10.2 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Erkeklere Sir Ağda

Sir ağda kadınların güzellik uğruna vazgeçilmezlerinden biridir. Acı verse de, vücutlarındaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için belli aralıklarla kullanırlar.

Bakımlı erkek ya da entel dantel deyimiyle metroseksüel erkek modeli yaygınlaştığından beri, sir ağda kullanımı erkekler için de gündeme gelir oldu. Bakımına özen gösteren erkekler, özellikle omuzlarında, enselerinde, elmacık kemiklerinde çıkan tüyleri sorun ederler.

Bu tüylerden kalıcı olarak kurtulmak isteyen erkekler lazer epilasyon yöntemine başvururlar. Kalıcı olarak kurtulmak istemeyenler için sir ağda uygulanabilir mi?

Sir ağda kadın olsun erkek olsun acı veren bir yöntemdir. Kullanıldığı bölgede kıl köklerine zarar vererek daha seyrek çıkmalarını sağladığından ve uzun süreli sonuç verdiğinden tercih edilir.

Erkeklerin kıl kökleri daha sert ve tüyleri daha sıktır. Bu nedenle, kullanıldığında erkeklere kadınlardan daha çok acı verecektir. Ama temiz ve uzun süreli etkisinden dolayı yine de kullanılmak isteniyorsa daha az acı hususunda uzmanların önerileri var.

Pudralı ağda uygulaması ya da lokal anesteziler için kullanılan kremler… Özellikle, lokal anestezi kremleri son zamanlarda tercih edilen bir yöntem. Bu kremler, ağda yapılacak bölgeye sürülüp üzerine poşet örtülerek yarım saat bekletildiğinde ilgili bölgeyi uyuşturur ve ağda esnasında acı çekmekten kurtarırlar. Uzmanlar, bu kremleri hem kadınlara hem de erkeklere tavsiye ediyorlar.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER