek (Klasik cümleleri: Ben çok iyi okullarda okumuş bir insanım/ Arabamı seviyorum/ Bankadaki param bana bir ömür boyu yeter/ Bu şehrin yarısı babamın.)

11- İçkiyi taşıyamamak (Klasik davranışları: Devrilmek, düşmek, arkadaşa sarkmak, dili dolanmak, müstehcen fıkralar, anılar anlatmak, insanları esir etmek.)

12-  Aptallık (Klasik cümleleri: Köpeğimi Antalya’da bıraktım çünkü İstanbul’da da bir tane köpeğim var!)

13- Küfürlü konuşmak (Klasik cümleleri: Şşşşt oğlum baksana lan buraya. Sülaleni saydırma bana! Getir ulan şu siparişi. Adamın tepesini attırmayın Ramazan vakti. Davarlar, çoluğun çocuğun yanında ağzımı bozduruyorsunuz benim. Pardon bacım.)

14-  Cimrilik (Klasik cümleleri: Canım ya; sana çiçek alacaktım fakat çingeneyle pazarlıkta anlaşamadık. Ama seni seviyorum.)

15- Kadınların arkasından konuşmak (Klasik cümleleri: O var ya, yengeniz olur/ Bana çok aşıktı/ Aslında bir ayağı sakat ama saklıyor.)

16- Sözünü tutmamak (Klasik cümleleri: Dünya yıkılsa şu saatte oradayım/ Yarın kesin getiririm/ Ben arayacaktım ama tüh, unutmuşum yine.)

17- Irkçılık-ayrımcılık (Klasik cümleleri: Zenci bir kadınla sevgili olmak başka evlenmek başka şeydir/ Ne mozaiğiyi kardeşim? Beğenmeyen çeker gider.)

18- Birden fazla kadınla birlikte olmakla övünmek (Açıklama yapmak bile fazla.)

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER